Facebook

Spotkanie integracyjne w Trąbinie

W sobotę 16 czerwca 2012 roku w Trąbinie odbędzie się spotkanie integracyjne mieszkańców wsi. W programie przewidziane są, między innymi: grill, zabawy i konkursy, występ gminnego zespołu wokalno-muzycznego „AKCENT” oraz zabawa taneczna dla młodzieży i dorosłych. Organizatorem jest Rada Sołecka wsi Trąbin. Życzymy dobrej zabawy!

15-lecie Środowiskowego Domu Samopomocy w Rypinie

Trzynastego czerwca 2012 roku Środowiskowy Dom Samopomocy w Rypinie obchodził 15-lecie działalności. Wśród gości uroczystości był, między innymi, wójt gminy dr Jan Koprowski oraz kierownik GOPS Grażyna Pietrkiewicz. Gmina Brzuze współpracuje z placówką. Na zajęcia dowożonych jest tu aktualnie 8 uczestników, a nasz samorząd dofinansowuje koszty ich transportu.
Środowiskowy Dom Samopomocy nie jest jedynym miejscem, w którym nasi mieszkańcy otrzymują wsparcie. Przypomnijmy, że również w zajęciach prowadzonych przez Warsztaty Terapii Zajęciowej w Rypinie, bierze udział troje mieszkańców gminy Brzuze.

Komunikat o zagrożeniu upraw roślin

Przekazujemy informacje Wojewódzkiego Inspektoratu Ochrony Roślin i Nasiennictwa w Bydgoszczy, Oddział Rypin, o zagrożeniu upraw ziemniaka i pszenicy ozimej spowodowanym przez agrofag fuzariozy kłosów zbóż i stonki ziemniaczanej.

Wypłata stypendiów szkolnych - socjalnych

Od dnia 13 czerwca 2012 roku (środa), od godz. 10:00, wypłacane będą stypendia szkolne - socjalne. Po odbiór decyzji i wypłatę stypendiów prosimy zgłaszać się do Gminnego Zespołu Ekonomiczno-Administracyjnego ds. Oświaty w Brzuzem (pokój nr 5).

Atrakcje integracyjnych wakacji

Stowarzyszenie Dobrzyniacy podpisało umowę z samorządem województwa kujawsko-pomorskiego w sprawie realizacji projektu pod nazwą „Atrakcje integracyjnych wakacji”. Projekt obejmuje działania integracyjne dzieci i dorosłych na ziemi dobrzyńskiej w czasie wakacji letnich w 2012 r. W czerwcu zostanie przeprowadzony nabór uczestników.

Wyróżnienie dla Stowarzyszenia Dobrzyniacy

Nagrodę marszałka województwa kujawsko-pomorskiego za najlepsze inicjatywy społeczne „Rodzynki z pozarządówki” otrzymało Stowarzyszenie Dobrzyniacy (z siedzibą w Brzuzem). Jest to jedyne wyróżnienie w 2012 r. dla organizacji działającej na ziemi dobrzyńskiej. Nagroda została przyznana za innowacyjny projekt „Tradycja chowu i hodowli gęsi rypińskiej wraca na ziemię dobrzyńską”.

Szkoła Podstawowa w Ostrowitem świętowała Dzień Dziecka

4 czerwca 2012 r. Szkoła Podstawowa w Ostrowitem świętowała Dzień Dziecka. Na boisku szkolnym odbywały się rozmaite zawody sportowe, gry i zabawy. Najwięcej emocji dostarczyły międzyklasowe mecze piłki nożnej. Jedną z większych atrakcji była też trampolina i pokaz sprzętu strażackiego.

Będą tablice informacyjne w sołectwach

Samorząd gminy Brzuze realizuje projekt pod tytułem „Ustawienie tablic informacyjnych wraz z wydaniem folderów”, którego celem jest rozwijanie informacji turystycznej na obszarze gminy Brzuze. Projekt realizowany jest w ramach działania „Wdrażanie lokalnych strategii rozwoju” objętego PROW na lata 2007-2013. W wyniku zrealizowanego przedsięwzięcia, w 2012 roku, we wszystkich sołectwach staną tablice zawierające informacje o historii i współczesności poszczególnych miejscowości.

Więcej artykułów…
Start > Strona główna
Reforma oświaty
Reforma oświaty
Rewitalizacja
1%
sołectwa
Inwestycje
Odpady
Obrona cywilna
Mapa gminy
MAK+

Osoby online

Naszą witrynę przegląda teraz 16 gości