Facebook

Nawet iluminacje świąteczne mogą przeszkadzać

Do przykrego zdarzenia doszło w poprzedni weekend w Ostrowitem. Nieznani sprawcy ukradli i zniszczyli zainstalowane na latarniach bożonarodzeniowe iluminacje świetlne. Ozdoby zostały wykonane przez pracowników gminy, i z myślą o mieszkańcach wsi zamontowane na początku grudnia zeszłego roku. Upiększenie oraz uatrakcyjnienie ulicy wpisywało się idealnie w atmosferę Świąt Bożego Narodzenia. Zastanawiają pobudki, które były dla wandali ważniejsze aniżeli  wartości niesione przez ten niezwykły czas. Lekceważenie społecznych norm oraz brak poszanowania dla pracy ludzkiej nie dadzą się usprawiedliwić zwykłą bezmyślnością.

image

Informacja KRUS

Informacja Oddziału Regionalnego Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego w Bydgoszczy dotycząca potrącania zaliczek na podatek dochodowy i składek na ubezpieczenia zdrowotne z emerytur i rent rolniczych w 2017 r.

Informacja z Urzędu Marszałkowskiego

Za pośrednictwem Urzędu Gminy Brzuze, Urząd Marszałkowski Województwa Kujawsko-Pomorskiego zwraca się z prośbą o rozpowszechnienie informacji o organizowanym spotkaniu informacyjnym dotyczącym naboru z poddziałania 6.1.1 „Inwestycje w infrastrukturę zdrowotną" RPO WK-P (konkurs nr RPKP.06.01.01-IZ.00-04-070/16). Spotkanie odbędzie się 17 stycznia 2017 r. o godzinie 10.00 w sali Patio na pierwszym piętrze w budynku Urzędu Marszałkowskiego w Toruniu, Plac Teatralny 2.

Więcej informacji pod adresem:
http://mojregion.eu/index.php/rpo/szkolenia-i-konferencje?mmid=74

Wnioski o zwrot podatku akcyzowego

Urząd Gminy Brzuze informuje, że od 01 lutego 2017 r. do 28 lutego 2017 r. przyjmowane będą wnioski dotyczące zwrotu podatku akcyzowego zawartego w cenie oleju napędowego wykorzystywanego do produkcji rolnej. Prosimy uprawnionych rolników o składanie wniosków w urzędzie gminy, w pokoju nr 18. Do wniosków kierowanych do Wójta Gminy Brzuze należy dołączyć również faktury VAT poświadczające zakup oleju w terminie 01.08.2016 r. – 31.01.2017 r. W 2017 roku stawka zwrotu wynosi 1 zł za 1 l oleju napędowego.

Turniej tenisa stołowego

8 stycznia 2017 r. w sali gimnastycznej gimnazjum w Ostrowitem rozegrano zorganizowany przez Pojezierze Brzuze, Gminny Turniej Tenisa Stołowego. W organizację zawodów aktywnie włączyli się również Katarzyna i Piotr Bodenszac oraz Mariusz Orzechowski. W wyniku zaciętej rywalizacji zwycięzcami w grupie szkół podstawowych zostali: Emilia Dędza oraz Wiktor Ostrowski, w kategorii szkół gimnazjalnych pierwsze miejsca zajęli: Natalia Mejer i Krystian Karpiński, a w klasyfikacji seniorów najlepszy okazał się Patryk Mejer.
Nagrody wręczył prezes klubu Karol Górski, a z rąk wójta Jana Koprowskiego zwycięzcy otrzymali pamiątkowe dyplomy.

image

Przerwy w dostawie energii elektrycznej

Informacja ENERGA-OPERATOR SA dotycząca wyłączenia prądu na terenie gminy Brzuze:

w dniu 10.01.2017
- w godz. 08.00-10.00 stacja: Żałe 3 obwód 100

Informacja KRUS

Informacja Oddziału Regionalnego Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego w Bydgoszczy, dla rolników prowadzących działy specjalne produkcji rolnej o składkach na ubezpieczenie zdrowotne w 2017 roku.

Komunikat do hodowców

Za pośrednictwem Urzędu Gminy Brzuze, Powiatowy Lekarz Weterynarii w Rypinie, przesyła do hodowców informację o występowaniu grypy ptaków (HPAI) oraz Rozporządzenie Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi w sprawie zarządzenia środków związanych z wystąpieniem wysoce zjadliwej grypy.

Więcej artykułów…
Start > Strona główna
Reforma oświaty
1%
sołectwa
Inwestycje
Odpady
Obrona cywilna
Mapa gminy
MAK+

Osoby online

Naszą witrynę przegląda teraz 37 gości