Facebook

Nowe e-dowody

Urząd Gminy Brzuze informuje, że od poniedziałku 4 marca br. można składać wnioski o wydanie e-dowodu. Obowiązek wymiany dokumentu tożsamości nie dotyczy ważnych dowodów osobistych, jednak każdy posiadacz dowodu osobistego, który będzie chciał posługiwać się dowodem z warstwą elektroniczną, może go wymienić bezpłatnie jeszcze przed upływem ważności dotychczasowego dokumentu.

Dla Babci i Dziadka w Trąbinie

Na początku lutego br. w Szkole Podstawowej  w Trąbinie odbyła się uroczystość z okazji Dnia Babci i Dziadka. Uczniowie zaprezentowali okolicznościowy program artystyczny, a następnie przekazali najbliższym własnoręcznie przygotowane upominki. Po chóralnym odśpiewaniu „Sto Lat” oraz życzeniach nadszedł czas na słodki poczęstunek przygotowany przez rodziców uczniów. Wśród zaproszonych gości uczestniczących w obchodach Święta Babci i Dziadka byli również: sekretarz gminy Agata Ciechanowska, radna Agnieszka Betlejewska oraz ks. proboszcz Andrzej Bytner.

image

Z sercem dla Babć i Dziadków

Dzieci ze Szkoły Podstawowej w Ugoszczu uhonorowały Babcie i Dziadków z okazji ich święta. Na uroczystość z tej pięknej okazji wybrany został dzień 14 lutego. Dzień poświęcony miłości stał się okazją do zadedykowania przez wnuków  programu artystycznego pełnego śpiewu, tańców i muzyki. Występy były podyktowane sercem, a to wszystko z wdzięczności za dobre serca ukochanych Babć i Dziadków. Serdeczne życzenia złożył też, zaproszony na tę okazję wójt gminy Jan Koprowski.

image

Ostrzeżenie meteorologiczne

Urząd Gminy Brzuze przekazuje ostrzeżenie meteorologiczne z Wydziału Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego Kujawsko-Pomorskiego Urzędu Wojewódzkiego w Bydgoszczy o marznących opadach.

Zakończenie kadencji i wybory sołtysów

W piątek 8 lutego 2019 r. podczas sesji Rady Gminy Brzuze wójt Jan Koprowski, przewodniczący Krzysztof Budziński i wiceprzewodniczący Tomasz Maklakiewicz podziękowali sołtysom za zaangażowanie i wkład pracy w rozwój sołectwa i gminy oraz działalność na rzecz mieszkańców. Okazją do podziękowań była kończąca się pracowita kadencja 2015-2019, w czasie której sołtysi podejmowali wiele inicjatyw społecznych oraz aktywnie realizowali zaplanowane przedsięwzięcia. Dziękując za dotychczasowe zaangażowanie przedstawiciele samorządu gminy wręczyli pamiątkowe statuetki oraz życzyli powodzenia w wypełnianiu planów i zamierzeń. Przez ostatnie cztery lata funkcję sołtysów w gminie Brzuze sprawowali: Jarosław Forembski - Brzuze, Jan Głowiński – Dobre, Adam Puciński – Giżynek, Janusz Ignatowski – Gulbiny, Sławomir Pawlak – Kleszczyn, Jadwiga Piotrowska – Łączonek, Piotr Górski – Marianowo, Zdzisław Siudowski – Okonin, Mirosław Kruszewski – Ostrowite, Zenon Cieszyński – Piskorczyn, Jarosław Fandzloch – Przyrowa-Mosciska, Jan Tekliński – Radzynek, Ryszard Rumianowski – Somsiory, Mieczysław Gęsicki – Trąbin, Teresa Sieklicka – Trąbin Rumunki, Zbigniew Boniecki – Ugoszcz i Paweł Witkowski – Żałe.
W najbliższym czasie rozpocznie się cykl zebrań sołeckich, podczas których mieszkańcy wybiorą sołtysów i rady sołeckie na następną, pięcioletnią kadencję. Zachęcamy mieszkańców do udziału w wyborach.

Harmonogram zebrań sołeckich

image

Aktywnie w bibliotece

Uczniowie Szkoły Podstawowej w Ostrowitem uczestniczyli w ogólnopolskim programie MĄDRZY CYFROWO, którego głównym celem jest edukacja mająca na celu podnoszenie kompetencji cyfrowych i rozwijanie postaw odpowiedzialności społecznej. Podczas zajęć warsztatowych grupa 15 uczniów poznawała świat wartości takich jak: szacunek, uczciwość, mądrość i odwaga cywilna. Jednocześnie w trakcie zajęć uczestnicy rozwinęli umiejętności cyfrowe, zaznajomili z technikami tworzenia oraz obrabiania grafik i zdjęć, a także podstawami montażu trójwymiarowego video. Uczniowie poznali narzędzia do pracy w chmurze oraz zasady bezpiecznego i odpowiedzialnego korzystania z internetu. Dzięki udziałowi w projekcie młodzież szkolna mogła w kreatywny i wartościowy sposób spędzić kilka wolnych dni ferii. Zajęcia realizowane wspólni z Biblioteką publiczną w Brzuzem i kierownik Marią Kalinowską prowadziła Anna Rafińska.

http://www.madrzycyfrowi.pl/#start
Projekt realizowany jest przez Fundację “ABCXXI – Cała Polska czyta dzieciom” przy wsparciu Google.org

image

Informacja KRUS

Urząd Gminy Brzuze przekazuje informację Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego dotyczącą deklaracji podatkowych PIT za 2018 rok.

Zaproszenie na spotkanie

Urząd Gminy Brzuze przekazuje zaproszenie Wojewody Kujawsko-Pomorskiego na powiatowe spotkanie dla rolników i mieszkańców wsi.

Więcej artykułów…
Start > Strona główna
Reforma oświaty
Reforma oświaty
Rewitalizacja
1%
sołectwa
Inwestycje
Odpady
Obrona cywilna
Mapa gminy
MAK+

Osoby online

Naszą witrynę przegląda teraz 535 gości