Facebook

Młodzież promuje zdrowy styl życia

W ramach XXI Maratonu Trzeźwości, 20 września 2018 r. w parowskich lasach Radzynka i Okonina odbyły się biegi przełajowe, w których uczestniczyła młodzież szkolna z czterech sąsiednich gmin.  W zawodach pn. Bieg po Zdrowie wzięli udział uczniowie szkół podstawowych i klas gimnazjalnych z Borzymina, Działynia, Ostrowitego, Radomina, Radzik Dużych, Radzynka, Trąbina i Ugoszcza. Młodzi zawodnicy, przy pięknej pogodzie i w doskonałych humorach, rywalizowali w biegach sztafetowych na dystansie 4500 m.

W kategorii szkół podstawowych wygrały uczennice z Ostrowitego, a następne miejsca zajęły dziewczęta z Borzymina i Działynia. Wśród chłopców najlepiej pobiegli zawodnicy z Borzymina, drugie miejsce wywalczyli uczniowie z Ostrowitego, a trzecie z Działynia.
Spośród gimnazjalistów najszybsze okazały się dziewczęta z Radzik Dużych, a uczennice z Ostrowitego zajęły drugie miejsce. Chłopcy z klas gimnazjalnych z Ostrowitego okazali się nie do  pokonania, drugie miejsce wywalczyli chłopcy z Radzik Dużych a trzecie z Radomina.

Projekt realizowany przez Stowarzyszenie Rozwoju Gminy Brzuze przy współpracy z Gminnym Ośrodkiem Pomocy Społecznej, Gminną Komisją Rozwiązywania Problemów Alkoholowych, wójtem gminy, klubem sportowym „Pojezierze Brzuze” oraz jednostkami OSP z Dobrego, Giżynka, Gulbin, Trąbina i Żałego uzyskał dofinansowanie ze środków Województwa Kujawsko-Pomorskiego. Wsparcia rzeczowego oraz organizacyjnego udzielił Urząd Gminy Brzuze.

image

Rozpoczęcie prac nad budżetem na 2019 rok

Realizując uchwałę nr XXXVIII/230/10 Rady Gminy Brzuze z 30 sierpnia 2010 r. w sprawie trybu prac nad projektem uchwały budżetowej, wójt gminy informuje o przystąpieniu do prac nad projektem budżetu gminy Brzuze na 2019 rok. Wnioski do budżetu sołectw (w przypadku, gdy wniosek nie jest składany w oparciu o przepisy ustawy o funduszu sołeckim), organizacji pozarządowych, przedstawicieli samorządów mieszkańców oraz społecznych komitetów i radnych należy przedłożyć w terminie do 5 października 2018 roku. Kierownicy referatów urzędu gminy oraz pracownicy na samodzielnych stanowiskach przedstawiają propozycje do budżetu w zakresie realizowanych działań w terminie do 15 października 2018 roku. Kierownicy gminnych jednostek organizacyjnych, samorządowego zakładu budżetowego oraz instytucji kultury przedkładają założenia do projektów planów finansowych w terminie do 15 października 2018 roku.

Turniej Piłki Nożnej o Puchar Wójta Gminy Brzuze

W piątek 21 września 2018 r. o godz. 17.00 na kompleksie boisk Orlik w Ostrowitem rozpocznie się Turniej Piłki Nożnej o Puchar Wójta Gminy Brzuze. Zgłoszenia drużyn przyjmują do 20 września br. animatorzy Orlika. Opłata wpisowa wynosi 50 zł od drużyny. Do udziału w rozgrywkach zaprasza organizator - Gminny Klub Sportowy Pojezierze Brzuze.

Dotacja na sport i rekreację

Wójt Jan Koprowski oraz skarbnik Anna Szabat podpisali z Anetą Jędrzejewską – członkiem zarządu oraz Marcinem Drogorobem – dyrektorem departamentu sportu i turystyki umowę na realizację projektu pn. „Rozbudowa siłowni zewnętrznej wraz z elementami sportowo-rekreacyjnymi w miejscowości Ugoszcz”. W obecności marszałka Piotra Całbeckiego, 17 września w urzędzie marszałkowskim w Toruniu, odbyła się uroczystość przekazania dokumentów. Dzięki grantowi otrzymanemu ze środków województwa kujawsko-pomorskiego zbudowana zostanie m.in. betonowa szachownica oraz betonowy stół plenerowy do tenisa. Gmina Brzuze znalazła się wśród 42 samorządów, które otrzymały dofinansowanie na popularyzację sportu i aktywnego wypoczynku z marszałkowskiego programu rozwoju małej infrastruktury sportowej.

image

Sukcesy młodych kolarzy na wyścigu w Radzynku

W minioną sobotę 15 września Radzynek gościł młodych kolarzy na wyścigu z cyklu Szlakiem Ligi Uczniowskich Klubów Sportowych. Turniej zorganizowany przez GKS Pojezierze Brzuze, Gminę Brzuze oraz Szkołę podstawową w Radzynku we współpracy z TKK Pacific Toruń, Kujawsko-Pomorskim Związkiem Kolarskim i Kujawsko-Pomorskim Zrzeszeniem LZS zgromadził ponad 100 sportowców. W czterech kategoriach po malowniczych drogach Żałego, Kleszczyna, Piskorczyna i Radzynka o Puchar Wójta Gminy Brzuze ścigali się zawodnicy z klubów kolarskich całego województwa kujawsko-pomorskiego.

W klasyfikacji żakini na dystansie 18 km najlepszy czas uzyskały:
1.    Natalia Walecka z KS Kijewo Królewskie
2.    Oliwia Gerc z UKS Kometa Obrowo
3.    Oliwia Kępczyńska z Luks Grodno Nowogród

W kategorii młodziczki również na dystansie 18 km w pierwszej trójce znalazły się:
1.    Natalia Głowacka z Luks Grodno Nowogród
2.    Karolina Dominiak z Luks Grodno Nowogród
3.    Eliza Rabażyńska z Luks Grodno Nowogród

Żacy pokonali odcinek 18 km, a na podium znaleźli się:
1.    Szymon Gawarkiewicz z UKS Copernicus Toruń
2.    Igor Kamiński z SK Iskra Nieszawka
3.    Nikodem Siałkowski z Luks Grodno Nowogród

Wśród chłopców w kategorii młodzicy, dystans 26 km najszybciej pokonali:
1.    Tomasz Kasprzyk z UKS Copernicus Toruń
2.    Franciszek Kaczorowski z UKS Copernicus Toruń
3.    Kacper Komorowski z SK Płużnica

W wyścigu brali również zawodnicy z naszej gminy: Małgorzata Becmer, Natalia Głowacka, Weronika Krzeszewska, Wiktoria Łukaszewska, Marcin Szlufik i Julia Zdunek. Szczególne gratulacje składamy dla Natalii Głowackiej – obecnie zawodniczki klubu Luks Grodno Nowogród. Natalia - uczennica szkoły Podstawowej w Trąbinie swoje zmagania z kolarstwem rozpoczynała pod kierunkiem  Michała Czachorskiego w szkółce kolarskiej działającej jako sekcja GKS Pojezierza Brzuze.

Wszystkim zawodnikom  dziękujemy za udział oraz gratulujemy!

image

XXI Maraton Trzeźwości – Bieg Po Zdrowie

Wójt Gminy Brzuze oraz Stowarzyszenie Rozwoju Gminy Brzuze zapraszają na XXI Maraton Trzeźwości, który odbędzie się pod hasłem Bieg Po Zdrowie. Impreza dla dzieci ze szkół podstawowych oraz młodzieży gimnazjalnej przebiegać będzie w malowniczych plenerach Radzynka i Okonina.
Organizatorzy zapewniają zawodnikom niezapomniane wrażenia krajoznawcze, medale, posiłek regeneracyjny a kibiców zachęcają do aktywnego dopingowania.

Województwo wyposaży dom kultury w Ostrowitem

Wójt Jan Koprowski oraz skarbnik Anna Szabat podpisali 12 września br. w urzędzie marszałkowskim w Toruniu umowę w ramach Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich. W uroczystości przekazania dokumentów udział wzięli również marszałek Piotr Całbecki, wicemarszałek Dariusz Kurzawa oraz Aneta Jędrzejewska – członkini zarządu. Złożony przez gminę Brzuze wniosek o dofinansowanie został rozpatrzony pozytywnie i w całości zaakceptowany przez samorząd województwa kujawsko-pomorskiego, dzięki czemu środki z budżetu urzędu marszałkowskiego pokryją ponad 63% kosztów zakupu wyposażenia  domu kultury w Ostrowitem. Kwota dofinansowania wynosi 261.878,00 zł przy łącznym koszcie projektu ponad 410.000,00 zł. W ramach przedsięwzięcia obiekt zostanie wyposażony m.in. w profesjonalny sprzęt nagłaśniający oraz oświetleniowy, a także meble.
Prace przy dostosowywaniu obiektu dla mieszkańców trwają od kilku lat, a obecnie gmina oczekuje na rozpatrzenie wniosków o finansowanie remontu sali i biblioteki. Po zakończeniu gruntownej modernizacji budynku i jego wyposażeniu będzie on udostępniony mieszkańcom. Aktualnie wykorzystywane są wcześniej wyremontowane i dobudowane pomieszczenia domu kultury.

image

Informacja o pomocy suszowej

Za pośrednictwem Urzędu Gminy Brzuze, Kujawsko-Pomorski Urząd Wojewódzki w Bydgoszczy zwraca się do producentów rolnych, z informacją o pomocy suszowej dla rolników poszkodowanych w 2018 r.

Więcej artykułów…
Start > Strona główna
Reforma oświaty
Reforma oświaty
Rewitalizacja
1%
sołectwa
Inwestycje
Odpady
Obrona cywilna
Mapa gminy
MAK+

Osoby online

Naszą witrynę przegląda teraz 18 gości