Facebook

Informacja KRUS

Urząd Gminy Brzuze przekazuje informację Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego dotyczącą jednorazowego świadczenia pieniężnego oraz składek.

Bezpieczniej dla pieszych

Dobiegają końca prace przy budowie chodnika na odcinku Ostrowite-Duszoty. Wkrótce rozpocznie się projektowanie kolejnej części w kierunku Dobrego. Gruntowa wersja ścieżki przygotowana będzie w najbliższych tygodniach.

image

X Gminny Konkurs Palm Wielkanocnych

Prawie czterdzieści kolorowych i okazałych palm zgłoszono w X Gminnym Konkursie Palm Wielkanocnych, który odbył się 14 kwietnia br. w kościele w Ostrowitem. Licznie zgromadzeni w Niedzielę Palmową wierni z wszystkich sołectw gminy Brzuze, uczestniczyli w odprawionej przez księdza proboszcza Zbigniewa Morawskiego mszy św. oraz ponieśli w barwnej procesji własnoręcznie wykonane małe, większe i strzeliste, sięgające nieba palmy. Symbolizujące męczeństwo, a jednocześnie Zmartwychwstanie Jezusa i nieśmiertelność ludzkiej duszy, wzbudzające podziw prawdziwe dzieła sztuki uwite z kolorowych gałązek i ozdobione wstążkami, kwiatkami z bibuły, bukszpanem, ziołami i baziami uświetniły przedpołudniową uroczystość.
Dzięki zainicjowanemu już w 2002 roku konkursowi, utrwalają się więzi mieszkańców z tradycją i kulturą, religią i obrzędami świątecznymi, a także wzmacniane jest poczucie piękna i estetyki wśród dzieci, młodzieży i dorosłych. Wójt Jan Koprowski zaprasza wszystkich uczestników oraz osoby zainteresowane na ogłoszenie wyników konkursu i uroczyste podsumowanie, które odbędzie się w maju.

image

Pokaz z okazji Dnia Babki

W szlacheckiej Polsce mogły mieć wysokość jednego łokcia, były zatem bardzo okazałe. Ich wyrób przypominał tajemny ceremoniał, a udany wypiek świadczył o kunszcie kulinarnym na najwyższym poziomie. Idąc w ślady tradycji Gmina Brzuze zorganizowała 9 kwietnia br. Pierwszy Dzień Babki. Panie z trzynastu kół gospodyń wiejskich z: Brzuzego, Dobrego, Giżynka, Gulbin, Kleszczyna, Łączonka, Ostrowitego Kolonii, Ostrowitego Wsi, Radzynka, Trąbina, Trąbina Rumunek, Ugoszcza i Żałego odpowiedziały na zaproszenie wójta i zaprezentowały te tradycyjne wypieki. Na odświętnie przystrojonym stole królowała babka drożdżowa, choć nie zabrakło również bab, babek i babeczek bakaliowych, cytrynowych, piaskowych czy przekładanych, do których wykonania oprócz talentu i wyobraźni kulinarnej panie włożyły mnóstwo serca.

image

Ostrzeżenie meteorologiczne

Urząd Gminy Brzuze przekazuje ostrzeżenie meteorologiczne z Wydziału Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego Kujawsko-Pomorskiego Urzędu Wojewódzkiego w Bydgoszczy o przymrozkach.

Zaproszenie do udziału w konkursie na wielkanocną palmę

Wójt Gminy Brzuze we współpracy z Parafią św. Stanisława Kostki w Ostrowitem, sołectwami, jednostkami organizacyjnymi gminy i organizacjami pozarządowymi zaprasza do udziału w X Gminnym Konkursie Palm Wielkanocnych. Warunki uczestnictwa oraz kryteria oceny prac zawarte są w Regulaminie. Rozstrzygniecie konkursu oraz poświęcenie palm odbędzie się w Niedzielę Palmową, 14 kwietnia 2019 r., w kościele parafialnym w Ostrowitem. Serdecznie zapraszamy do udziału!

- plakat informacyjny
- regulamin

Reaktywacja spółki wodnej

Wójt Gminy zaprasza właścicieli gruntów z terenu gminy Brzuze na zebranie informacyjne odnośnie wznowienia działalności Spółki Wodnej w Brzuzem. Spotkanie odbędzie się 15 kwietnia 2019 r. od godz. 10.00 w świetlicy wiejskiej w Brzuzem.

Zaproszenie na Dzień Babki

Wójt Gminy Brzuze zaprasza na pokaz z okazji Dnia Babki, który odbędzie się 9 kwietnia 2019 r. w godz. 10.00-12.00 w świetlicy wiejskiej w Brzuzem. W trakcie spotkania panie zrzeszone w Kołach Gospodyń Wiejskich w naszej gminie zaprezentują własnoręcznie przygotowane świąteczne wypieki. Pokaz ma na celu zachęcenie mieszkańców do kultywowania tradycji pieczenia na Wielkanoc drożdżowych bab, wykonanych wg znanych i sprawdzonych od pokoleń receptur.

Więcej artykułów…
Start > Strona główna
Reforma oświaty
Reforma oświaty
Rewitalizacja
1%
sołectwa
Inwestycje
Odpady
Obrona cywilna
Mapa gminy
MAK+

Osoby online

Naszą witrynę przegląda teraz 17 gości