Facebook

Szkolenie dla hodowców trzody chlewnej

Za pośrednictwem Urzędu Gminy Brzuze, Powiatowy Lekarz Weterynarii w Rypinie zaprasza na szkolenie dotyczące zasad bioasekuracji oraz działań podejmowanych w związku z wystąpieniem afrykańskiego pomoru świń.
Szkolenie odbędzie się 16 kwietnia 2018 r. (poniedziałek) o godz. 9.00 w Urzędzie Gminy Brzuze.

Eliminacje powiatowe w Radzynku

Powiatowe Drużynowe Biegi Przełajowe, w których uczestniczyć będą uczniowie szkół podstawowych, gimnazjów oraz średnich z terenu powiatu rypińskiego odbędą się 12 kwietnia (czwartek) w Radzynku. Zwycięskie, w poszczególnych kategoriach, drużyny wezmą udział w zmaganiach na szczeblu wojewódzkim.
Organizacji zawodów podjął się GKS Pojezierze Brzuze we współpracy organizacyjnej Szkoły Podstawowej w Radzynku oraz Gminy Brzuze.
Serdecznie zapraszamy!

Umowa na budowę drogi podpisana

6 kwietnia 2018 r. wójt Jan Koprowski i skarbnik Anna Szabat podpisali umowę z przedstawicielami Przedsiębiorstwa Robót Drogowych z Lipna na przebudowę drogi dojazdowej Ostrowite-Mościska na odcinku ponad 2 km. Wykonawca przygotuje podbudowę, ułoży dwie warstwy masy bitumicznej, zbuduje skrzyżowania i zjazdy na posesje. W ramach projektu powstanie również chodnik, przejście dla pieszych oraz przydrożne oświetlenie. Inwestycja uzyskała wsparcie finansowe ze środków Wojewody Kujawsko-Pomorskiego jako jedyna droga w powiecie rypińskim w ramach Programu rozwoju gminnej i powiatowej infrastruktury drogowej na lata 2016-2019. Inwestycja połączy istniejące odcinki dróg w Ostrowitem i Mościskach oraz poprawi dostępność komunikacyjną Gminy Brzuze. Rozpoczęcie prac budowlanych nastąpi w maju.

Informacja KRUS

Informacja Oddziału Regionalnego Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego w Bydgoszczy dotycząca turnusów rehabilitacyjnych dla dzieci rolników.

Kujawsko-Pomorskie w obiektywie

Wojewoda Kujawsko-Pomorski zachęca mieszkańców do udziału w konkursie fotograficznym pn. „Cztery pory roku w województwie kujawsko-pomorskim”, promującym najciekawsze miejsca naszego województwa.

Informacja KRUS

Informacja Oddziału Regionalnego Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego w Bydgoszczy dotycząca rocznej kwoty granicznej podatku dochodowego od przychodów z pozarolniczej działalności gospodarczej.

Granty finansowe dla naszych stowarzyszeń

W marcu 2018 r. Urząd Marszałkowski  ogłosił wyniki otwartych konkursów ofert  na wykonywanie zadań publicznych w roku 2018. Marszałkowskie dotacje w zakresie turystyki i krajoznawstwa oraz wspierania działań na rzecz dzieci, młodzieży i seniorów przyznano trzem projektom złożonym przez Stowarzyszenie Dobrzyniacy. Dwa projekty Stowarzyszenia Rozwoju Gminy Brzuze otrzymały granty na wspieranie zajęć dla dzieci i młodzieży oraz przeciwdziałanie uzależnieniom. Doceniony został także projekt GKS Pojezierze Brzuze na podejmowanie przedsięwzięć w zakresie kultury fizycznej i sportu. Również w marcu dofinansowanie ze środków Powiatu Rypińskiego w zakresie kultury otrzymało Stowarzyszenie Rozwoju Gminy Brzuze.

Krótszy czas pracy urzędu gminy

Uprzejmie informujemy, że w Wielki Piątek, 30 marca 2018 r. Urząd Gminy Brzuze oraz jednostki mu podległe będą czynne do godziny 14:00.
Przepraszamy za ewentualne utrudnienia.

Więcej artykułów…
Start > Strona główna
Reforma oświaty
Reforma oświaty
Rewitalizacja
1%
sołectwa
Inwestycje
Odpady
Obrona cywilna
Mapa gminy
MAK+

Osoby online

Naszą witrynę przegląda teraz 50 gości