Facebook

Sukcesy rodzeństwa z Ugoszcza

W powiatowych eliminacjach do XXIII Festiwalu Piosenki „Awans” organizowanych przez Kujawsko-Pomorskie Centrum Kultury w Bydgoszczy we współpracy ze Żnińskim Domem Kultury, Bartosz Rochnowski zdobył pierwsze miejsce w swojej kategorii wiekowej. Dzięki zwycięstwu szóstoklasista weźmie udział w koncercie finałowym, który odbędzie się 22 kwietnia 2017 r. w Żninie. Jego siostra Lena zajęła w etapie powiatowym tego konkursu „Awans” drugie miejsce.
Kolejnym sukcesem może się pochwalić Lena Rochnowska, która jako najmłodsza spośród artystów z klas 0-3, uczennica oddziału przedszkolnego wygrała w marcu XXI Konkurs Recytatorski Twórczości Dziecięcej. W konkursie zorganizowanym w Rypinie udział wzięli uczniowie szkół podstawowych z powiatu rypińskiego. Lena zaprezentowała wiersz Danuty Wawiłow „Daktyle” oraz fragment książki Grzegorza Kasdepke „Bon czy ton. Savoir-vivre dla dzieci”.

image

Pierwsze miejsce Kingi

Kinga Grudzińska z Gimnazjum w Ostrowitem zajęła pierwsze miejsce w organizowanym pod patronatem Biskupa Włocławskiego oraz Marszałka Województwa Kujawsko-Pomorskiego, konkursie literackim dla uczniów gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych. Uczennica została nagrodzona 30 marca 2017 r. podczas konferencji podsumowującej XIII Narodowy Dzień Życia odbywającej się we Włocławku.

image

Informacja z WCZK

Wojewódzkie Centrum Zarządzania Kryzysowego w Bydgoszczy przekazało Rozporządzenie Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi z dnia 4 kwietnia 2017 r. w sprawie zarządzenia środków związanych z wystąpieniem wysoce zjadliwej grypy ptaków.
Prosimy wszystkich właścicieli drobiu o zapoznanie się z załączonym dokumentem.

Sukcesy gimnazjalistki z Ostrowitego

Praca Ewy Śpiewakowskiej, uczennicy gimnazjum w Ostrowitem, zatytułowana „Eugeniusz Piotrowski – z Wołynia do ziemi dobrzyńskiej”, zdobyła pierwsze miejsce w kategorii szkół gimnazjalnych w Wojewódzkim Konkursie im. gen. bryg. prof. Elżbiety Zawackiej „Oni tworzyli naszą historię”. Opracowanie przygotowywane pod kierunkiem nauczycielki historii Aleksandry Budzińskiej zostało wyróżnione jako najlepsze w konkursie, dokumentującym losy nieznanych bohaterów oraz wspomnienia uczestników i świadków ważnych wydarzeń w dziejach Polski i naszego regionu. Uroczyste wręczenie nagród odbyło się 28 marca 2017 r. w Urzędzie Marszałkowskim w Toruniu.
Następnego dnia gimnazjalistka osiągnęła kolejny sukces. Interpretacją wiersza A. Mickiewicza „Reduta Ordona” Ewa wygrała organizowany pod patronatem Starosty Powiatu Toruńskiego, VI Powiatowy Konkurs Recytatorski w Gronowie.

image

Nasze uczennice najlepsze w powiecie

W piątek, 24 marca w przeprowadzonych przez Komendę Powiatową Państwowej Straży Pożarnej w Rypinie eliminacjach powiatowych Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej dwie uczennice z naszej gminy były nie do pokonania. Martyna Tomaszewska ze Szkoły Podstawowej w Ostrowitem i Ewa Rebeka Grabowska z Gimnazjum Gminy Brzuze wykazały się najlepszą wiedzą o zasadach udzielania pierwszej pomocy oraz o odpowiednim postępowaniu w sytuacjach zagrożeń. Dzięki wygranej uczennice reprezentować będą gminę Brzuze i powiat rypiński w wojewódzkim etapie konkursu.

image

Prima Aprilis

News o nowej inwestycji w gminie Brzuze i dotyczący budowy ekologicznej elektrowni wodnej na Ruźcu był oczywiście primaaprilisowym żartem.

Nowa inwestycja w gminie Brzuze

Radni z Gminy Brzuze podjęli uchwałę intencyjną w sprawie utworzenia w gminie Brzuze zapory wodnej u źródeł Ruźca. Dzięki temu możliwe będzie uruchomienie ekologicznej elektrowni wodnej w celu pozyskiwania darmowej energii dla mieszkańców naszej gminy. Na terenie zalewowym przewidziany jest wykup gruntów, budynków mieszkalnych i ewakuacja mieszkańców. Konsultacje społeczne zostaną przeprowadzone do 31 czerwca 2017 r. Więcej informacji można uzyskać w Urzędzie Gminy - pokój nr 33 (2 piętro).

Projekt e-usługi w gminie Brzuze

Gmina Brzuze podpisała umowę partnerską z Fundacją Promocji Gmin Polskich na realizację projektu pn. Pomorskie Partnerstwo dla rozwoju e-usług, przedsięwzięciem współfinansowanym ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój.
Celem głównym projektu jest uzyskanie wysokiej efektywności zarządzania usługami dziedzinowymi w dziewięciu jednostkach samorządu terytorialnego woj. pomorskiego i kujawsko-pomorskiego. Dzięki realizacji projektu beneficjenci uzyskają wsparcie dotyczące min. elektronizacji procesu obsługi podatkowej, automatyzacji rozliczeń, poprawy dostępności do informacji o sposobie załatwienia i przebiegu sprawy oraz poprawy obsługi klienta.
Dzięki współpracy z Fundacją, gmina Brzuze do 31 sierpnia 2018 r. realizować będzie projekt, na który otrzyma wsparcie w wysokości 200 000 zł (min. szkolenia dla pracowników, sprzęt komputerowy). Całkowita wartość projektu wynosi 1 602 407,12 zł, kwota wsparcia ze środków Unii Europejskiej wynosi 1 350 508,72 zł.

Więcej artykułów…
Start > Strona główna
Reforma oświaty
1%
sołectwa
Inwestycje
Odpady
Obrona cywilna
Mapa gminy
MAK+

Osoby online

Naszą witrynę przegląda teraz 11 gości