Facebook

Konferencja i prezentacja książki Stowarzyszenia Dobrzyniacy

10 maja 2017 r. w świetlicy wiejskiej w Brzuzem odbyła się konferencja pn. „Krajobraz ziemi dobrzyńskiej”, w trakcie której referaty wygłosili dr Maria Palińska, mgr Krystyna Pawłowska, dr Zbigniew Brenda oraz dr inż. Jan Koprowski – prezes Stowarzyszenia Dobrzyniacy i jednocześnie wójt gminy Brzuze. Prelegenci przedstawili zebranym tematykę ochrony krajobrazu, wpływu przestrzeni publicznej na jakość życia, a także sanktuaria i miejsca pielgrzymkowe na ziemi dobrzyńskiej. Jan Koprowski wygłosił referat o tożsamości krajobrazu ziemi dobrzyńskiej i zaprezentował wydaną przez Dobrzyniaków książkę pt. „Krajobraz ziemi dobrzyńskiej”. Publikacja, której jest autorem zawiera naukową analizę procesów kształtujących krajobraz, odniesienie do konieczności ochrony odrębności i specyfiki regionu, mapy, tabele oraz ponad 500 zdjęć. Konferencja zorganizowana przez Stowarzyszenie Dobrzyniacy i Stowarzyszenie Gmin Ziemi Dobrzyńskiej we współpracy z Włocławskim Centrum Edukacji Ekologicznej i Muzeum Ziemi Kujawskiej i Dobrzyńskiej we Włocławku zgromadziła wielu gości, m.in. wójtów, burmistrzów, sekretarzy gmin, przedstawicieli samorządów lokalnych, instytucji oraz radnych gminnych i powiatowych, sołtysów i mieszkańców ziemi dobrzyńskiej.
Konferencję objęli patronatem Marszałek Województwa Kujawsko-Pomorskiego oraz Wojewoda Kujawsko-Pomorski. Publikacja dofinansowana została przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Toruniu oraz Województwo Kujawsko-Pomorskie.

image

Obchody Święta Strażaka w Brzuzem

Z inicjatywy wójta Jana Koprowskiego, w piątek 5 maja 2017 r. w świetlicy wiejskiej w Brzuzem odbyła się uroczystość z okazji Święta Strażaka. W spotkaniu udział wzięli członkowie zarządów wszystkich OSP z terenu naszej gminy, przedstawiciel PSP w Rypinie bryg. Grzegorz Łydkowski oraz zaproszeni goście min. przewodniczący rady Krzysztof Budziński, sekretarz Agata Ciechanowska, skarbnik Anna Szabat oraz inspektor Eugeniusz Sarnowski. Współorganizatorem spotkania był komendant gminny ZOSP Mieczysław Wardencki.

image

Pierwsze sukcesy młodych kolarzy

30 Kwietnia 2017 r. zawodnicy szkółki kolarskiej z naszej gminy, wzięli udział w drugiej edycji włocławskiego maratonu MTB SKODA CHALANGE, który odbył się w Gostynińsko-Włocławskim Parku Krajobrazowym. W pierwszym wyścigu nowego sezonu kolarskiego nasi zawodnicy: Dawid Seweryński wywalczył 2 miejsce na odcinku 8 km a  Krzysztof Barański uplasował się na 9 miejscu (dystans 25 km).
Trenerem szkółki kolarskiej funkcjonującej od 2015 roku jako sekcja Gminnego Klubu Sportowego Pojezierze Brzuze jest Michał Czachorski.

image

Wypłata zwrotu podatku akcyzowego

Urząd Gminy Brzuze informuje, że 26 kwietnia 2017 r., o godz. 10.00 zostanie uruchomiona wypłata zwrotu podatku akcyzowego zawartego w cenie oleju napędowego dla producentów rolnych. Wypłaty dokonywane będą w kasie urzędu gminy - w godzinach pracy urzędu.

Triathlon Brzuze 2017

Gminny Klub Sportowy Pojezierze Brzuze zaprasza do udziału w zawodach MTB Triathlon Brzuze 2017, organizowanych  pod patronatem Wójta Gminy Brzuze. Zgłoszeń do współzawodnictwa, które odbędą się 1 lipca 2017 r. w Trąbinie, można dokonywać na stronie www.triathlon.brzuze.eu.
Pierwsze ogólnopolskie zawody triathlonowe zostały zorganizowane w gminie Brzuze w ubiegłym roku i wzięło w nich udział 48 zawodników - profesjonalistów oraz sportowców amatorów z całej Polski. W triathlonowych rozgrywkach aktywnie uczestniczyły również dzieci ze szkół gminy Brzuze.

Informacja

Uprzejmie informujemy, że 2 maja 2017 r. Urząd Gminy w Brzuzem oraz podległe jednostki organizacyjne będą nieczynne.

Kujawsko-pomorskie w obiektywie

Wojewoda Kujawsko-Pomorski zachęca mieszkańców do udziału w konkursie fotograficznym promującym najciekawsze miejsca naszego województwa. Kolejna edycja konkursu „Cztery pory roku w województwie kujawsko-pomorskim” organizowana jest we współpracy z Kujawsko-Pomorskim Związkiem Polskich Artystów Fotografików. 

- plakat informacyjny
- karta zgłoszeniowa

Rozpoczęcie sezonu kolarskiego

W poświąteczny wtorek, 18 kwietnia 2017 r. szkółka kolarska z Brzuzego gościła zawodników z Wielkiego Rychnowa oraz ich trenera, Mariana Krycha. W trakcie wspólnego treningu młodzi sportowcy pokonali na rowerach ponad 15 kilometrową trasę.
W okresie zimowym uczniowie ze szkółki kolarskiej prowadzonej przez Michała Czachorskiego ćwiczyli kondycję fizyczną w sali gimnastycznej szkoły w Trąbinie a od początku kwietnia rozpoczęli systematyczne treningi w plenerze. Pierwszy turniej, w którym uczestniczyć będą nasi kolarze zaplanowany jest na przyszły miesiąc.
W połowie września tego roku planowane jest przeprowadzenie przez Gminny Klub Sportowy Pojezierze Brzuze oraz Gminę Brzuze jednego z etapów wojewódzkich wyścigów kolarskich. Nasi zawodnicy oraz sportowcy z pozostałych szkółek województwa kujawsko-pomorskiego wezmą udział w wyścigu z cyklu Szlakiem Ligi UKS, który odbędzie się na terenie naszej gminy.

image
Więcej artykułów…
Start > Strona główna
PielgrzymSong 2017
Reforma oświaty
1%
sołectwa
Inwestycje
Odpady
Obrona cywilna
Mapa gminy
MAK+

Osoby online

Naszą witrynę przegląda teraz 38 gości