Facebook

Trwają zielone wakacje w gminie

Zielone wakacje w gminie Brzuze 2019 rozpoczęły się 5 sierpnia i potrwają do 30 sierpnia. Dzieci odpoczywają w czterech punktach mieszczących się w miejscowościach: Brzuze, Ostrowite, Ugoszcz i Żałe. Organizatorem jest Stowarzyszenie Rozwoju Gminy Brzuze oraz wójt gminy Brzuze. Na realizację wypoczynku stowarzyszenie pozyskało dotację z Województwa Kujawsko-Pomorskiego. Program realizowany jest w oparciu o tematykę z zakresu ekologii i ochrony środowiska. Przewidziana jest między innymi wycieczka do gospodarstwa ekologicznego w Chełmży. Dwunastego i trzynastego sierpnia uczestnicy spotkali się ze strażakami z KPP Straży Pożarnej w Rypinie, którzy przedstawili między innymi zasady zachowania bezpieczeństwa nad wodą.

image

Turniej piłki siatkowej

Gminny Klub Sportowy Pojezierze Brzuze zaprasza na Turniej Piłki Siatkowej Plażowej w niedzielę 18 sierpnia 2019 r. Start – godz. 13:00.

Dzieci rolników na koloniach

Osiemnastoosobowa grupa dzieci rolników z terenu gminy Brzuze wyjechała nad morze do Jarosławca, na 10-dniowe kolonie letnie. Wypoczynek zorganizowało Towarzystwo „Nasze Szwederowo” z Bydgoszczy. W przygotowaniu wyjazdu pośredniczył Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Brzuzem. Kolonie potrwają do 12 sierpnia br.

image

Informacja LGD

Urząd Gminy Brzuze przekazuje informację Stowarzyszenia Lokalna Grupa Działania Gmin Dobrzyńskich Region Północ o konkursie fotograficznym.

Apel w sprawie ASF

Apel Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi oraz Głównego Lekarza Weterynarii do hodowców trzody chlewnej w sprawie afrykańskiego pomoru świń.

Radosne spotkanie na Pikniku Seniora

Już po raz trzynasty odbył się Piknik Seniora – impreza integracyjna dla osób starszych z naszej gminy. Spotkanie, które miało miejsce 1 sierpnia br. rozpoczęła msza św. w intencji seniorów, którą w kaplicy w Studziance sprawował ks. Tomasz Wójtowicz – proboszcz parafii Św. Anny w Żałem. Po nabożeństwie ok. 250 uczestników zagościło w gospodarstwie agroturystycznym Marianny i Wincentego Przybylskich nad jeziorem Kleszczyńskim. Mimo przelotnego deszczu nie zabrakło humorów i zapału do zabawy.
Seniorzy zawsze chętnie uczestniczą w pikniku, gdyż mają okazję do spotkań i rozmów, udziału w grach sprawnościowych i wiedzy o gminie, a także zaprezentowania swoich talentów wokalnych czy aktorskich. W tym roku ponownie wystąpił chór Klubu Seniora „Przystań”, który przedstawił autorskie wykonanie kilku piosenek. Organizatorzy zapewnili seniorom wiele konkursów i zabaw z nagrodami, a ratownicy z Lipnowskiego Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego przygotowali dla nich nie lada atrakcję – rejs motorówką. Przygotowano także stoiska, na których zaprezentowano wykonane przez naszych mieszkańców ozdoby: kapelusze, kosze z kwiatami ziołami i warzywami, gliniane obrazki, ziołowe świece i mydełka, haftowane serwety oraz kwiaty ze słomy - małe dzieła sztuki, wykonane przez właścicielkę gospodarstwa – panią Mariannę. Aktywność seniorów nagradzana corocznie tytułem Juniora wśród Seniorów w tym roku trafiła do Janiny Potwardowskiej oraz Władysława Forembskiego. Kolejny raz wystąpił zespół „Sami Swoi”.
Tegoroczny piknik, który był uzupełnieniem projektu pn. „Wiek Seniora – Wigor Juniora” dofinansowanego w ramach otwartego konkursu ofert urzędu marszałkowskiego, zaszczyciła swoją obecnością, serdecznie i gorąco witana przez zebranych Aneta Jędrzejewska – członek zarządu województwa kujawsko-pomorskiego. Wśród uczestników byli również radni: Agnieszka Betlejewska, Krzysztof Budziński, Jan Cieszyński, Błażej Makuch, Adam Tułodziecki, Leszek Borkowski i sołtysi: Teresa Sieklicka, Dariusz Adamowski, Zenon Cieszyński, Mieczysław Gęsicki, Jan Głowiński, Janusz Pawlak i Jerzy Tekliński.
Impreza organizowana przez wójta Jana Koprowskiego zawdzięcza swój sukces zaangażowaniu i pracy pracowników Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Brzuzem wraz z kierownik – Grażyną Pietrkiewicz. Wsparcia udzielili również darczyńcy, radni, sołtysi, OSP Trąbin oraz pracownicy urzędu gminy i SP w Ostrowitem.

image

Wakacje z Piłką – Brzuze 2019

Zakończyły się warsztaty piłkarskie dla dzieci i młodzieży szkolnej pn. Wakacje z Piłką – Brzuze 2019, które organizował GKS Pojezierze Brzuze. Trenerzy BKS Sparta Brodnica – Adam Muzalewski i Michał Warachomski trenowali na orliku w Ostrowitem 56 zawodników z roczników 2005-2011. Przez trzy tygodnie lipca młodzi sportowcy poznawali techniki i zachowania taktyczne charakterystyczne dla piłki nożnej, a także rozwinęli umiejętności piłkarskie dzięki wszechstronnemu szkoleniu motorycznemu. Na zakończenie zajęć wszyscy uczestniczący w projekcie piłkarze otrzymali certyfikaty ukończenia cyklu treningów w piłkę nożną. Wakacje z Piłką to cykl treningów przygotowujących do utworzenia szkółki piłkarskiej, odbywających się pod patronatem Wójta Gminy Brzuze oraz Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Brzuzem.

image

Wkrótce półkolonie dla dzieci

5 sierpnia 2019 r. rozpocznie się realizacja projektu pod nazwą „Zielone wakacje w Gminie Brzuze 2019”. W ramach tego przedsięwzięcia zorganizowany zostanie wypoczynek dzieci i młodzieży szkolnej w miejscowościach: Brzuze, Ostrowite, Ugoszcz i Żałe. Uczestnicy będą mieli zapewnioną fachową opiekę, posiłek oraz wiele atrakcji. Organizatorem zielonych wakacji jest Stowarzyszenie Rozwoju Gminy Brzuze przy współpracy z Gminą Brzuze. Zadanie zostało dofinansowane przez Zarząd Województwa Kujawsko-Pomorskiego.

Więcej artykułów…
Start > Strona główna
Reforma oświaty
Reforma oświaty
Rewitalizacja
1%
sołectwa
Inwestycje
Odpady
Obrona cywilna
Mapa gminy
MAK+

Osoby online

Naszą witrynę przegląda teraz 18 gości