Facebook

Informacja LGD

Urząd Gminy Brzuze przekazuje informację Stowarzyszenia Lokalna Grupa Działania Gmin Dobrzyńskich Region Północ o organizowanych spotkaniach z mieszkańcami.

Nowa droga z Radzynka do Somsior

30 października br. odebrany został 999-metrowy odcinek drogi Radzynek-Somsiory. Przeprowadzona modernizacja obejmowała wykonanie prac przygotowawczych i ziemnych, zmianę szerokości i rodzaju nawierzchni jezdni, przebudowę skrzyżowań, oznakowanie pionowe i poziome, budowę chodnika oraz zjazdów do posesji. Inwestycja zrealizowana została z budżetu Gminy Brzuze oraz środków przyznanych w ramach Funduszu Dróg Samorządowych. Oczekiwane przez lokalną społeczność modernizacje dróg gminnych poprawiają bezpieczeństwo oraz polepszają możliwości komunikacyjne gminy.

image

Ślubowanie pierwszoklasistów w Trąbinie

Uczniowie klas pierwszych z Trąbina złożyli w czwartek 7 listopada br. uroczyste ślubowanie, by oficjalnie dołączyć do szkolnej społeczności. W podniosłej atmosferze dumni pierwszoklasiści zaprezentowali swoim najbliższym, kolegom i zaproszonym gościom program artystyczny przygotowany pod kierunkiem wychowawcy Elżbiety Buchalskiej. Następnie złożyli przyrzeczenia, a dyrektor Renata Szymańska dokonała symbolicznego pasowania ogromnym ołówkiem. Pełnoprawni uczniowie, prócz życzeń powodzenia w nauce i samych udanych chwil w szkole, otrzymali pamiątki oraz drobne niespodzianki. Wśród zaproszonych gości byli m.in. wójt Jan Koprowski, przewodniczący rady gminy Krzysztof Budziński, radni: Agnieszka Betlejewska i Tomasz Maklakiewicz, sołtysi: Teresa Sieklicka i Mieczysław Gęsicki oraz ksiądz Andrzej Bytner. Po uroczystościach na dzieci i zgromadzonych gości czekał tort oraz inne słodkości przygotowane przez rodziców.

image

Dokończymy asfaltową drogę przy buczynie

Do 7 listopada  br. Gmina Brzuze przyjmowała oferty na przebudowę drogi gminnej nr 120203C Ostrowite-Łączonek od km 0+865 do km 1+695. Wyłoniony w wyniku rozstrzygnięcia wykonawca będzie miał czas do końca września 2020 roku na zrealizowanie robót budowlanych obejmujących zmianę szerokości i rodzaju nawierzchni jezdni na bitumiczną, przebudowę skrzyżowań, wykonanie zjazdów do posesji oraz znakowania pionowego i poziomego. Dofinansowanie inwestycji z Europejskiego Funduszu Rolnego na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich w ramach Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020 uzyskane z budżetu urzędu marszałkowskiego wesprze Gminę Brzuze w realizacji drugiego etapu prac modernizacyjnych na tym odcinku.

image

Pierwszoklasiści w Ostrowitem złożyli ślubowanie

Odświętni, uroczyści pierwszoklasiści ze szkoły w Ostrowitem wraz z rodzicami, dwudziestego dziewiątego października, przybyli na uroczystość pasowania. Zanim jednak temu zwyczajowi stało się zadość, zaprezentowali program artystyczny. Byli też goście, a wśród nich m.in. wójt gminy Jan Koprowski, przewodniczący rady gminy Krzysztof Budziński, radni Jan Cieszyński i Wojciech Wiśniewski oraz sołtys Ostrowitego Dariusz Adamowski. Aktu pasowania dokonała dyrektor szkoły Anna Sarnowska. Wiernie towarzyszyła pierwszakom ich wychowawczyni Maria Trędewicz. Nie mogło zabraknąć również dyplomów i upominków. Życzymy im tylko sukcesów i trzymamy kciuki!

image

Ślubowanie uczniów w Ugoszczu

Czternaścioro pierwszoklasistów z Ugoszcza wstąpiło 29 października w szeregi uczniów szkoły podstawowej. W przygotowanym pod kierunkiem wychowawczyni Małgorzaty Skrzypińskiej przedstawieniu słowno-muzycznym dzieci zaprezentowały zdobytą wiedzę oraz pochwaliły się swoimi umiejętnościami wokalnymi. Następnie, w asyście pocztu sztandarowego, dyrektor szkoły Ewa Cyrankowska dokonała aktu pasowania na ucznia, na którego pamiątkę każdy pierwszoklasista otrzymał dyplom i szkolną odznakę. W odświętnej atmosferze dzieci przyrzekały, że będą wytrwale zdobywać wiedzę, podtrzymywać i rozwijać tradycje szkoły, a w życiu kierować się życzliwością i szacunkiem wobec drugiego człowieka. Po części oficjalnej dzieci oraz wszyscy goście zostali zaproszeni na słodki poczęstunek przygotowany przez rodziców.
Uczestniczący w tym wielkim święcie szkoły wójt Jan Koprowski pogratulował uczniom, rodzicom i nauczycielom oraz życzył pełnoprawnym już uczniom powodzenia oraz wytrwałości w nauce. W uroczystości uczestniczyli młodsi i starsi koledzy, rodzice, nauczyciele oraz zaproszeni goście: radni Agnieszka Betlejewska, Tomasz Maklakiewicz i Jarosław Puciński, sołtys Zbigniew Boniecki oraz pracownice urzędu gminy Danuta Wiśniewska i Agnieszka Krauza.
Uczniom klasy pierwszej życzymy samych sukcesów!

image

Nowy plac zabaw

Na terenie zajętym dotychczas przez przyszkolne ogródki, powstanie zupełnie nowy plac zabaw na potrzeby najmłodszych uczniów SP Ostrowite.
Dotychczas wykonany został projekt, rozpoczęły się również prace porządkowe i przygotowawcze, a przetarg zostanie ogłoszony jeszcze w 2019 r.

image

Obiecujący debiut młodych piłkarzy

Młodzi zawodnicy z Pojezierza Brzuze, chłopcy z grupy Orlik, zdobyli 4. miejsce w zawodach rozegranych 26 października br. w Zbicznie (powiat brodnicki). Trenującym od niedawna piłkarzom nie brakowało zaangażowania ani skuteczności w walce z doświadczonymi i zaprawionymi w piłkarskich zmaganiach zawodnikami innych klubów. Dzielnie rozegrali mecze z sześcioma spośród dwunastu występujących drużyn. W swoim pierwszym ważnym turnieju, w pojedynku o trzecie miejsce ulegli jednak kolegom z Gola Brodnica Zieloni II (0:2). Zespół w składzie, Paweł Forembski (kapitan), Bartosz Gołębiewski, Mikołaj Zatorski, Szymon Marcinkowski, Kamil Barski, Mateusz Szulc (1 bramka), Kajtek Mytlewski (2 bramki), Bartek Wiśniewski, Olek Gabryszewski (1 bramka) i Oliwier Krebel (3 bramki), rozegrał następujące mecze:
Pojezierze Brzuze- Gol Brodnica Zieloni I 3:0
Pojezierze Brzuze- Sparta Brodnica Żółci 0:1
Pojezierze Brzuze- Tartak Klamry 2:0
Pojezierze Brzuze- Działdowo 1:0
Pojezierze Brzuze- Football Academy Grudziądz 1:0
Gminna Akademia Piłkarska Pojezierze Brzuze powstała pod patronatem wójta gminy Jana Koprowskiego w ramach programu Wakacje z Piłką – Gmina Brzuze 2019. Obecnie funkcjonuje jako sekcja Gminnego Klubu Sportowego Pojezierze Brzuze i regularnie trenuje w niej, w pięciu grupach, ponad siedemdziesięcioro dzieci.
Gratulujemy młodym sportowcom oraz trenerowi Michałowi Warachowskiemu i życzymy kolejnych sukcesów!

image
Więcej artykułów…
Start > Strona główna
Reforma oświaty
Reforma oświaty
Rewitalizacja
1%
sołectwa
Inwestycje
Odpady
Obrona cywilna
Mapa gminy
MAK+

Osoby online

Naszą witrynę przegląda teraz 10 gości