Facebook

Przetarg na budowę kanalizacji

23 grudnia br. upłynął termin składania ofert, na budowę kanalizacji sanitarnej, w przetargu ogłoszonym przez wójta gminy Brzuze. Wpłynęło 9 ofert, które ocenia komisja przetargowa. Rozstrzygnięcie przetargu nastąpi wkrótce.

Wigilia w Brzuzem

W czwartek 22 grudnia 2011 roku spotkaliśmy się, na wigilijnym opłatku, w wiejskim domu kultury w Brzuzem. Wprowadzeniem do wigilijnego nastroju był program poetycko-muzyczny. Uczestnicy usłyszeli w nim kolędy i pastorałki w wykonaniu gminnego zespołu „AKCENT”. Organizatorzy – wójt gminy oraz Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Brzuzem zadbali o świąteczny nastrój. W organizacji wigilii wspierali organizatorów sołtysi i radni z miejscowości Brzuze i Dobre. Po nastrojowej części artystycznej były serdeczne życzenia oraz łamanie się opłatkiem. Potem wszyscy uczestnicy i organizatorzy śpiewali najpiękniejsze nasze kolędy.

image

Spotkanie opłatkowe w Ugoszczu

20 grudnia 2011 roku w wiejskim domu kultury w Ugoszczu odbyła się uroczystość wigilijna, której organizatorami byli wójt gminy Brzuze oraz Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Brzuzem przy współpracy sołtysów. Dzielenie się opłatkiem poprzedził program słowno-muzyczny w wykonaniu uczniów Szkoły Podstawowej z Ugoszcza. Pełni wigilijnego nastroju przysporzył śpiew kolęd.

image

Powodzenie naszych gimnazjalistów

2 grudnia 2011 roku w Rypinie odbyły się Mistrzostwa Powiatu w Tenisie Stołowym Gimnazjalistów. Jakub Kłos i Stanisław Rzymkowski z Gimnazjum Gminy Brzuze w Ostrowitem zajęli II miejsce. Anna Prądzyńska i Marta Bukowska, również z naszego gimnazjum, zajęły I miejsce. Najlepszą zawodniczką mistrzostw została Anna Prądzyńska. Brawo!

image

Nasi zwycięzcy

30 listopada br. w Rypinie, odbyły się  drużynowe Mistrzostwa Powiatu w Tenisie Stołowym Chłopców i Dziewcząt Szkół Podstawowych. Tomek Koprowski i Artur Wolski ze Szkoły Podstawowej w Ostrowitem, zajęli I miejsce. Na drugim miejscu znalazły się dziewczęta (również ze Szkoły Podstawowej w Ostrowitem): Andżelika Chojnicka i Ola Trębicka. Tomek Koprowski został wybrany najlepszym zawodnikiem. Obaj chłopcy będą reprezentować powiat rypiński w zawodach półfinałowych na szczeblu wojewódzkim. Gratulujemy!

image

Nowe samochody dla OSP

W niedzielę 18 grudnia 2011 roku, w siedzibie Ochotniczej Straży Pożarnej w Giżynku, odbyło się uroczyste przekazanie samochodów pożarniczych dla jednostek Ochotniczej Straży Pożarnej w Giżynku i Dobrem.

Wigilijnych spotkań czar

15 grudnia 2011 roku na wigilii w Trąbinie, spotkali się mieszkańcy wsi: Trąbin, Trąbin Rumunki, Marianowo i Gulbiny. Uczniowie tamtejszej szkoły zaprezentowali Jasełka Bożonarodzeniowe. Przy muzycznym akompaniamencie gminnego zespołu „AKCENT”, w nastroju kolęd i klimacie serdecznych słów, osoby starsze i samotne łamały się opłatkiem składając sobie życzenia. W uroczystości udział wzięli: wójt gminy Brzuze, przedstawiciele samorządu gminy, dyrektor szkoły oraz pracownicy Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Brzuzem.

image

Przetarg na budowę kanalizacji

Dziewiątego grudnia 2011 roku ogłoszony został przetarg na budowę kanalizacji sanitarnej w gminie Brzuze. Szczegółowe informacje oraz dokumenty do pobrania, dostępne są na stronie Biuletynu Informacji Publicznej (www.bip.brzuze.pl) w zakładce przetargi.

Więcej artykułów…
Start > Strona główna
Reforma oświaty
Reforma oświaty
Rewitalizacja
1%
sołectwa
Inwestycje
Odpady
Obrona cywilna
Mapa gminy
MAK+

Osoby online

Naszą witrynę przegląda teraz 22 gości