Facebook

Nowy plac zabaw

Na terenie zajętym dotychczas przez przyszkolne ogródki, powstanie zupełnie nowy plac zabaw na potrzeby najmłodszych uczniów SP Ostrowite.
Dotychczas wykonany został projekt, rozpoczęły się również prace porządkowe i przygotowawcze, a przetarg zostanie ogłoszony jeszcze w 2019 r.

image

Obiecujący debiut młodych piłkarzy

Młodzi zawodnicy z Pojezierza Brzuze, chłopcy z grupy Orlik, zdobyli 4. miejsce w zawodach rozegranych 26 października br. w Zbicznie (powiat brodnicki). Trenującym od niedawna piłkarzom nie brakowało zaangażowania ani skuteczności w walce z doświadczonymi i zaprawionymi w piłkarskich zmaganiach zawodnikami innych klubów. Dzielnie rozegrali mecze z sześcioma spośród dwunastu występujących drużyn. W swoim pierwszym ważnym turnieju, w pojedynku o trzecie miejsce ulegli jednak kolegom z Gola Brodnica Zieloni II (0:2). Zespół w składzie, Paweł Forembski (kapitan), Bartosz Gołębiewski, Mikołaj Zatorski, Szymon Marcinkowski, Kamil Barski, Mateusz Szulc (1 bramka), Kajtek Mytlewski (2 bramki), Bartek Wiśniewski, Olek Gabryszewski (1 bramka) i Oliwier Krebel (3 bramki), rozegrał następujące mecze:
Pojezierze Brzuze- Gol Brodnica Zieloni I 3:0
Pojezierze Brzuze- Sparta Brodnica Żółci 0:1
Pojezierze Brzuze- Tartak Klamry 2:0
Pojezierze Brzuze- Działdowo 1:0
Pojezierze Brzuze- Football Academy Grudziądz 1:0
Gminna Akademia Piłkarska Pojezierze Brzuze powstała pod patronatem wójta gminy Jana Koprowskiego w ramach programu Wakacje z Piłką – Gmina Brzuze 2019. Obecnie funkcjonuje jako sekcja Gminnego Klubu Sportowego Pojezierze Brzuze i regularnie trenuje w niej, w pięciu grupach, ponad siedemdziesięcioro dzieci.
Gratulujemy młodym sportowcom oraz trenerowi Michałowi Warachowskiemu i życzymy kolejnych sukcesów!

image

Jubileusz Złotych Godów

23 października br. w świetlicy wiejskiej w Brzuzem odbyła się uroczystość Złotych Godów, świętowanych przez małżeństwa z gminy Brzuze. Osiem par zostało udekorowanych przez wójta Jana Koprowskiego medalami „Za długoletnie pożycie małżeńskie”, nadanymi przez Prezydenta RP. Są nimi Państwo: Barbara i Kazimierz Gołębiewscy z Łączonka, Hanna i Janusz Gorczyńscy z Brzuzego, Marianna i Roman Góreccy z Trąbina, Sabina i Stanisław Motylewscy z Radzynka, Janina i Wiesław Nadolny z Okonina, Barbara i Kazimierz Nowatkowscy z Dobrego, Marianna i Zdzisław Siudowscy z Okonina oraz Maryleta i Stefan Słowik z Ugoszcza. W uroczystości uczestniczyli również członkowie rodzin Jubilatów, ich sąsiedzi i znajomi. Spotkanie, które poprowadziła Michalina Forembska – zastępca kierownika USC uświetnił występ dzieci ze Szkoły Podstawowej z Radzynka oraz recytacja Danuty Wiśniewskiej. Samorząd gminy reprezentowali radni: Krzysztof Budziński, Leszek Borkowski, Paweł Kusiński, Tomasz Maklakiewicz, Jarosław Puciński oraz sołtysi wsi: Jadwiga Piotrowska, Teresa Sieklicka, Janusz Pawlak i Jerzy Tekliński.
Pięćdziesięciolecie pożycia małżeńskiego obchodzili w tym roku również: Sabina i Józef Bojanowscy z Łączonka, Barbara i Roman Cytloch z Ostrowitego, Danuta i Stefan Wójcik z Ostrowitego, Maria i Wojciech Zalewscy z Trąbina, Teresa i Eugeniusz Ziętarscy z Żałego, Teresa i Bogusław Żuchowscy z Giżynka.
Życzymy Szanownym Jubilatom wielu lat w zdrowiu i pomyślności!

image

Przetarg na drogę w Trąbinie

Gmina Brzuze ogłosiła w czwartek 24 października br. przetarg na przebudowę drogi gminnej Trąbin – Radomin. Realizacja inwestycji, która uzyskała dofinansowanie ze środków województwa kujawsko-pomorskiego w ramach programu Funduszu Dróg Samorządowych rozpocznie się wiosną 2020 roku. Prace przygotowawcze i ziemne, nawierzchnia jezdni, zjazdy oraz oznakowanie wykonane będą na odcinku o długości 2363 metrów.

image

Piknik rodzinny w Trąbinie

W słoneczną jesienną sobotę 19 października 2019 r. w Trąbinie odbył się piknik rodzinny, którego organizatorami byli: sołtys, rada sołecka i Ochotnicza Straż Pożarna w Trąbinie. Mieczysław Gęsicki oraz Krzysztof Malinowski zadbali o bogaty program, szczególnie dla najmłodszych mieszkańców miejscowości, więc nie zabrakło słodkiego poczęstunku, ogniska, pieczonego ziemniaka, a także atrakcji i konkursów z nagrodami. Na zaproszenie organizatorów również wójt gminy Jan Koprowski uczestniczył w tej integracyjnej imprezie.

image

Akt powierzenia dla dyrektora

Anna Sarnowska otrzymała z rąk wójta Jana Koprowskiego akt powierzenia stanowiska dyrektora Szkoły Podstawowej im. Tadeusza Kościuszki w Ostrowitem na okres pięciu lat. Oficjalne przekazanie dokumentu odbyło się 18 października br. podczas sesji rady gminy.

image

Nowi uczniowie w szkole w Radzynku

W czwartek 17 października br. w Szkole Podstawowej w Radzynku odbyło się ślubowanie pierwszoklasistów. Tradycyjnym polonezem dzieci rozpoczęły przygotowany przez wychowawczynię Annę Pucińską program artystyczny. Następnie w odświętnej atmosferze najmłodsi „obywatele szkoły” złożyli ślubowanie i zostali pasowani, przez dyrektora szkoły Dorotę Cieciurską, na uczniów tej szkoły. W tym uroczystym dniu dzieciom towarzyszyli ich rodzice i bliscy, koleżanki i koledzy klas starszych oraz nauczyciele. Wśród zaproszonych gości był również wójt gminy Jan Koprowski, który życzył najmłodszym uczniom dobrych ocen i wytrwałości w dążeniu do celu. Pierwszakom życzymy samych sukcesów!

image

Aktywni seniorzy z gminy Brzuze

W ostatnią sobotę września seniorzy z Klubu Seniora Przystań obchodzili swoje święto – Dzień Seniora. Udana zabawa i tańce nie były jedyną rozrywką tego wieczoru. Podczas spotkania wystąpili w specjalnie przygotowanym na tę okazję przedstawieniu teatralnym, które powstało pod kierunkiem Danuty Wiśniewskiej. Aktorzy-amatorzy wcielili się w postacie ballady Adama Mickiewicza pt. Pani Twardowska. Przekazując na ręce przewodniczącej Teresy Sieklickiej serdeczne życzenia i gratulacje dla wszystkich seniorów, wójt Jan Koprowski podziękował za dotychczasową działalność i owocną współpracę.

image
Więcej artykułów…
Start > Strona główna
Reforma oświaty
Reforma oświaty
Rewitalizacja
1%
sołectwa
Inwestycje
Odpady
Obrona cywilna
Mapa gminy
MAK+

Osoby online

Naszą witrynę przegląda teraz 10 gości