Facebook

Kujawsko-pomorskie w obiektywie

Wojewoda Kujawsko-Pomorski zachęca mieszkańców do udziału w konkursie fotograficznym promującym najciekawsze miejsca naszego województwa. Kolejna edycja konkursu „Cztery pory roku w województwie kujawsko-pomorskim” organizowana jest we współpracy z Kujawsko-Pomorskim Związkiem Polskich Artystów Fotografików. 

- plakat informacyjny
- karta zgłoszeniowa

Rozpoczęcie sezonu kolarskiego

W poświąteczny wtorek, 18 kwietnia 2017 r. szkółka kolarska z Brzuzego gościła zawodników z Wielkiego Rychnowa oraz ich trenera, Mariana Krycha. W trakcie wspólnego treningu młodzi sportowcy pokonali na rowerach ponad 15 kilometrową trasę.
W okresie zimowym uczniowie ze szkółki kolarskiej prowadzonej przez Michała Czachorskiego ćwiczyli kondycję fizyczną w sali gimnastycznej szkoły w Trąbinie a od początku kwietnia rozpoczęli systematyczne treningi w plenerze. Pierwszy turniej, w którym uczestniczyć będą nasi kolarze zaplanowany jest na przyszły miesiąc.
W połowie września tego roku planowane jest przeprowadzenie przez Gminny Klub Sportowy Pojezierze Brzuze oraz Gminę Brzuze jednego z etapów wojewódzkich wyścigów kolarskich. Nasi zawodnicy oraz sportowcy z pozostałych szkółek województwa kujawsko-pomorskiego wezmą udział w wyścigu z cyklu Szlakiem Ligi UKS, który odbędzie się na terenie naszej gminy.

image

Informacja dla przedsiębiorców

Od 19 maja 2017 r. przedsiębiorcy prowadzący firmę oraz zgłaszający w Urzędzie Gminy Brzuze działalność gospodarczą do Centralnej Ewidencji i Informacji o Działalności Gospodarczej będą mogli również złożyć dokumenty ubezpieczeniowe do Zakładu Ubezpieczeń Społecznych.

Informacja z Inspekcji Weterynaryjnej

Za pośrednictwem Urzędu Gminy Brzuze, Powiatowy Lekarz Weterynarii w Rypinie zwraca się z prośbą o rozpowszechnienie informacji związanych z zagrożeniami występowania wścieklizny.

Ostrzeżenie meteorologiczne

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej - Państwowy Instytut Badawczy prognozuje temperaturę minimalną w nocy do -3°C, przy gruncie do -5°C. Ważność: od godz. 21:00 dnia 19.04.2017 do godz. 07:30 dnia 20.04.2017.

Prośba o udział w konsultacjach

Za pośrednictwem Urzędu Gminy Brzuze, Urząd Statystyczny w Bydgoszczy zwraca się do mieszkańców z prośbą o udział w konsultacjach, polegających na wypełnieniu kwestionariusza dostępnego na stronie internetowej GUS. Konsultacje społeczne związane z Powszechnym Spisem Rolnym, który odbędzie się w 2020 roku, prowadzone są do 30 kwietnia 2017 r.

Przerwy w dostawie energii elektrycznej

Informacja ENERGA-OPERATOR SA dotycząca wyłączenia prądu na terenie gminy Brzuze:

w dniu 21.04.2017
- w godz. 08.00-16.00 stacja: Gulbiny 1 obwód 100 kierunek Łączonek

Informacja KRUS

Informacja Oddziału Regionalnego Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego w Bydgoszczy dotycząca zagrożenia kleszczami.

Więcej artykułów…
Start > Strona główna
Reforma oświaty
1%
sołectwa
Inwestycje
Odpady
Obrona cywilna
Mapa gminy
MAK+

Osoby online

Naszą witrynę przegląda teraz 61 gości