Facebook

Stowarzyszenie Dobrzyniacy wygrało projekt

Na podstawie decyzji Ministra Edukacji Narodowej z 17 października 2011 roku, Stowarzyszenie Dobrzyniacy otrzymało dofinansowanie w wysokości 10 tys. zł na realizację zadania publicznego pod nazwą „Zdrowe dzieci to nasz kapitał”, popularyzującego zdrowy styl życia w szkołach oraz społecznościach lokalnych. 24 października 2011 roku odbyło się pierwsze spotkanie z dyrektorami placówek oświatowych w sprawie realizacji nagrodzonego projektu pod nazwą „Zdrowie zdobędziemy pływaniem i racjonalnym odżywianiem”.

image

Jesienne sadzenie drzew

W ramach projektu „Prezent dla ziemi” – nowe drzewa w gminie Brzuze, trwa akcja jesiennego sadzenia. Przypominamy, że 60 sztuk dorodnych drzew posadzono 20 maja 2011 roku w Trąbinie. Obecnie kończymy sadzenie drzewek. W ramach projektu na terenie naszej gminy zostanie posadzonych 2500 nowych drzew. Sponsorem akcji jest firma WILO Polska. Organizatorem akcji jest Fundacja Nasza Ziemia.

image

Zbiór jabłek w Radzynku

Sady przy szkołach należą do rzadkości. Sad przy Szkole Podstawowej w Radzynku, to atrakcja przyrodnicza, a drzewa w nim pochodzą z 1940 roku. Spotykamy tu tradycyjne odmiany, których owoce mają niepowtarzalny smak i aromat. Nic dziwnego, bowiem uprawiane są w sposób tradycyjny – bez nawożenia i ochrony chemicznej. Zebrane przez pracowników szkoły, dzięki uprzejmości osób dowożących obiady trafiły do wszystkich szkół na terenie gminy i wzbogacą menu obiadowe uczniów.

image

Nowa droga w Mościskach

Wykonano drogę dojazdową Mościska – Mościska, o długości 500 metrów. Zadanie dofinansowane było ze środków Terenowego Funduszu Ochrony Gruntów Rolnych.

image

CEiDG dla przedsiębiorców

Od 1 lipca 2011 roku uruchomiona została przez Ministerstwo Gospodarki Centralna Ewidencja i Informacja o Działalności Gospodarczej (tzw. CEiDG). Jest to elektroniczny rejestr osób fizycznych prowadzących działalność gospodarczą, dostępny pod adresem www.ceidg.gov.pl.

Informacja dla przedsiębiorców

Do przedsiębiorców działających na terenie kraju, w tym naszej gminy, trafiają pisma pochodzące od dwóch firm tj. Rejestr Polskich Firm i Działalności Gospodarczych oraz Krajowy Rejestr Pracowników i Pracodawców, oferujące wpis do ewidencji nowo założonych firm i działalności gospodarczych. Na podstawie komunikatu Ministra Gospodarki informujemy, że oferowane wpisy nie są obowiązkowe lecz całkowicie dobrowolne. Informujemy również, że dokonany przez przedsiębiorców wpis do ewidencji działalności gospodarczej prowadzonej przez urząd gminy, oznacza również rejestrację w Centralnej Ewidencji i Informacji o Działalności Gospodarczej i jest bezpłatny.

Nasi na II miejscu w Turnieju Orlika!

We wrześniu 2011 roku drużyna z gminy Brzuze – uczniowie ze szkół podstawowych z Ostrowitego i Radzynka – zakwalifikowała się na eliminacje wojewódzkie II Turnieju Orlika o Puchar Premiera Donalda Tuska, które odbyły się w Skępem. Nasi reprezentanci, którzy przyjęli nazwę „Ostrowite Młodzik” zajęli II miejsce. Opiekunem drużyny jest Mariusz Orzechowski. Autobusu na przejazd drużyny użyczył samorząd gminy Brzuze. Gratulujemy naszym młodym zwycięzcom czołowego miejsca!

Po sportowym weekendzie

W meczu piłki nożnej rozegranym w sobotę pierwszego października na boisku w Grudziądzu, seniorzy GKS „Pojezierze” Brzuze przegrali z KS „Stal” Grudziądz wynikiem 4 : 1, natomiast drugiego października juniorzy młodsi GKS „Pojezierze” Brzuze, zremisowali z LZS „Bobrowo” 0 : 0.

image

Więcej artykułów…
Start > Strona główna
Reforma oświaty
Reforma oświaty
Rewitalizacja
1%
sołectwa
Inwestycje
Odpady
Obrona cywilna
Mapa gminy
MAK+

Osoby online

Naszą witrynę przegląda teraz 13 gości