Facebook

Obwodowe komisje wyborcze powołane

Wójt Gminy Brzuze wydał zarządzenie Nr 38/2011 z dnia 19 września 2011 roku, w sprawie powołania obwodowych komisji wyborczych.

Tym razem nie udało się

18 września w niedzielę, na boisku w Ugoszczu, rozegrany został drugi mecz juniorów młodszych „Pojezierza” Brzuze z „Iskrą” Ciechocin. Młodzi zawodnicy nie ustrzegli się tremy na swoim terenie. Wynik 1 : 0 dla gości ustalony został w pierwszej połowie pojedynku.

image

Pierwsze zwycięstwo w „A” Klasie

W niedzielę 11 września 2011 roku na boisku w Ugoszczu zagościł zespół LKS „Piast” Łasin – faworyt spotkania, w meczu czwartej kolejki o mistrzostwo „A” Klasy Seniorów, który rozegrany został z „Pojezierzem” Brzuze. Mecz, po pasjonującej walce i „pięknych” bramkach w wykonaniu Mariusza Orzechowskiego (klasyczny hat-trick) oraz Kamila Olendra zakończył się zwycięstwem „Pojezierza” 4 : 0.

Debiut juniorów młodszych

W niedzielę 11 września 2011 roku w meczu rozegranym na stadionie w Wąbrzeźnie, zespół juniorów młodszych „Pojezierza” Brzuze zmierzył się z rówieśnikami z „Unii” Wąbrzeźno. Było to pierwsze, znaczące spotkanie naszych na boisku. Mimo całkiem poprawnego występu zawodników „Pojezierza”, pojedynek zakończył się porażką naszych 4 : 1. Honorowego gola (pierwszego w historii istnienia drużyny) strzelił Karol Pankowski.

Gmina Brzuze na rypińskiej Agrze

W tegorocznej Agrze oraz Dożynkach Diecezjalnych, w których organizacji uczestniczyła również gmina Brzuze, brali udział przedstawiciele samorządu naszej gminy, między innymi, wójt dr Jan Koprowski.

GOPS realizuje projekt systemowy POKL

Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Brzuzem, w ramach realizacji projektu systemowego POKL, pod nazwą „Gmina Brzuze mówi STOP wykluczeniu społecznemu”, przygotowuje wyjazd integracyjny do Trójmiasta i Malborka dla rodzin, które zakwalifikowały się do „Programu Aktywności Lokalnej” dla gminy Brzuze na 2011 rok.

XIV Dożynki Gminne

Studzianka stała się miejscem tegorocznych XIV Dożynek Gminnych, które odbyły się w sobotę 3 września 2011 roku.

Nasze zespoły w programie telewizyjnym

Gminny zespół folklorystyczny „Familianki” pod kierunkiem Stanisława Motylewskiego oraz Kapela Argalskich prowadzona przez Zygmunta Argalskiego, w dniu 3 września 2011 roku wystąpili w spotkaniu pt. „Dziękczynienie w Rodzinie”. Program realizowany był w Toruniu przez Telewizję Trwam oraz Radio Maryja. Patronat honorowy sprawowali: Ordynariusz Diecezji Toruńskiej oraz Prezydent Miasta Torunia.

Więcej artykułów…
Start > Strona główna
Reforma oświaty
Reforma oświaty
Rewitalizacja
1%
sołectwa
Inwestycje
Odpady
Obrona cywilna
Mapa gminy
MAK+

Osoby online

Naszą witrynę przegląda teraz 25 gości