Facebook

Obradowało Stowarzyszenie Gmin Ziemi Dobrzyńskiej

Stowarzyszenie Gmin Ziemi Dobrzyńskiej obradowało 25 stycznia br. w Szafarni. Przyjęto plan pracy Stowarzyszenia na 2012 rok. Znalazł się w nim XIV Przegląd Zespołów Ludowych Ziemi Dobrzyńskiej, który odbędzie się w gminie Brzuze. Gmina Brzuze jest członkiem Stowarzyszenia. W obradach uczestniczył wójt gminy dr inż. Jan Koprowski.

Uroczyste otwarcie świetlicy w Żałem

We czwartek 26 stycznia 2011 roku, odbyło się uroczyste otwarcie oraz poświęcenie wyremontowanej i odnowionej świetlicy wiejskiej w Żałem.

Dwunasty Bal Radości

24 stycznia 2012 roku w Zespole Szkół Nr 4 im. Ziemi Dobrzyńskiej w Nadrożu, odbył się Dwunasty Bal Radości. Organizatorem balu było Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie, a współorganizatorami ośrodki pomocy społecznej z terenu powiatu rypińskiego – w tym Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Brzuzem. We wspólnej zabawie uczestniczyły, między innymi, dzieci i młodzież niepełnosprawna wraz z rodzicami z terenu gminy Brzuze.

image

Dzień Babci w KGW

We wtorek 24 stycznia 2011 roku, w wiejskim domu kultury w Brzuzem, odbyła się uroczystość z okazji Dnia Babci. Organizatorem spotkania była Gminna Rada Kół Gospodyń Wiejskich, a udział w nim wzięły przewodniczące i działaczki KGW z terenu gminy Brzuze. Serdeczne życzenia z tej okazji przekazał babciom wójt gminy oraz wiceprzewodniczący Rady Gminy Brzuze.

image

Ogłoszenie wójta gminy Brzuze

Wójt gminy Brzuze informuje, że rozpoczyna się inwentaryzacja wyrobów azbestowych występujących na terenie gminy w związku z inicjatywą opracowania „programu usuwania wyrobów azbestowych na terenie gminy Brzuze”. Inwentaryzacja wyrobów azbestowych obejmuje wszystkie zasoby na terenie gminy i pomocna będzie w opracowaniu programu, który jest niezbędny do złożenia wniosku o pokrycie kosztów usunięcia azbestu (demontaż i odbiór).

Badania mammograficzne w Brzuzem

W czwartek 19 stycznia 2011 roku (przy Urzędzie Gminy Brzuze), NZOZ MAMMO-MED Centrum Diagnostyki i Usług Medycznych z Gdańska prowadził badania mammograficzne. Bezpłatnymi badaniami objęte zostały chętne Panie w wieku od 50 do 69 roku życia.

image

Rusza budowa sieci kanalizacyjnej

Rozpoczęły się roboty budowlane pierwszego etapu budowy kanalizacji sanitarnej w gminie Brzuze. Firma „IZOSAN” przystąpiła do prac polegających na wykonaniu zbiorczej przepompowni ścieków we wsi Brzuze.

image

Chór „Belcanto” w Ostrowitem

W niedzielę 15 stycznia 2011 roku w kościele Parafii Św. Stanisława Kostki w Ostrowitem, podczas Mszy Św., wystąpił chór „Belcanto” z Rypina w koncercie kolęd i pastorałek. Chór ten wielokrotnie śpiewał w kościołach na terenie naszej gminy, a także podczas uroczystości gminnych. Dziękujemy i zawsze serdecznie Państwa zapraszamy!

Więcej artykułów…
Start > Strona główna
Reforma oświaty
Reforma oświaty
Rewitalizacja
1%
sołectwa
Inwestycje
Odpady
Obrona cywilna
Mapa gminy
MAK+

Osoby online

Naszą witrynę przegląda teraz 67 gości