Facebook

Ozdoby na Wielkanoc

19 marca 2011 roku miłośniczki rękodzieła artystycznego z Kleszczyna, Mościsk i Przyrowy tworzyły ozdoby na kiermasz z okazji zbliżających się Świąt Wielkanocnych. Więcej informacji i zdjęć dostępnych jest na stronie koła: www.kleszczynki.com.

Obchód przedspisowy zakończony

We wszystkich sołectwach gminy Brzuze zakończył się obchód przedspisowy do Powszechnego Spisu Ludności i Mieszkań. Spis rozpocznie się 1 kwietnia 2011 roku i potrwa do 30 czerwca 2011 roku.

Zwycięskie gimnazjalistki

W Urzędzie Marszałkowskim w Toruniu podsumowany został finał VIII Regionalnego Konkursu Wiedzy o Samorządzie Terytorialnym dla gimnazjalistów. Do konkursowych zmagań przystąpiło 82 uczniów. Cieszymy się, że:  I miejsce zajęła Joanna Iwona Sadowska z Gimnazjum Gminy Brzuze w Ostrowitem, na III miejscu znalazła się Katarzyna Małgorzata Bzinkowska – również z gimnazjum w Ostrowitem.

Wybory do Rad Powiatowych Kujawsko-Pomorskiej Izby

Wojewódzka Komisja Wyborcza na posiedzeniu odbytym w dniu 3 marca 2011 roku powołała Okręgowe Komisje Wyborcze we wszystkich okręgach do przeprowadzenia wyborów do Rad Powiatowych Kujawsko-Pomorskiej Izby Rolniczej.

Skład Okręgowej Komisji Wyborczej w Brzuzem:
- Leszek Borkowski  (Brzuze) - Przewodniczący komisji
- Waldemar Rzymkowski (Trąbin Rumunki) - Z-ca Przewodn. komisji
- Dariusz Jarzębowski (Ostrowite) - Sekretarz komisji
- Ryszard Rumianowski (Somsiory) - Członek komisji
- Marek Ozimkowski  (Brzuze) - Członek komisji

Wybory sołtysów i rad sołeckich zakończone

Dobiegły końca wybory sołtysów i rad sołeckich na terenie gminy Brzuze. Podajemy wykaz wybranych osób do pełnienia funkcji sołtysa w poszczególnych miejscowościach:

Turniej piłki nożnej w Ostrowitem

11 lutego 2011 roku na obiekcie ORLIK w Ostrowitem odbył się turniej piłki nożnej dla chłopców z gminy Brzuze. W  turnieju mogli wziąć udział uczniowie gimnazjum. Drużynę stanowiło (6 zawodników + maksymalnie 4 rezerwowych). Turniej rozpoczął się o godzinie 16:00. Mimo niesprzyjającej pogody frekwencja była dosyć dobra. Wygrała drużyna „G.P. OSTROWITE”.

Zakończenie ferii zimowych

W piątek 11 lutego 2011 roku zakończył się zimowy wypoczynek uczniów szkół podstawowych i gimnazjum z terenu gminy Brzuze. Dzieci i młodzież wypoczywały w Brzuzem, Ugoszczu i Gulbinach.

Ferie na wesoło

Podczas tegorocznych ferii zimowych zorganizowano wypoczynek zimowy dla uczniów szkół podstawowych i gimnazjum z terenu naszej gminy. "Ferie na wesoło" - takie jest hasło zajęć, które odbywają się w Brzuzem, Ugoszczu i Gulbinach. Łącznie ze zorganizowanej formy wypoczynku korzysta 55 dzieci.

Więcej artykułów…
Start > Strona główna
Reforma oświaty
Reforma oświaty
Rewitalizacja
1%
sołectwa
Inwestycje
Odpady
Obrona cywilna
Mapa gminy
MAK+

Osoby online

Naszą witrynę przegląda teraz 22 gości