Facebook

Sukces Bartka

Uczeń szkoły podstawowej w Ugoszczu, Bartosz Rochnowski zdobył tytuł laureata w konkursie przedmiotowym, ogłoszonym przez Kuratorium Oświaty w Bydgoszczy. Dzięki swej szczególnej wiedzy z przyrody szóstoklasista znalazł się w gronie 52 najlepszych uczniów w województwie, laureatów tego prestiżowego konkursu.
Bartek jest w historii szkoły w Ugoszczu drugim laureatem konkursu wojewódzkiego - w 2015 roku jako pierwsza ten zaszczytny tytuł wywalczyła w konkursie z języka polskiego Natalia Poniatowska.

image

Informacja

Uprzejmie informujemy, że 14 kwietnia 2017 r. (Wielki Piątek) Urząd Gminy w Brzuzem wraz z podległymi jednostkami organizacyjnymi będzie czynny do godziny 13.00.

Misterium Męki Pańskiej

Pracownicy samorządowi Gminy Brzuze, nauczyciele i pracownicy szkół podstawowych i gimnazjum z gminy Brzuze zaprezentowali w kościele św. Stanisława Kostki w Ostrowitem inscenizację - Misterium Męki Pańskiej. Przedstawienie przygotowane wg scenariusza Danuty Wiśniewskiej i przy muzycznej oprawie Jacka Szablewskiego odbyło się w piątek, 7 kwietnia 2017 r. Wsparcia organizacyjnego udzielił ksiądz proboszcz Paweł Waruszewski oraz wójt Jan Koprowski.

image

Gminny etap BRD

W poniedziałek, 10 kwietnia 2017 r. odbyły się w szkole podstawowej w Ostrowitem gminne kwalifikacje do Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym. Po przeprowadzeniu turnieju składającego się z trzech etapów: testu wiedzy o ruchu drogowym, testu znajomości zasad udzielania pomocy przedmedycznej oraz toru przeszkód, została wyłoniona zwycięska drużyna. W kategorii szkół podstawowych najlepsi okazali się uczniowie z Radzynka, którzy wezmą udział w powiatowym etapie zaplanowanym na 22 kwietnia w Rypinie. Kolejne miejsca zajęli uczniowie z Trąbina, Ugoszcza i Ostrowitego.
W trakcie konkursu opiekunowie grup przeprowadzili z uczniami praktyczne ćwiczenia z prowadzenia pierwszej pomocy przedmedycznej oraz zasad resuscytacji krążeniowo-oddechowej (RKO).

image

Sukcesy rodzeństwa z Ugoszcza

W powiatowych eliminacjach do XXIII Festiwalu Piosenki „Awans” organizowanych przez Kujawsko-Pomorskie Centrum Kultury w Bydgoszczy we współpracy ze Żnińskim Domem Kultury, Bartosz Rochnowski zdobył pierwsze miejsce w swojej kategorii wiekowej. Dzięki zwycięstwu szóstoklasista weźmie udział w koncercie finałowym, który odbędzie się 22 kwietnia 2017 r. w Żninie. Jego siostra Lena zajęła w etapie powiatowym tego konkursu „Awans” drugie miejsce.
Kolejnym sukcesem może się pochwalić Lena Rochnowska, która jako najmłodsza spośród artystów z klas 0-3, uczennica oddziału przedszkolnego wygrała w marcu XXI Konkurs Recytatorski Twórczości Dziecięcej. W konkursie zorganizowanym w Rypinie udział wzięli uczniowie szkół podstawowych z powiatu rypińskiego. Lena zaprezentowała wiersz Danuty Wawiłow „Daktyle” oraz fragment książki Grzegorza Kasdepke „Bon czy ton. Savoir-vivre dla dzieci”.

image

Pierwsze miejsce Kingi

Kinga Grudzińska z Gimnazjum w Ostrowitem zajęła pierwsze miejsce w organizowanym pod patronatem Biskupa Włocławskiego oraz Marszałka Województwa Kujawsko-Pomorskiego, konkursie literackim dla uczniów gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych. Uczennica została nagrodzona 30 marca 2017 r. podczas konferencji podsumowującej XIII Narodowy Dzień Życia odbywającej się we Włocławku.

image

Informacja z WCZK

Wojewódzkie Centrum Zarządzania Kryzysowego w Bydgoszczy przekazało Rozporządzenie Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi z dnia 4 kwietnia 2017 r. w sprawie zarządzenia środków związanych z wystąpieniem wysoce zjadliwej grypy ptaków.
Prosimy wszystkich właścicieli drobiu o zapoznanie się z załączonym dokumentem.

Sukcesy gimnazjalistki z Ostrowitego

Praca Ewy Śpiewakowskiej, uczennicy gimnazjum w Ostrowitem, zatytułowana „Eugeniusz Piotrowski – z Wołynia do ziemi dobrzyńskiej”, zdobyła pierwsze miejsce w kategorii szkół gimnazjalnych w Wojewódzkim Konkursie im. gen. bryg. prof. Elżbiety Zawackiej „Oni tworzyli naszą historię”. Opracowanie przygotowywane pod kierunkiem nauczycielki historii Aleksandry Budzińskiej zostało wyróżnione jako najlepsze w konkursie, dokumentującym losy nieznanych bohaterów oraz wspomnienia uczestników i świadków ważnych wydarzeń w dziejach Polski i naszego regionu. Uroczyste wręczenie nagród odbyło się 28 marca 2017 r. w Urzędzie Marszałkowskim w Toruniu.
Następnego dnia gimnazjalistka osiągnęła kolejny sukces. Interpretacją wiersza A. Mickiewicza „Reduta Ordona” Ewa wygrała organizowany pod patronatem Starosty Powiatu Toruńskiego, VI Powiatowy Konkurs Recytatorski w Gronowie.

image
Więcej artykułów…
Start > Strona główna
Reforma oświaty
1%
sołectwa
Inwestycje
Odpady
Obrona cywilna
Mapa gminy
MAK+

Osoby online

Naszą witrynę przegląda teraz 59 gości