Facebook

Ostrzeżenie pogodowe

Wydział Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego Kujawsko-Pomorskiego Urzędu Wojewódzkiego w Bydgoszczy przekazał ostrzeżenie dla mieszkańców województwa w związku z możliwością wystąpienia burz z gradem. Deszcz 20 mm, porywy wiatru do 85 km/h. Ważność: od godz. 13:30 dnia 24.09.2018 do godz. 21:00 dnia 25.09.2018.

Gospodarstwa opiekuńcze - zielona opieka

Za pośrednictwem Urzędu Gminy Brzuze, Kujawsko-Pomorski Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Minikowie informuje, że od września br. przystąpił do realizacji  projektu Opieka w zagrodzie- gospodarstwa opiekuńcze w województwie kujawsko-pomorskim.  Celem projektu jest zwiększenie dostępności usług opiekuńczo-aktywizujących dla osób niesamodzielnych w formie pobytu dziennego w gospodarstwie opiekuńczym utworzonym w oparciu o zasoby tradycyjnego gospodarstwa rolnego. Planowane jest utworzenie i funkcjonowanie 15 gospodarstw opiekuńczych, czyli miejsc świadczenia opieki. Gospodarstwa mają zapewniać opiekę dzienną grupom 4-8 osób wymagających pomocy w codziennych czynnościach. Podopieczni korzystają z opieki przez 5 dni w tygodniu, 8 godzin dziennie.

W związku z tym od 6 września 2018 r. do 28 września 2018 r. KPODR ogłosił rekrutację wniosków dla gospodarstw i przyszłego personelu (opiekunów i wolontariuszy). Na stronie internetowej www.opieka.kpodr.pl zamieszczono regulamin naboru oraz formularze zgłoszeniowe. Pobrane formularze należy wypełnić, podpisać i wysłać pocztą na adres: Kujawsko-Pomorski Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Minikowie, 89-122 Minikowo z dopiskiem “Opieka w zagrodzie”. Zeskanowane dokumenty można również wysłać mailem na adres: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

W sprawie szczegółowych informacji prosimy kontaktować się z biurem projektu w Minikowie (Aleksandra Hapka tel. 693-301-527, 52 386 72 13, Aleksandra Bielińska, tel. 723-692-567, 52 386 72 13) lub odsyłamy na stronę internetową www.kpodr.pl zakładka gospodarstwa opiekuńcze.

Wsparcie finansowe dla rolników

Za pośrednictwem Urzędu Gminy Brzuze, Izba Rolnicza w Rypinie informuje rolników, w gospodarstwach których susza lub powódź spowodowały straty w uprawach, o możliwości ubiegania się o wsparcie finansowe. Wnioski należy składać w biurach powiatowych ARiMR do 28 września 2018 r.

Młodzież promuje zdrowy styl życia

W ramach XXI Maratonu Trzeźwości, 20 września 2018 r. w parowskich lasach Radzynka i Okonina odbyły się biegi przełajowe, w których uczestniczyła młodzież szkolna z czterech sąsiednich gmin.  W zawodach pn. Bieg po Zdrowie wzięli udział uczniowie szkół podstawowych i klas gimnazjalnych z Borzymina, Działynia, Ostrowitego, Radomina, Radzik Dużych, Radzynka, Trąbina i Ugoszcza. Młodzi zawodnicy, przy pięknej pogodzie i w doskonałych humorach, rywalizowali w biegach sztafetowych na dystansie 4500 m.

W kategorii szkół podstawowych wygrały uczennice z Ostrowitego, a następne miejsca zajęły dziewczęta z Borzymina i Działynia. Wśród chłopców najlepiej pobiegli zawodnicy z Borzymina, drugie miejsce wywalczyli uczniowie z Ostrowitego, a trzecie z Działynia.
Spośród gimnazjalistów najszybsze okazały się dziewczęta z Radzik Dużych, a uczennice z Ostrowitego zajęły drugie miejsce. Chłopcy z klas gimnazjalnych z Ostrowitego okazali się nie do  pokonania, drugie miejsce wywalczyli chłopcy z Radzik Dużych a trzecie z Radomina.

Projekt realizowany przez Stowarzyszenie Rozwoju Gminy Brzuze przy współpracy z Gminnym Ośrodkiem Pomocy Społecznej, Gminną Komisją Rozwiązywania Problemów Alkoholowych, wójtem gminy, klubem sportowym „Pojezierze Brzuze” oraz jednostkami OSP z Dobrego, Giżynka, Gulbin, Trąbina i Żałego uzyskał dofinansowanie ze środków Województwa Kujawsko-Pomorskiego. Wsparcia rzeczowego oraz organizacyjnego udzielił Urząd Gminy Brzuze.

image

Rozpoczęcie prac nad budżetem na 2019 rok

Realizując uchwałę nr XXXVIII/230/10 Rady Gminy Brzuze z 30 sierpnia 2010 r. w sprawie trybu prac nad projektem uchwały budżetowej, wójt gminy informuje o przystąpieniu do prac nad projektem budżetu gminy Brzuze na 2019 rok. Wnioski do budżetu sołectw (w przypadku, gdy wniosek nie jest składany w oparciu o przepisy ustawy o funduszu sołeckim), organizacji pozarządowych, przedstawicieli samorządów mieszkańców oraz społecznych komitetów i radnych należy przedłożyć w terminie do 5 października 2018 roku. Kierownicy referatów urzędu gminy oraz pracownicy na samodzielnych stanowiskach przedstawiają propozycje do budżetu w zakresie realizowanych działań w terminie do 15 października 2018 roku. Kierownicy gminnych jednostek organizacyjnych, samorządowego zakładu budżetowego oraz instytucji kultury przedkładają założenia do projektów planów finansowych w terminie do 15 października 2018 roku.

Turniej Piłki Nożnej o Puchar Wójta Gminy Brzuze

W piątek 21 września 2018 r. o godz. 17.00 na kompleksie boisk Orlik w Ostrowitem rozpocznie się Turniej Piłki Nożnej o Puchar Wójta Gminy Brzuze. Zgłoszenia drużyn przyjmują do 20 września br. animatorzy Orlika. Opłata wpisowa wynosi 50 zł od drużyny. Do udziału w rozgrywkach zaprasza organizator - Gminny Klub Sportowy Pojezierze Brzuze.

Dotacja na sport i rekreację

Wójt Jan Koprowski oraz skarbnik Anna Szabat podpisali z Anetą Jędrzejewską – członkiem zarządu oraz Marcinem Drogorobem – dyrektorem departamentu sportu i turystyki umowę na realizację projektu pn. „Rozbudowa siłowni zewnętrznej wraz z elementami sportowo-rekreacyjnymi w miejscowości Ugoszcz”. W obecności marszałka Piotra Całbeckiego, 17 września w urzędzie marszałkowskim w Toruniu, odbyła się uroczystość przekazania dokumentów. Dzięki grantowi otrzymanemu ze środków województwa kujawsko-pomorskiego zbudowana zostanie m.in. betonowa szachownica oraz betonowy stół plenerowy do tenisa. Gmina Brzuze znalazła się wśród 42 samorządów, które otrzymały dofinansowanie na popularyzację sportu i aktywnego wypoczynku z marszałkowskiego programu rozwoju małej infrastruktury sportowej.

image

Sukcesy młodych kolarzy na wyścigu w Radzynku

W minioną sobotę 15 września Radzynek gościł młodych kolarzy na wyścigu z cyklu Szlakiem Ligi Uczniowskich Klubów Sportowych. Turniej zorganizowany przez GKS Pojezierze Brzuze, Gminę Brzuze oraz Szkołę podstawową w Radzynku we współpracy z TKK Pacific Toruń, Kujawsko-Pomorskim Związkiem Kolarskim i Kujawsko-Pomorskim Zrzeszeniem LZS zgromadził ponad 100 sportowców. W czterech kategoriach po malowniczych drogach Żałego, Kleszczyna, Piskorczyna i Radzynka o Puchar Wójta Gminy Brzuze ścigali się zawodnicy z klubów kolarskich całego województwa kujawsko-pomorskiego.

W klasyfikacji żakini na dystansie 18 km najlepszy czas uzyskały:
1.    Natalia Walecka z KS Kijewo Królewskie
2.    Oliwia Gerc z UKS Kometa Obrowo
3.    Oliwia Kępczyńska z Luks Grodno Nowogród

W kategorii młodziczki również na dystansie 18 km w pierwszej trójce znalazły się:
1.    Natalia Głowacka z Luks Grodno Nowogród
2.    Karolina Dominiak z Luks Grodno Nowogród
3.    Eliza Rabażyńska z Luks Grodno Nowogród

Żacy pokonali odcinek 18 km, a na podium znaleźli się:
1.    Szymon Gawarkiewicz z UKS Copernicus Toruń
2.    Igor Kamiński z SK Iskra Nieszawka
3.    Nikodem Siałkowski z Luks Grodno Nowogród

Wśród chłopców w kategorii młodzicy, dystans 26 km najszybciej pokonali:
1.    Tomasz Kasprzyk z UKS Copernicus Toruń
2.    Franciszek Kaczorowski z UKS Copernicus Toruń
3.    Kacper Komorowski z SK Płużnica

W wyścigu brali również zawodnicy z naszej gminy: Małgorzata Becmer, Natalia Głowacka, Weronika Krzeszewska, Wiktoria Łukaszewska, Marcin Szlufik i Julia Zdunek. Szczególne gratulacje składamy dla Natalii Głowackiej – obecnie zawodniczki klubu Luks Grodno Nowogród. Natalia - uczennica szkoły Podstawowej w Trąbinie swoje zmagania z kolarstwem rozpoczynała pod kierunkiem  Michała Czachorskiego w szkółce kolarskiej działającej jako sekcja GKS Pojezierza Brzuze.

Wszystkim zawodnikom  dziękujemy za udział oraz gratulujemy!

image

Więcej artykułów…
Start > Strona główna
Reforma oświaty
Reforma oświaty
Rewitalizacja
1%
sołectwa
Inwestycje
Odpady
Obrona cywilna
Mapa gminy
MAK+

Osoby online

Naszą witrynę przegląda teraz 19 gości