Facebook

Azbest 2019 – trwa nabór wniosków

Przypominamy, że trwa nabór wniosków o przyznanie w 2019 r. dofinansowania na realizację przedsięwzięcia związanego z usuwaniem wyrobów zawierających azbest z pokryć dachowych lub elewacji z terenu gminy Brzuze. Wnioski składać można do 18 kwietnia 2019 r. Druki dostępne w Urzędzie Gminy Brzuze, pok. nr 1 oraz do pobrania tutaj.

Informacja KRUS

Urząd Gminy Brzuze przekazuje informację Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego dotyczącą nowej wysokości składki na ubezpieczenie wypadkowe, chorobowe i macierzyńskie.

Komunikat Naczelnika Urzędu Skarbowego w Rypinie

Naczelnik Urzędu Skarbowego w Rypinie w dniu 27 marca 2019 roku w godzinach od 9:00 do 11:00 w siedzibie Urzędu Gminy Brzuze, organizuje dodatkowe dyżury pracowników Urzędu Skarbowego.

Prośba Szkoły Podstawowej w Ostrowitem

Po udanej akcji „Wszystkie Kolory Świata” jedna ze szmacianych laleczek bierze udział w konkursie organizowanym przez UNICEF na najbardziej oryginalną laleczkę. Autorami laleczki o imieniu Laura, są uczennice klasy pierwszej i siódmej Wiktoria i Weronika Wielgus, które wykonały ją wspólnie z rodzicami. Zdjęcie naszej lalki – góralki umieszczone jest na stronie http://wszystkiekoloryswiata.pl/lalka/31

Konkurs rozpoczyna się 11 marca od godz. 11.00 (poniedziałek) i potrwa do godz. 11.00 - 15 marca 2019 r. (piątek). Każdy użytkownik Facebooka w trakcie trwania konkursu może oddać tylko jeden głos ze swojego konta na naszą laleczkę - Laurę.

Jak to zrobić:
- wystarczy zalogować się na swoje konto lub tylko kliknąć w podany wyżej, aktywny link,
- wejść w aplikację konkursową na koncie UNICEF-u "Wszystkie Kolory Świata",
- wyszukać laleczkę wpisując np. Szkoła Podstawowa im. Tadeusza Kościuszki w Ostrowitem - powiększyć zdjęcie laleczki i oddać na nią głos.

Liczba głosów pod zdjęciem oznacza sumę dotychczas oddanych głosów na daną laleczkę. Liczba oddanych głosów na każdą laleczkę będzie widoczna pod zdjęciami przez cały czas trwania konkursu. Liczba oddanych głosów jest jedynym kryterium wyboru laureata konkursu. Wygrywa Szkoła i Laleczka, na którą zostanie oddanych najwięcej głosów. Nagrodą w konkursie jest koncert Ambasadora Dobrej Woli UNICEF - Majki Jeżowskiej w zwycięskiej szkole.

Udostępniajcie tę wiadomość swoim znajomym, rodzinie, komu tylko zapragniecie, aby każdy kto ma konto na Facebooku mógł oddać jeden głos na naszą laleczkę. Z góry za wszystkie głosy już dzisiaj Dziękujemy!!! Koordynatorzy akcji „Wszystkie Kolory Świata” - Beata Stefańska i Anna Rafińska.

image

Gminny Turniej Tenisa Stołowego

Gminny Klub Sportowy „Pojezierze Brzuze” zaprasza na Gminny Turniej Tenisa Stołowego, który odbędzie się 22 marca 2019 roku.

Lista odmian roślin zalecanych do uprawy na rok 2019

Lista odmian roślin uprawnych zalecanych do uprawy na rok 2019 w woj. kujawsko-pomorskim przez Zespół Porejestrowy Doświadczalnictwa Odmianowego Stacji Doświadczalnictwa Oceny Odmian w Chrząstowie, przekazana pismem Wydziału Infrastruktury i Rolnictwa Kujawsko-Pomorskiego Urzędu Wojewódzkiego w Bydgoszczy.

Prośba Szkoły Podstawowej w Ostrowitem

Szkoła Podstawowa w Ostrowitem zaprasza Wszystkich mieszkańców naszej gminy do wsparcia szkoły w akcji „Wielka mapa Polski”, która skierowana jest do uczniów klas 1 -3. Akcja ma na celu ogólnopolską wymianę tzw. pocztówkową pomiędzy szkołami. Zapraszamy mieszkańców gminy Brzuze do udziału w akcji, dzięki której razem z uczniami rozpoczynamy wielką przygodę i mamy możliwość wykorzystania materiałów edukacyjnych przygotowanych przez ekspertów.

Akcja ma walor edukacyjny, ponieważ szkoła otrzyma dostęp do specjalnie przygotowanych materiałów edukacyjnych: filmy, zdjęcia, pokazy slajdów, artykuły, ciekawostki, które pozwolą poznać wszystkie zakątki kraju, uczniowie będą poznawali zasady adresowania i pisania listów oraz pocztówek, Nawiążemy kontakty z innymi szkołami i uczniami.

Wsparcie naszych działań może polegać na przekazywaniu do szkoły zdjęć, przygotowanych kart ilustrujących naszą piękną gminę, powiat. Promowanie ciekawych miejsc znajdujących się w naszej okolicy. Chcemy pokazać innym szkołom – jak piękna jest nasza mała Ojczyzna – gmina Brzuze, powiat rypiński. Oczekujemy na pomoc do 20 marca br.

Informacje KRUS

Urząd Gminy Brzuze przekazuje informację Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego o nowych kwotach przychodu oraz rodzicielskim świadczeniu uzupełniającym.

Więcej artykułów…
Start > Strona główna
Reforma oświaty
Reforma oświaty
Rewitalizacja
1%
sołectwa
Inwestycje
Odpady
Obrona cywilna
Mapa gminy
MAK+

Osoby online

Naszą witrynę przegląda teraz 6 gości