Facebook

Klasa sportowa w Ostrowitem

Od września 2017 r. w Szkole Podstawowej w Ostrowitem rozpocznie funkcjonowanie klasa sportowa. Uczniowie mogą ubiegać się o przyjęcie do tego oddziału po ukończeniu piątej klasy pod warunkiem uzyskania zgody rodziców, orzeczenia lekarskiego oraz pozytywnych wyników prób sprawności fizycznej.

Dziewczęta na zawodach

W sobotę, 10 czerwca dziewczęta z naszej szkółki kolarskiej: Wiktoria Łukaszewska i Julia Zdunek wzięły udział w IV Ogólnopolskim Wyścigu Kolarskim o puchar Wójta Gminy Gruta. W pierwszym etapie odbył się indywidualny przejazd na czas na dystansie 5 km, a następnie wyścig w kryterium ulicznym w Łasinie.
Młode zawodniczki tego dnia zadebiutowały na szosie i jednocześnie odbyły sprawdzian przed mistrzostwami szkółek kolarskich, które zaplanowano na 24 i 25 czerwca w Raszkowie.

image

Dobrzyńskie lato pachnące i malowane woskiem

Stowarzyszenie Dobrzyniacy serdecznie zaprasza do udziału w zajęciach pt. „Dobrzyńskie lato pachnące i malowane woskiem”. Zadanie ma na celu integrację osób starszych z młodszym pokoleniem podczas aktywnego letniego wypoczynku. Projekt został dofinansowany grantem Urzędu Marszałkowskiego Województwa Kujawsko-Pomorskiego w Toruniu. Inauguracja odbędzie się 04 lipca 2017 r. a warsztaty poprowadzi pani Anna Górecka z Sierpca. Zapraszamy do udziału wszystkie osoby chcące poznać sztukę malowania woskiem i przyjemnie spędzić wakacje.  Zgłoszenia prosimy dokonywać w Urzędzie Gminy Brzuze w pokoju nr 11, telefon 512180887, e-mail: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

Zagłosujmy na SP Ugoszcz

Od 2007 roku realizowany jest społeczny projekt pod nazwą „KOLOROWE BOISKA”. Jego celem jest popularyzowanie aktywnego spędzania wolnego czasu wśród dzieci, a także stwarzanie warunków do uprawiania sportu, zwłaszcza gier zespołowych. Do konkursu zapraszane są szkoły podstawowe z małych miejscowości. W rywalizację aktywnie włączają się nie tylko uczniowie, ale także nauczyciele i całe lokalne społeczności. Dzięki konkursowi szkoła – nawet z najmniejszej miejscowości – ma szansę na zdobycie wielofunkcyjnego boiska od Śnieżki. W bieżącym roku w projekcie uczestniczy również Szkoła Podstawowa w Ugoszczu. Głos można oddać poprzez stronę www.koloroweboiska.pl

Pikniki Rodzinne w szkołach

W czerwcu odbywają się w szkołach podstawowych naszej gminy Pikniki Rodzinne. W ostatnim czasie nauczyciele oraz rodzice dzieci zorganizowali takie imprezy w szkole w Ugoszczu i Trąbinie. Po prezentacji przygotowanych pod okiem nauczycieli przedstawień artystycznych, dzieci wspólnie z rodzicami uczestniczyły w konkursach wiedzy i konkurencjach sportowych. Wśród zaproszonych gości byli również: wójt Jan Koprowski, komendant Mieczysław Wardencki oraz strażacy z OSP Giżynek. Nie zabrakło konkursów strażackich, a na dzieci czekały dodatkowe atrakcje: wata cukrowa, trampolina, dmuchane zjeżdżalnie i zamek oraz zabawy z klaunem.

image

Przerwy w dostawie energii elektrycznej

Informacja ENERGA-OPERATOR SA dotycząca wyłączenia prądu na terenie gminy Brzuze:

w dniu 20.06.2016
- w godz. 08.00-12.00 stacja: Trąbin 5

w dniu 21.06.2016
- w godz. 08.30-11.30 stacja: Przyrowa 1

O pszczołach w szkołach podstawowych

Uczniowie klas I-III ze szkół podstawowych w Ostrowitem i Ugoszczu biorą udział w projekcie „Pszczółki-Ekoprzyjaciółki” organizowanym przez Wojewodę Kujawsko-Pomorskiego. Przedsięwzięcie dofinansowane jest ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Toruniu. Bierze w nim udział pięćdziesiąt wybranych szkół podstawowych z naszego województwa. W maju dzieci uczestniczyły w zajęciach, prowadzonych przez wykwalifikowanego pszczelarza, który przedstawił im zagadnienia z życia pszczół oraz uczył rozpoznawać rodzaje miodu. Przedstawił rolę, jaką pszczoły odgrywają w przyrodzie i dlaczego należy je otaczać szczególną ochroną. Na zakończenie majowych warsztatów maluchy wykonały własnoręcznie woskowe ozdoby.

image

Rowerowy Cross w Radzynku

Od kilku lat w Radzynku odbywa się Rowerowy Cross, kolarski wyścig dla uczniów z gminnych szkół. 7 czerwca 2017 r. prawie 50 zawodników stawiło się na starcie czterokilometrowej trasy po urokliwych,  parowskich lasach Radzynka i Okonina. W kategorii szkół podstawowych wśród dziewcząt niepokonana okazała się Natalia Głowacka, kolejne miejsca zajęły: Wiktoria Łukaszewska i Weronika Wielgus. Spośród chłopców najszybciej trasę pokonał Krzysztof Barański, drugi był Dawid Seweryński a trzeci Łukasz Predenkiewicz. Wśród dziewcząt z gimnazjum pierwsze miejsce zajęła Olga Bodenszac, na drugiej pozycji wyścig ukończyła Karolina Wiśniewska. Pierwsze miejsce w kategorii chłopców-gimnazjum wywalczył Mateusz Rzymkowski, a kolejne pozycje zajęli Jakub Piasecki oraz Radosław Dygalski.
Medale oraz nagrody dla zwycięzców wręczył wójt Jan Koprowski oraz prezes GKS Pojezierze Brzuze Karol Górski. Zabezpieczenie medyczne zapewniła pani Ewa Manelska. Wyścig zorganizowany został przez Gminny Klub Sportowy Pojezierze Brzuze  przy współudziale  Gminy Brzuze, Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Brzuzem, OSP Dobre oraz nauczycieli z naszych szkół.

image
Więcej artykułów…
Start > Strona główna
Reforma oświaty
Rewitalizacja
1%
sołectwa
Inwestycje
Odpady
Obrona cywilna
Mapa gminy
MAK+

Osoby online

Naszą witrynę przegląda teraz 64 gości