Facebook

Prośba o udział w konsultacjach

Za pośrednictwem Urzędu Gminy Brzuze, Urząd Statystyczny w Bydgoszczy zwraca się do mieszkańców z prośbą o udział w konsultacjach, polegających na wypełnieniu kwestionariusza dostępnego na stronie internetowej GUS. Konsultacje społeczne związane z Powszechnym Spisem Rolnym, który odbędzie się w 2020 roku, prowadzone są do 30 kwietnia 2017 r.

Przerwy w dostawie energii elektrycznej

Informacja ENERGA-OPERATOR SA dotycząca wyłączenia prądu na terenie gminy Brzuze:

w dniu 21.04.2017
- w godz. 08.00-16.00 stacja: Gulbiny 1 obwód 100 kierunek Łączonek

Informacja KRUS

Informacja Oddziału Regionalnego Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego w Bydgoszczy dotycząca zagrożenia kleszczami.

Sukces Bartka

Uczeń szkoły podstawowej w Ugoszczu, Bartosz Rochnowski zdobył tytuł laureata w konkursie przedmiotowym, ogłoszonym przez Kuratorium Oświaty w Bydgoszczy. Dzięki swej szczególnej wiedzy z przyrody szóstoklasista znalazł się w gronie 52 najlepszych uczniów w województwie, laureatów tego prestiżowego konkursu.
Bartek jest w historii szkoły w Ugoszczu drugim laureatem konkursu wojewódzkiego - w 2015 roku jako pierwsza ten zaszczytny tytuł wywalczyła w konkursie z języka polskiego Natalia Poniatowska.

image

Budowa parkingu przy urzędzie gminy

Wiosenna pogoda sprzyja pracom remontowym prowadzonym przy Urzędzie Gminy w Brzuzem, polegającym na zagospodarowaniu terenu oraz ułożeniu nawierzchni parkingu z kostki betonowej.

image

Informacja

Uprzejmie informujemy, że 14 kwietnia 2017 r. (Wielki Piątek) Urząd Gminy w Brzuzem wraz z podległymi jednostkami organizacyjnymi będzie czynny do godziny 13.00.

Misterium Męki Pańskiej

Pracownicy samorządowi Gminy Brzuze, nauczyciele i pracownicy szkół podstawowych i gimnazjum z gminy Brzuze zaprezentowali w kościele św. Stanisława Kostki w Ostrowitem inscenizację - Misterium Męki Pańskiej. Przedstawienie przygotowane wg scenariusza Danuty Wiśniewskiej i przy muzycznej oprawie Jacka Szablewskiego odbyło się w piątek, 7 kwietnia 2017 r. Wsparcia organizacyjnego udzielił ksiądz proboszcz Paweł Waruszewski oraz wójt Jan Koprowski.

image

Gminny etap BRD

W poniedziałek, 10 kwietnia 2017 r. odbyły się w szkole podstawowej w Ostrowitem gminne kwalifikacje do Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym. Po przeprowadzeniu turnieju składającego się z trzech etapów: testu wiedzy o ruchu drogowym, testu znajomości zasad udzielania pomocy przedmedycznej oraz toru przeszkód, została wyłoniona zwycięska drużyna. W kategorii szkół podstawowych najlepsi okazali się uczniowie z Radzynka, którzy wezmą udział w powiatowym etapie zaplanowanym na 22 kwietnia w Rypinie. Kolejne miejsca zajęli uczniowie z Trąbina, Ugoszcza i Ostrowitego.
W trakcie konkursu opiekunowie grup przeprowadzili z uczniami praktyczne ćwiczenia z prowadzenia pierwszej pomocy przedmedycznej oraz zasad resuscytacji krążeniowo-oddechowej (RKO).

image
Więcej artykułów…
Start > Strona główna
Reforma oświaty
1%
sołectwa
Inwestycje
Odpady
Obrona cywilna
Mapa gminy
MAK+

Osoby online

Naszą witrynę przegląda teraz 25 gości