Facebook

Biegi przełajowe w XX Maratonie Trzeźwości

21 września 2017 r. w parowskich lasach Radzynka i Okonina odbyły się sztafetowe biegi przełajowe dla młodzieży szkolnej.  W ramach jubileuszowego XX Maratonu Trzeźwości uczniowie ośmiu szkół podstawowych i czterech gimnazjalnych uczestniczyli w zawodach pn. Bieg po Zdrowie. W kategorii szkół podstawowych udział wzięli uczniowie z Borzymina, Ostrowitego, Radomina, Radzynka, Trąbina, Ugoszcza, Wąpielska i Zbójna. Gimnazja reprezentowała młodzież z Ostrowitego, Radomina, Radzik Dużych oraz Zbójna. Pomimo atmosfery rywalizacji oraz współzawodnictwa, uczestnikom towarzyszył dobry humor i koleżeńska postawa.

Wśród zawodników szkół podstawowych najlepsi okazali się:
dziewczęta - 1. Ostrowite, 2. Wąpielsk, 3. Zbójno
chłopcy - 1. Borzymin, 2. Wąpielsk, 3. Ostrowite

Spośród gimnazjalistów na podium stanęli:
dziewczęta - 1. Zbójno, 2. Radziki Duże, 3. Ostrowite
chłopcy - 1. Zbójno, 2. Ostrowite, 3. Radziki Duże

Projekt realizowany przez Stowarzyszenie Rozwoju Gminy Brzuze przy współpracy z Gminnym Ośrodkiem Pomocy Społecznej, Gminną Komisją Rozwiązywania Problemów Alkoholowych, wójtem gminy, klubem sportowym „Pojezierze Brzuze” oraz jednostkami OSP z Giżynka i Dobrego  uzyskał dofinansowanie ze środków Województwa Kujawsko-Pomorskiego. Wsparcia rzeczowego oraz organizacyjnego udzielił Urząd Gminy Brzuze.

image

Wojewódzki wyścig kolarski rozegrany

Po raz pierwszy w historii gminy Brzuze, 16 września 2017 r. w Radzynku odbył się wojewódzki wyścig kolarski z cyklu Szlakiem Ligi UKS. Jest to kolejna w tym roku impreza sportowa o zasięgu regionalnym, która zgromadziła na starcie ponad stu młodych sportowców. Organizatorami turnieju był GKS Pojezierze Brzuze i Gmina Brzuze we współpracy ze szkołą podstawową w Radzynku, TKK Pacifik, Kujawsko-Pomorskim Związkiem Kolarskim oraz Kujawsko-Pomorskim Zrzeszeniem LZS. Zawodnicy z dwudziestu pięciu klubów kolarskich ścigali się na dystansie 18 km (żakinie, młodziczki i żaki) oraz 26 km (młodzicy), po drogach Radzynka, Żałego, Piskorczyna i Kleszczyna o Puchar Wójta Gminy Brzuze. Bardzo zacięta rywalizacja pozwoliła na wyłonienie zwycięzców w poszczególnych kategoriach wiekowych:

Młodzicy:
1.    Dominik Ratajczak - OKK Olsztyn
2.    Przemysław Deręgowski - LUKS GRODNO Nowogród
3.    Franciszek Kaczorowski - UKS COPERNICUS Toruń

Młodziczki:
1.    Nikola Maj - UKS KOMETA Obrowo
2.    Martyna Dykalska - UKS CYKLIŚCI Rypin
3.    Olga Wankiewicz - UKS COPERNICUS Toruń

Żaki:
1.    Jakub Fosiński - Szkółka Cykliści Rypin
2.    Wojciech Golau - Szkółka Rogóźno
3.    Kajetan Ślepski - Niezrzeszony

Żakinie:
1.    Eliza Rabażyńska - LUKS GRODNO Nowogród - SK Cyklista Zbójno
2.    Katarzyna Krakowska - KS ROMET-RENEX Bydgoszcz
3.    Róża Pilarska - Szkółka Cykliści Rypin

(…) Dziękuję wszystkim zawodnikom, ich zespołom, sędziom, współorganizatorom i licznie zgromadzonej publiczności. Szczególne podziękowania składam prezesowi Pojezierza Brzuze Karolowi Górskiemu, trenerowi Szkółki Kolarskiej z Ostrowitego Michałowi Czachorskiemu, policji, strażakom, pracownikom samorządowym i oświaty. Trzeba wspomnieć, że impreza nie odbyłaby się bez zaangażowania wolontariuszy, dzięki którym organizacja imprez sportowych i kulturalnych w gminie Brzuze jest możliwa. Należą do nich pracownicy gminy, którzy poświęcają swój wolny czas oraz sołtysi i radni, którzy koordynują wiele wydarzeń w swoich sołectwach. I tym razem sukces organizacyjny wyścigu uzależniony był od dobrej współpracy. Do zobaczenia w przyszłym roku. – powiedział na zakończenie wyścigu wójt gminy, Jan Koprowski.

image

Konkurs dla uczniów szkól ponadgimnazjalnych

Krajowe Biuro Wyborcze Delegatura we Włocławku informuje o konkursie „Wybieram Wybory”, przeznaczonym dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych. Więcej informacji pod linkiem www.wybieramwybory.pl

- plakat informacyjny
- regulamin

Zaproszenie na Bieg Po Zdrowie

Wójt Gminy Brzuze oraz Stowarzyszenie Rozwoju Gminy Brzuze zapraszają na Bieg Po Zdrowie, który przeprowadzony zostanie w ramach XX Maratonu Trzeźwości. Impreza sportowa organizowana dla dzieci ze szkół podstawowych oraz młodzieży gimnazjalnej odbędzie się 21 września 2017 r. w malowniczych plenerach Radzynka i Okonina.
Organizatorzy zapewniają zawodnikom dobrą zabawę, medale, nagrody i posiłek regeneracyjny, a kibiców zachęcają do aktywnego dopingowania. Zadanie zostało dofinansowane ze środków Województwa Kujawsko-Pomorskiego.

Przerwy w dostawie energii elektrycznej

Informacja ENERGA-OPERATOR SA dotycząca wyłączenia prądu na terenie gminy Brzuze:

w dniu 19.09.2017
- w godz. 08.00-13.30 stacja: Giżynek 7     

w dniu 21.09.2017

- w godz. 08.00-13.30 stacja: Trąbin Rumunki 4      

w dniu 22.09.2017
- w godz. 08.00-12.00 stacje: Marianowo 1, 2

Informacja KRUS

Informacja Oddziału Regionalnego Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego w Bydgoszczy dotycząca e-składek.

Konsultacje programu rewitalizacji

Pierwsze spotkanie konsultacyjne poświęcone zagadnieniom związanym z Programem Rewitalizacji dla Gminy Brzuze odbyło się 18 sierpnia 2017 r. w świetlicy w Brzuzem. Podczas warsztatów zaprezentowano informacje wprowadzające do programu rewitalizacji, omówiono specyfikę gminy, jej najważniejsze problemy i dokonano analizy zasobów dla obszarów proponowanych do przeprowadzenia odnowy. Spotkanie, w którym aktywnie uczestniczyli mieszkańcy, radni, sołtysi, przedsiębiorcy oraz pracownicy samorządowi stanowiło pierwszy krok, który rozpoczął proces rewitalizacji w miejscowościach naszej gminy.
Kolejne spotkanie konsultacyjne w ramach prac nad programem miało miejsce we wtorek, 12 września 2017 r. i odbyło się w urzędzie gminy. Omówiono propozycje granic obszarów, na którym występują zagrożenia oraz proponowanego obszaru rewitalizacji, przedstawiono analizę SWOT oraz wyniki przeprowadzonej ankiety.  Ważnym punktem spotkania było także omówienie zgłoszonych propozycji działań na rewitalizowanych obszarach.
Wypracowany w wyniku konsultacji projekt Programu Rewitalizacji dla Gminy Brzuze zostanie przedstawiony zainteresowanym stronom w celu zgłoszenia uwag, opinii oraz propozycji dotyczących założeń do proponowanego projektu.

Zaproszenie na warsztaty LGD

Stowarzyszenie Lokalna Grupa Działania Gmin Dobrzyńskich Region Północ zaprasza, za pośrednictwem Urzędu Gminy Brzuze, mieszkańców oraz przedstawicieli sektora publicznego, gospodarczego i społecznego zainteresowanych tematem pozyskiwania funduszy unijnych do udziału w Warsztatach Współpracy Trójsektorowej.

Więcej artykułów…
Start > Strona główna
Reforma oświaty
Reforma oświaty
Rewitalizacja
1%
sołectwa
Inwestycje
Odpady
Obrona cywilna
Mapa gminy
MAK+

Osoby online

Naszą witrynę przegląda teraz 42 gości