Facebook

Sygnalizacja świetlna w Ostrowitem

Wykonana została dokumentacja projektowa na sygnalizację świetlną, która powstanie na drodze wojewódzkiej przy szkołach w Ostrowitem. Przypomnijmy, że na wniosek gminy, na ten cel zabezpieczone zostały również środki w budżecie wojewódzkim. W 2014 roku samorząd gminy Brzuze przeznaczył na wykonanie prac związanych z sygnalizacją 10 tys. zł.

Instalacja grzewcza w świetlicy w Trąbinie

17 grudnia 2014 roku dokonany został odbiór instalacji grzewczej w świetlicy wiejskiej w Trąbinie. Wykonawcą robót była firma KAPANAAL Paweł Pankowski z Brodnicy. Dzięki ogrzewaniu warunki korzystania z obiektu ulegną znaczącej poprawie.

Zakup działki w Kleszczynie

12 grudnia 2014 roku wójt gminy Jan Koprowski zawarł akt notarialny na zakup nieruchomości gruntowej o numerze ewidencyjnym 119/1 położonej w miejscowości Kleszczyn. Działka zakupiona została z przeznaczeniem pod budowę świetlicy wiejskiej.

Odbiór pierwszego etapu budowy sali w Radzynku

24 listopada 2014 roku dokonano odbioru końcowego zadania „Dobudowa sali wielofunkcyjnej wraz z zespołami sanitarnymi do budynku Szkoły Podstawowej w Radzynku”. Wykonawcą był Zakład Budowlano-Handlowy MIGBUD z Lipna. Przypomnijmy, że jest to znacząca inwestycja dla gminy, której realizacja rozpoczęła się w lipcu br. W ten sposób zakończył się pierwszy etap realizacji zadania. Gmina złożyła wniosek w ramach programu Odnowa i Rozwój Wsi o dofinansowanie drugiego etapu budowy, który przewiduje roboty wykończeniowe.

Prace na drodze Studzianka-Przyrowa

Trwają prace przy przebudowie drogi gminnej Studzianka-Przyrowa. Prace polegają na ułożeniu kamienia brukowego. Celem przedsięwzięcia jest między innymi podkreślenie rangi zabytkowego obiektu, jakim jest kaplica w Studziance.

image

Nowa instalacja c.o. w bibliotece

Zakończone zostały prace przy montowaniu nowej instalacji centralnego ogrzewania w siedzibie gminnej biblioteki publicznej w budynku domu kultury w Ostrowitem.

image

Postępuje budowa sali

Budowa sali gimnastyczno-rekreacyjnej w Radzynku trwa. Z dnia na dzień widać efekty prac. Wykonawcą zadania jest firma MIGBUD z Lipna. To bardzo ważna inwestycja w gminie wychodząca naprzeciw oczekiwaniom miejscowej społeczności.

image

Wzbogacony plac zabaw

Gmina Brzuze wzbogaciła plac zabaw na osiedlu w Ostrowitem w nowe urządzenia zabawowe. Przybyły: huśtawka podwójna i dwie ławki parkowe. Z urządzeń będzie można korzystać za dwa dni.

Więcej artykułów…
Start > Inwestycje
Reforma oświaty
Reforma oświaty
Rewitalizacja
1%
sołectwa
Inwestycje
Odpady
Obrona cywilna
Mapa gminy
MAK+

Osoby online

Naszą witrynę przegląda teraz 11 gości