Facebook

Bliżej ekologii

14 listopada br. mieszkańcy naszej gminy uczestniczyli w wykładzie o ochronie środowiska, zrównoważonym rozwoju oraz promowaniu ekologii, który poprowadziła przedstawicielka Fundacji Centrum. Szkolenie z zakresu działań na rzecz czystego powietrza oraz ochrony przyrody i wód odbyło się w pracowni edukacji ekologicznej w Brzuzem. W ramach  tego projektu przeprowadzone zostaną również warsztaty mydlarskie oraz świeczkarskie.

image

Komunikat PCZK

Za pośrednictwem Urzędu Gminy Brzuze, Powiatowe Centrum Zarzadzania Kryzysowego w Rypinie informuje o przeprowadzanych ćwiczeniach:
”ĆWICZENIA RENEGADE – w dniach 14-15 listopada 2018 r. odbędzie się ćwiczenie RENEGADE z wykorzystaniem systemów alarmowania ludności. Nadany zostanie sygnał alarmowy (syrena) dotyczący zagrożenia z powietrza”.

Ślubowanie pierwszoklasistów w Radzynku

W czwartek 8 listopada 2018 r. pierwszoklasiści z Radzynka oficjalnie wstąpili w szeregi szkolnej społeczności. Program artystyczny, w którym uczniowie zaprezentowali swoje umiejętności recytatorskie i wokalne przygotowany został pod kierunkiem wychowawczyni Teresy Jankowskiej. Po uroczystym pasowaniu na uczniów przez dyrektora Dorotę Cieciurską, serdeczne życzenia nowym uczniom złożyli nauczyciele i rodzice oraz  w imieniu wójta,  sekretarz gminy Agata Ciechanowska. W uroczystości  wzięli również udział rodzice i koledzy, a uczniowie otrzymali z tej okazji drobne upominki od rady rodziców.

image

Uroczyście w szkole w Ugoszczu

7 listopada br. w Ugoszczu odbyła się ważna w życiu szkolnej społeczności uroczystość – uczniowie klas pierwszych zostali oficjalnie włączeni do grona uczniów szkoły podstawowej. Pierwszoklasiści złożyli ślubowanie, a następnie zostali pasowani na uczniów przez dyrektora Ewę Cyrankowską. Zaprezentowali przed swoimi bliskimi, kolegami oraz zaproszonymi gośćmi program artystyczny przygotowany pod kierunkiem wychowawczynie Beatę Słowińską i Katarzynę Zdziarską. Gośćmi byli m.in. ksiądz Zbigniew Morawski i Danuta Wiśniewska, a w imieniu wójta gminy Agata Ciechanowska  życzyła nowo mianowanym uczniom powodzenia w nauce. Każdy pierwszak otrzymał drobny upominek przygotowany przez radę rodziców oraz młodszych kolegów i koleżanki.

image

Szybki Internet w szkołach

W związku z wejściem w życie ustawy zobowiązującej do podłączenia wszystkich szkół w Polsce do szybkiego Internetu, istnieje konieczność przeprowadzenia światłowodu przez niektóre działki na terenie gminy Brzuze. Z właścicielami tych działek może kontaktować się przedstawiciel wykonawcy tj. Firmy NEXTERA Pan Roman Madeła, e-mail: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. .

Wybory samorządowe 2018

W wyborach samorządowych, które odbyły się w niedzielę 21 października 2018 r. mieszkańcy gminy Brzuze zdecydowali kto przez najbliższe pięć lat będzie zarządzał ich gminą oraz reprezentował w radzie gminy, radzie powiatu i sejmiku województwa. Na kandydatów do rady gminy i powiatu, sejmiku województwa oraz w głosowaniu na wójta uczestniczyło 2613 wyborców z gminy Brzuze. Frekwencja końcowa w gminie Brzuze, która wyniosła 61,14% była najwyższa w powiecie rypińskim. Największy udział osób uprawnionych do głosowania w naszej gminie – 69,75% odnotowano w okręgu nr 15 – Sołectwo Żałe.
W wyborach wójta gminy, z poparciem1699 wyborców zwyciężył Jan Koprowski, który uzyskał poparcie ponad 66% wszystkich głosujących w niedzielnych wyborach i został wójtem gminy Brzuze.
30 października 2018 r. w urzędzie gminy odbyło się wręczenie zaświadczeń o wyborze na kadencję 2018-2023. Uroczystego przekazania dokumentów nowo wybranym radnym Rady Gminy Brzuze oraz Wójtowi Gminy Brzuze Janowi Koprowskiemu dokonała przewodnicząca Gminnej Komisji Wyborczej Agata Ciechanowska. Na zakończenie uroczystości wójt podziękował członkom komisji oraz pogratulował nowo wybranym radnym i złożył życzenia na nową kadencję.

Mandaty radnych w Radzie Gminy Brzuze przyszłej kadencji obejmą:
Okręg nr 1 - część sołectwa Ostrowite Osada: Jan Stefan Cieszyński
Okręg nr 2 – część sołectwa Ostrowite: Błażej Andrzej Makuch
Okręg nr 3 – część sołectwa Ostrowite: Wojciech Wiśniewski
Okręg nr 4 – część sołectwa Ostrowite: Jan Wawrzyński
Okręg nr 5 – Sołectwo Dobre: Kazimierz Tomasz Maklakiewicz
Okręg nr 6 – Sołectwa Marianowo i Gulbiny: Krzysztof Budziński
Okręg nr 7 – Sołectwo Trąbin: Agnieszka Elżbieta Betlejewska
Okręg nr 8 – Sołectwa Łączonek i Trąbin Rumunki: Paweł Kusiński
Okręg nr 9 – Sołectwo Brzuze: Leszek Borkowski
Okręg nr 10 – Sołectwo Giżynek: Przemysław Nalazek
Okręg nr 11 – Sołectwo Okonin i część sołectwa Ugoszcz: Jarosław Puciński
Okręg nr 12 – Sołectwo Ugoszcz: Adam Jan Tułodziecki
Okręg nr 13 – Sołectwa Kleszczyn, Piskorczyn i Przyrowa Mościska: Mirosław Ozimkowski
Okręg nr 14 – Sołectwa Radzynek i Somsiory: Sławomir Tomaszewski
Okręg nr 15 – Sołectwo Żałe: Piotr Przybylski

Nowo powołanych radnych oraz wójta czeka uroczyste ślubowanie, które odbędzie się podczas pierwszej sesji Rady Gminy Brzuze, przewidywanej na 20 listopada 2018 r.

image

XXVII Olimpiada Wiedzy Rolniczej

Urząd Gminy Brzuze zachęca do udziału w Olimpiadzie Wiedzy Rolniczej organizowanej przez Kujawsko-Pomorski Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Minikowie. Pierwszy, powiatowy etap odbędzie się 8 listopada 2018 r. o godzinie 10.00. Szczegółowe informacje o konkursie można uzyskać w Powiatowym Zespole Doradztwa Rolniczego w Rypinie lub na stronie www.kpodr.pl.

Samochód strażacki dla OSP Gulbiny

27 października 2018 r. strażacy z  Ochotniczej Straży Pożarnej w Gulbinach otrzymali lekki samochód ratowniczo-gaśniczy, który wykonany został na podwoziu Fiata Ducato L2H1. Uroczyste przekazanie odbyło się przy udziale strażaków oraz zaproszonych gości, m.in. mł. bryg. Dariusza Łęgosza, prezesa zarządu powiatowego ZOSP RP Jana Pankowskiego, prezesów i naczelników jednostek OSP z gminy Brzuze oraz wójta, radnych, sołtysów i pracowników urzędu gminy. Wójt Jan Koprowski złożył na ręce prezesa Mieczysława Wardenckiego akt przekazania samochodu do użytkowania a kierowcy - druhowi Januszowi Ignatowskiemu wręczył kluczyki do wozu.  Poświęcenia samochodu dokonał ksiądz proboszcz Andrzej Bytner oraz ksiądz kanonik Zygmunt Ignatowski. Podczas spotkania kilkunastu druhów uhonorowano strażackimi wyróżnieniami.  Odznakę Wzorowy Strażak otrzymali: Krzysztof Baran, Adam Dębski, Kamil Bojanowski, Robert Ignatowski i Remigiusz Rynecki. Za wysługę lat odznaczeni zostali: Henryk Budziński - 55 lat, Wiesław Bukowski i Ryszard Dąbek - 45 lat, Antoni Rygielski - 40 lat, Janusz Ignatowski - 35 lat, Sławomir Gardecki - 30 lat, Krzysztof Budziński - 25 lat, Bojanowski Jerzy - 20 lat, Stefan Fandzloch - 15 lat, Krzysztof Baran, Karol Górski i Remigiusz Rynecki - 10 lat, Krzysztof Dąbek, Adam Dębski i Robert Ignatowski - 5 lat.
Dowódcą sobotnich uroczystości był młodszy aspirant Jarosław Bieżuński z PSP w Rypinie, a prowadzącym druh Karol Górski.

image
Więcej artykułów…
Start > Strona główna
Reforma oświaty
Reforma oświaty
Rewitalizacja
1%
sołectwa
Inwestycje
Odpady
Obrona cywilna
Mapa gminy
MAK+

Osoby online

Naszą witrynę przegląda teraz 11 gości