Facebook

Przypomnienie dla rolników!

Na prośbę OT ARR w Bydgoszczy zamieszczamy informację o możliwości ubiegania się o dopłatę z tytułu zużytego do siewu lub sadzenia materiału siewnego kategorii elitarny lub kwalifikowany mającej charakter pomocy de minimis w rolnictwie do upraw, które uległy zniszczeniu w wyniku ujemnych skutków przezimowania.

Rusza budowa kanalizacji sanitarnej

W miejscowości Brzuze rozpoczęły się kolejne prace związane z budową kanalizacji sanitarnej na terenie gminy. Wykonawcą robót jest Zakład Ogólnobudowlany „Izosan” z Brodnicy.

image

Trwa weryfikacja wniosku GOPS

Regionalny Ośrodek Polityki Społecznej w Toruniu (jako instytucja pośrednicząca drugiego stopnia) prowadzi weryfikację, pod względem formalno-merytorycznym, wniosku pod tytułem „Gmina Brzuze mówi STOP wykluczeniu społecznemu”, złożonego przez Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Brzuzem, w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki, finansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego. Realizacja wniosku trwać będzie do końca 2012 roku.

Pierwszy mecz po przerwie zimowej

Drużyna seniorów GKS Pojezierze Brzuze, w sobotę 17 marca 2012 roku - po raz pierwszy po przerwie zimowej, na boisku w Ugoszczu rozegra rewanżowy mecz z drużyną LZS Świedziebnia. Początek o godzinie 13:00. Zapraszamy kibiców i trzymamy kciuki!

Młode Talenty - Bydgoski Finał

Informujemy o Finale V Ogólnopolskiego Festiwalu Artystycznego Młode Talenty 2012, który odbędzie się w dniach 23-27 kwietnia 2012 roku w Bydgoszczy. Szczegóły, plakat oraz regulaminy poszczególnych kategorii dostępne na stronie www.mlodetalenty.pl.

Punkt informacyjny jako sposób na aktywizację zawodową mieszkańców LGD

„Stowarzyszenie Lokalna Grupa Działania Gmin Dobrzyńskich Region Północ”, we współpracy z gminami: Brzuze, Górzno, Osiek, Świedziebnia, Rogowo, Rypin, Skrwilno i Wąpielsk, rozpoczyna realizację Projektu pn. „Punkt informacyjny jako sposób na aktywizację zawodową mieszkańców LGD” w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki z działania 6.3 Inicjatywy lokalne na rzecz podnoszenia poziomu aktywności zawodowej na obszarach wiejskich.

Przedłużone zajęcia projektu „Z Nauką Ścisłą za Pan Brat”

Jak już wcześniej informowaliśmy, w szkołach podstawowych i gimnazjum, wydłużony został okres realizacji zajęć w ramach projektu „Z Nauką Ścisłą za Pan Brat”. W związku z tym zajęcia w ramach I, II i III etapu edukacyjnego w naszej gminie trwać będą do 18 maja 2012 roku. Projekt zakończony zostanie Festiwalem Nauki, który odbędzie się pod koniec maja.

Szkolenie dla rolników

W środę 29 lutego 2012 roku w wiejskim domu kultury w Brzuzem odbyło się szkolenie dla rolników zorganizowane przez Powiatowy Zespół Doradztwa Rolniczego z Rypina. Tematyka szkolenia dotyczyła zasad wzajemnej zgodności dla zwierząt – dobrostanu zwierząt. Wykładowcą z tej dziedziny był specjalista ODR Przemysław Skorniak. Na temat wpływu żywienia krów mlecznych na ich wydajność mówił Mirosław Makowski (firma Sano). Nad szkoleniem organizacyjnie czuwał Paweł Osiński (doradca ODR).

Więcej artykułów…
Start > Strona główna
Reforma oświaty
Rewitalizacja
1%
sołectwa
Inwestycje
Odpady
Obrona cywilna
Mapa gminy
MAK+

Osoby online

Naszą witrynę przegląda teraz 65 gości