Facebook

Liczba Pi - bohaterka literacka

21 marca rozstrzygnięty został konkurs zorganizowany w Gimnazjum Gminy Brzuze w Ostrowitem z okazji Dnia Liczby Pi. Najlepsze prace konkursowe napisali: I miejsce: Mateusz Paradowski z klasy IIIa, II miejsce ex aequo: Miłosz Pankowski z IIb i Adam Budziński z klasy IIa, III miejsce: Maja Adamowska z IIb. Oprócz ocen celujących z konkursowych przedmiotów, zwycięzcy otrzymali również nagrody rzeczowe. Pozostali uczniowie: Rafał Bieńkowski, Krystian Karpiński i Malwina Adamowska nagrodzeni zostali ocenami bardzo dobrymi z języka polskiego i matematyki. Wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy.

Miniturniej w Radzynku

W poniedziałek 27 marca Szkoła Podstawowa w Radzynku organizuje gminną miniolimpiadę o Puchar Wójta Gminy Brzuze. W ramach akcji „Ruszaj z wiosną”, już po raz kolejny uczniowie klas 1-3 ze szkół podstawowych wezmą udział w sportowych zmaganiach.

Piłka nożna w Ostrowitem

Treningi drużyny piłkarskiej Pojezierze Brzuze odbywają się co tydzień na boisku wielofunkcyjnym przy Gimnazjum Gminy Brzuze w Ostrowitem. Najbliższy trening rozpocznie się w niedzielę, 26 marca o godz. 16.00. Klub GKS serdecznie zaprasza kibiców oraz przyszłych zawodników.

Przerwy w dostawie energii elektrycznej

Informacja ENERGA-OPERATOR SA dotycząca wyłączenia prądu na terenie gminy Brzuze:

w dniu 30.03.2017
- w godz. 08.30-14.00 stacja: Okonin 3 obwód 100 kierunek Giżynek

Wizyta gimnazjalistów w Urzędzie Gminy Brzuze

Młodzież klas drugich z Gimnazjum Gminy Brzuze w Ostrowitem odwiedziła urząd gminy. W ramach zajęć z wiedzy o społeczeństwie uczniowie uzupełnili posiadaną wiedzę szkolną o praktyczne aspekty funkcjonowania jednostek samorządu terytorialnego, min. zapoznali się ze strukturą organizacyjną urzędu, zadaniami podejmowanymi w poszczególnych referatach a także mieli okazję poznać urzędników i zakres ich kompetencji. Wizytę uczniów zakończyło spotkanie oraz rozmowa z wójtem.

image

Komunikat Komendy PSP w Rypinie

Za pośrednictwem Urzędu Gminy Brzuze, Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Rypinie przypomina, że zgodnie z art. 124 ustawy o ochronie przyrody w Polsce obowiązuje zakaz wypalania łąk, pastwisk, nieużytków, rowów, pasów przydrożnych, szlaków kolejowych oraz trzcinowisk i szuwarów.
Wypalanie traw nie przynosi żadnych korzyści, nie użyźnia ziemi tylko ją wyjaławia, a ogień stwarza zagrożenie dla zabudowań oraz lasów, niszczy cenne gatunki roślin, miejsca lęgowe ptaków, zabija owady i inne zwierzęta.

Informacja KRUS

Informacja Oddziału Regionalnego Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego w Bydgoszczy dotycząca turnusów rehabilitacyjnych dla dzieci rolników.

Podium dla ministrantów z Trąbina

Od jesieni regularnie, dwa razy w tygodniu w sali gimnastycznej szkoły podstawowej w Trąbinie trenują ministranci z parafii Św. Antoniego. Ministranci wygrali pierwszy etap rozgrywek dekanalnych i  jako jedna z siedmiu drużyn zakwalifikowali się do etapu rejonowego, który odbył się 11 marca 2017 r. w Tłuchowie. Podopieczni proboszcza ks. Andrzja Bytnera zajęli 3 miejsce w turnieju halowej piłki nożnej liturgicznej służby ołtarza w kategorii szkół gimnazjalnych. Drużynę  reprezentowali od lewej Jakub Więcławski, Mateusz Rzymkowski, Jakub Piasecki, Dawid Klejszmid, Jakub Kazimierski, Jakub Dąbek, Kamil Sawicki.

image
Więcej artykułów…
Start > Strona główna
Reforma oświaty
1%
sołectwa
Inwestycje
Odpady
Obrona cywilna
Mapa gminy
MAK+

Osoby online

Naszą witrynę przegląda teraz 63 gości