Facebook

Sto lat OSP w Trąbinie!

W 2011 roku przypada 100-Lecie działalności Ochotniczej Straży Pożarnej w Trąbinie. Jubileusz ten oznacza bogatą tradycję tej jednostki, a także piękny dorobek. Gratulujemy długoletniej aktywnej działalności! Życzymy Druhom Strażakom z Trąbina dalszych lat owocnej pracy. Niech pomnażają się Wasze osiągnięcia! Życzymy również, by miejscowa społeczność w pełni doceniała strażacką, pełną oddania służbę. Dziękujemy serdecznie za Waszą ofiarność. Życzymy następnych 100 Lat!

Samorząd Gminy Brzuze

Przetarg na budowę kanalizacji

23 grudnia br. upłynął termin składania ofert, na budowę kanalizacji sanitarnej, w przetargu ogłoszonym przez wójta gminy Brzuze. Wpłynęło 9 ofert, które ocenia komisja przetargowa. Rozstrzygnięcie przetargu nastąpi wkrótce.

Wigilia w Brzuzem

W czwartek 22 grudnia 2011 roku spotkaliśmy się, na wigilijnym opłatku, w wiejskim domu kultury w Brzuzem. Wprowadzeniem do wigilijnego nastroju był program poetycko-muzyczny. Uczestnicy usłyszeli w nim kolędy i pastorałki w wykonaniu gminnego zespołu „AKCENT”. Organizatorzy – wójt gminy oraz Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Brzuzem zadbali o świąteczny nastrój. W organizacji wigilii wspierali organizatorów sołtysi i radni z miejscowości Brzuze i Dobre. Po nastrojowej części artystycznej były serdeczne życzenia oraz łamanie się opłatkiem. Potem wszyscy uczestnicy i organizatorzy śpiewali najpiękniejsze nasze kolędy.

image

Spotkanie opłatkowe w Ugoszczu

20 grudnia 2011 roku w wiejskim domu kultury w Ugoszczu odbyła się uroczystość wigilijna, której organizatorami byli wójt gminy Brzuze oraz Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Brzuzem przy współpracy sołtysów. Dzielenie się opłatkiem poprzedził program słowno-muzyczny w wykonaniu uczniów Szkoły Podstawowej z Ugoszcza. Pełni wigilijnego nastroju przysporzył śpiew kolęd.

image

Powodzenie naszych gimnazjalistów

2 grudnia 2011 roku w Rypinie odbyły się Mistrzostwa Powiatu w Tenisie Stołowym Gimnazjalistów. Jakub Kłos i Stanisław Rzymkowski z Gimnazjum Gminy Brzuze w Ostrowitem zajęli II miejsce. Anna Prądzyńska i Marta Bukowska, również z naszego gimnazjum, zajęły I miejsce. Najlepszą zawodniczką mistrzostw została Anna Prądzyńska. Brawo!

image

Nasi zwycięzcy

30 listopada br. w Rypinie, odbyły się  drużynowe Mistrzostwa Powiatu w Tenisie Stołowym Chłopców i Dziewcząt Szkół Podstawowych. Tomek Koprowski i Artur Wolski ze Szkoły Podstawowej w Ostrowitem, zajęli I miejsce. Na drugim miejscu znalazły się dziewczęta (również ze Szkoły Podstawowej w Ostrowitem): Andżelika Chojnicka i Ola Trębicka. Tomek Koprowski został wybrany najlepszym zawodnikiem. Obaj chłopcy będą reprezentować powiat rypiński w zawodach półfinałowych na szczeblu wojewódzkim. Gratulujemy!

image

Nowe samochody dla OSP

W niedzielę 18 grudnia 2011 roku, w siedzibie Ochotniczej Straży Pożarnej w Giżynku, odbyło się uroczyste przekazanie samochodów pożarniczych dla jednostek Ochotniczej Straży Pożarnej w Giżynku i Dobrem.

Wigilijnych spotkań czar

15 grudnia 2011 roku na wigilii w Trąbinie, spotkali się mieszkańcy wsi: Trąbin, Trąbin Rumunki, Marianowo i Gulbiny. Uczniowie tamtejszej szkoły zaprezentowali Jasełka Bożonarodzeniowe. Przy muzycznym akompaniamencie gminnego zespołu „AKCENT”, w nastroju kolęd i klimacie serdecznych słów, osoby starsze i samotne łamały się opłatkiem składając sobie życzenia. W uroczystości udział wzięli: wójt gminy Brzuze, przedstawiciele samorządu gminy, dyrektor szkoły oraz pracownicy Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Brzuzem.

image

Więcej artykułów…
Start > Strona główna
Reforma oświaty
Reforma oświaty
Rewitalizacja
1%
sołectwa
Inwestycje
Odpady
Obrona cywilna
Mapa gminy
MAK+

Osoby online

Naszą witrynę przegląda teraz 12 gości