Facebook

Debiut juniorów młodszych

W niedzielę 11 września 2011 roku w meczu rozegranym na stadionie w Wąbrzeźnie, zespół juniorów młodszych „Pojezierza” Brzuze zmierzył się z rówieśnikami z „Unii” Wąbrzeźno. Było to pierwsze, znaczące spotkanie naszych na boisku. Mimo całkiem poprawnego występu zawodników „Pojezierza”, pojedynek zakończył się porażką naszych 4 : 1. Honorowego gola (pierwszego w historii istnienia drużyny) strzelił Karol Pankowski.

Gmina Brzuze na rypińskiej Agrze

W tegorocznej Agrze oraz Dożynkach Diecezjalnych, w których organizacji uczestniczyła również gmina Brzuze, brali udział przedstawiciele samorządu naszej gminy, między innymi, wójt dr Jan Koprowski.

GOPS realizuje projekt systemowy POKL

Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Brzuzem, w ramach realizacji projektu systemowego POKL, pod nazwą „Gmina Brzuze mówi STOP wykluczeniu społecznemu”, przygotowuje wyjazd integracyjny do Trójmiasta i Malborka dla rodzin, które zakwalifikowały się do „Programu Aktywności Lokalnej” dla gminy Brzuze na 2011 rok.

XIV Dożynki Gminne

Studzianka stała się miejscem tegorocznych XIV Dożynek Gminnych, które odbyły się w sobotę 3 września 2011 roku.

Nasze zespoły w programie telewizyjnym

Gminny zespół folklorystyczny „Familianki” pod kierunkiem Stanisława Motylewskiego oraz Kapela Argalskich prowadzona przez Zygmunta Argalskiego, w dniu 3 września 2011 roku wystąpili w spotkaniu pt. „Dziękczynienie w Rodzinie”. Program realizowany był w Toruniu przez Telewizję Trwam oraz Radio Maryja. Patronat honorowy sprawowali: Ordynariusz Diecezji Toruńskiej oraz Prezydent Miasta Torunia.

Piknik otwartych serc

31 sierpnia 2011 roku w Ugoszczu, w ramach realizacji projektu systemowego „Gmina Brzuze mówi stop wykluczeniu społecznemu”, został zorganizowany piknik integracyjny „Otwarte serca”, w którym udział wzięły rodziny z dziećmi niepełnosprawnymi oraz rodziny wielodzietnie z terenu gminy Brzuze.

„Każde pokolenie ma własny czas”

Dwudziestego piątego sierpnia 2011 roku odbyło się spotkanie integracyjne seniorów pod nazwą „Każde pokolenie ma własny czas”. Organizatorami byli: wójt gminy Brzuze, Stowarzyszenie Lokalna Grupa Działania Gmin Dobrzyńskich Region Północ oraz Gminny Ośrodek Pomocy społecznej w Brzuzem.

Nasze kulinarne dziedzictwo

Dziewiętnastego sierpnia 2011 roku, Stowarzyszenie Dobrzyniacy uczestniczyło w jedenastej edycji konkursu „ Nasze Kulinarne Dziedzictwo – Smaki Regionów” na najlepszy regionalny i lokalny produkt żywnościowy oraz na najlepsze danie i potrawę regionalną i lokalną. Konkurs odbył się w siedzibie Urzędu Marszałkowskiego w Przysieku.

Więcej artykułów…
Start > Strona główna
Reforma oświaty
Reforma oświaty
Rewitalizacja
1%
sołectwa
Inwestycje
Odpady
Obrona cywilna
Mapa gminy
MAK+

Osoby online

Naszą witrynę przegląda teraz 9 gości