Facebook

Jubileusz Złotych Godów

23 października br. w świetlicy wiejskiej w Brzuzem odbyła się uroczystość Złotych Godów, świętowanych przez małżeństwa z gminy Brzuze. Osiem par zostało udekorowanych przez wójta Jana Koprowskiego medalami „Za długoletnie pożycie małżeńskie”, nadanymi przez Prezydenta RP. Są nimi Państwo: Barbara i Kazimierz Gołębiewscy z Łączonka, Hanna i Janusz Gorczyńscy z Brzuzego, Marianna i Roman Góreccy z Trąbina, Sabina i Stanisław Motylewscy z Radzynka, Janina i Wiesław Nadolny z Okonina, Barbara i Kazimierz Nowatkowscy z Dobrego, Marianna i Zdzisław Siudowscy z Okonina oraz Maryleta i Stefan Słowik z Ugoszcza. W uroczystości uczestniczyli również członkowie rodzin Jubilatów, ich sąsiedzi i znajomi. Spotkanie, które poprowadziła Michalina Forembska – zastępca kierownika USC uświetnił występ dzieci ze Szkoły Podstawowej z Radzynka oraz recytacja Danuty Wiśniewskiej. Samorząd gminy reprezentowali radni: Krzysztof Budziński, Leszek Borkowski, Paweł Kusiński, Tomasz Maklakiewicz, Jarosław Puciński oraz sołtysi wsi: Jadwiga Piotrowska, Teresa Sieklicka, Janusz Pawlak i Jerzy Tekliński.
Pięćdziesięciolecie pożycia małżeńskiego obchodzili w tym roku również: Sabina i Józef Bojanowscy z Łączonka, Barbara i Roman Cytloch z Ostrowitego, Danuta i Stefan Wójcik z Ostrowitego, Maria i Wojciech Zalewscy z Trąbina, Teresa i Eugeniusz Ziętarscy z Żałego, Teresa i Bogusław Żuchowscy z Giżynka.
Życzymy Szanownym Jubilatom wielu lat w zdrowiu i pomyślności!

image

Przetarg na drogę w Trąbinie

Gmina Brzuze ogłosiła w czwartek 24 października br. przetarg na przebudowę drogi gminnej Trąbin – Radomin. Realizacja inwestycji, która uzyskała dofinansowanie ze środków województwa kujawsko-pomorskiego w ramach programu Funduszu Dróg Samorządowych rozpocznie się wiosną 2020 roku. Prace przygotowawcze i ziemne, nawierzchnia jezdni, zjazdy oraz oznakowanie wykonane będą na odcinku o długości 2363 metrów.

image

Piknik rodzinny w Trąbinie

W słoneczną jesienną sobotę 19 października 2019 r. w Trąbinie odbył się piknik rodzinny, którego organizatorami byli: sołtys, rada sołecka i Ochotnicza Straż Pożarna w Trąbinie. Mieczysław Gęsicki oraz Krzysztof Malinowski zadbali o bogaty program, szczególnie dla najmłodszych mieszkańców miejscowości, więc nie zabrakło słodkiego poczęstunku, ogniska, pieczonego ziemniaka, a także atrakcji i konkursów z nagrodami. Na zaproszenie organizatorów również wójt gminy Jan Koprowski uczestniczył w tej integracyjnej imprezie.

image

Akt powierzenia dla dyrektora

Anna Sarnowska otrzymała z rąk wójta Jana Koprowskiego akt powierzenia stanowiska dyrektora Szkoły Podstawowej im. Tadeusza Kościuszki w Ostrowitem na okres pięciu lat. Oficjalne przekazanie dokumentu odbyło się 18 października br. podczas sesji rady gminy.

image

Nowi uczniowie w szkole w Radzynku

W czwartek 17 października br. w Szkole Podstawowej w Radzynku odbyło się ślubowanie pierwszoklasistów. Tradycyjnym polonezem dzieci rozpoczęły przygotowany przez wychowawczynię Annę Pucińską program artystyczny. Następnie w odświętnej atmosferze najmłodsi „obywatele szkoły” złożyli ślubowanie i zostali pasowani, przez dyrektora szkoły Dorotę Cieciurską, na uczniów tej szkoły. W tym uroczystym dniu dzieciom towarzyszyli ich rodzice i bliscy, koleżanki i koledzy klas starszych oraz nauczyciele. Wśród zaproszonych gości był również wójt gminy Jan Koprowski, który życzył najmłodszym uczniom dobrych ocen i wytrwałości w dążeniu do celu. Pierwszakom życzymy samych sukcesów!

image

Aktywni seniorzy z gminy Brzuze

W ostatnią sobotę września seniorzy z Klubu Seniora Przystań obchodzili swoje święto – Dzień Seniora. Udana zabawa i tańce nie były jedyną rozrywką tego wieczoru. Podczas spotkania wystąpili w specjalnie przygotowanym na tę okazję przedstawieniu teatralnym, które powstało pod kierunkiem Danuty Wiśniewskiej. Aktorzy-amatorzy wcielili się w postacie ballady Adama Mickiewicza pt. Pani Twardowska. Przekazując na ręce przewodniczącej Teresy Sieklickiej serdeczne życzenia i gratulacje dla wszystkich seniorów, wójt Jan Koprowski podziękował za dotychczasową działalność i owocną współpracę.

image

Wyniki wyborów do Sejmu i Senatu

W niedzielę 13 października br. odbyły się wybory parlamentarne. Poniżej przedstawiamy zestawienie wyników głosowania w poszczególnych obwodach w gminie Brzuze.

image

Komunikat GZGK w Brzuzem

Gminny Zakład Gospodarki Komunalnej w Brzuzem informuje, że w związku z modernizacją sieci wodociągowej, we wtorek 22 października 2019 r. w miejscowościach Giżynek i Okonin od godz. 10:00 do godz. 14:00 nastąpi przerwa w dostawie wody.

Więcej artykułów…
Start > Strona główna
Reforma oświaty
Reforma oświaty
Rewitalizacja
1%
sołectwa
Inwestycje
Odpady
Obrona cywilna
Mapa gminy
MAK+

Osoby online

Naszą witrynę przegląda teraz 6 gości