Facebook

Pierwszoklasiści w Ostrowitem złożyli ślubowanie

Odświętni, uroczyści pierwszoklasiści ze szkoły w Ostrowitem wraz z rodzicami, dwudziestego dziewiątego października, przybyli na uroczystość pasowania. Zanim jednak temu zwyczajowi stało się zadość, zaprezentowali program artystyczny. Byli też goście, a wśród nich m.in. wójt gminy Jan Koprowski, przewodniczący rady gminy Krzysztof Budziński, radni Jan Cieszyński i Wojciech Wiśniewski oraz sołtys Ostrowitego Dariusz Adamowski. Aktu pasowania dokonała dyrektor szkoły Anna Sarnowska. Wiernie towarzyszyła pierwszakom ich wychowawczyni Maria Trędewicz. Nie mogło zabraknąć również dyplomów i upominków. Życzymy im tylko sukcesów i trzymamy kciuki!

image

Ślubowanie uczniów w Ugoszczu

Czternaścioro pierwszoklasistów z Ugoszcza wstąpiło 29 października w szeregi uczniów szkoły podstawowej. W przygotowanym pod kierunkiem wychowawczyni Małgorzaty Skrzypińskiej przedstawieniu słowno-muzycznym dzieci zaprezentowały zdobytą wiedzę oraz pochwaliły się swoimi umiejętnościami wokalnymi. Następnie, w asyście pocztu sztandarowego, dyrektor szkoły Ewa Cyrankowska dokonała aktu pasowania na ucznia, na którego pamiątkę każdy pierwszoklasista otrzymał dyplom i szkolną odznakę. W odświętnej atmosferze dzieci przyrzekały, że będą wytrwale zdobywać wiedzę, podtrzymywać i rozwijać tradycje szkoły, a w życiu kierować się życzliwością i szacunkiem wobec drugiego człowieka. Po części oficjalnej dzieci oraz wszyscy goście zostali zaproszeni na słodki poczęstunek przygotowany przez rodziców.
Uczestniczący w tym wielkim święcie szkoły wójt Jan Koprowski pogratulował uczniom, rodzicom i nauczycielom oraz życzył pełnoprawnym już uczniom powodzenia oraz wytrwałości w nauce. W uroczystości uczestniczyli młodsi i starsi koledzy, rodzice, nauczyciele oraz zaproszeni goście: radni Agnieszka Betlejewska, Tomasz Maklakiewicz i Jarosław Puciński, sołtys Zbigniew Boniecki oraz pracownice urzędu gminy Danuta Wiśniewska i Agnieszka Krauza.
Uczniom klasy pierwszej życzymy samych sukcesów!

image

Nowy plac zabaw

Na terenie zajętym dotychczas przez przyszkolne ogródki, powstanie zupełnie nowy plac zabaw na potrzeby najmłodszych uczniów SP Ostrowite.
Dotychczas wykonany został projekt, rozpoczęły się również prace porządkowe i przygotowawcze, a przetarg zostanie ogłoszony jeszcze w 2019 r.

image

Obiecujący debiut młodych piłkarzy

Młodzi zawodnicy z Pojezierza Brzuze, chłopcy z grupy Orlik, zdobyli 4. miejsce w zawodach rozegranych 26 października br. w Zbicznie (powiat brodnicki). Trenującym od niedawna piłkarzom nie brakowało zaangażowania ani skuteczności w walce z doświadczonymi i zaprawionymi w piłkarskich zmaganiach zawodnikami innych klubów. Dzielnie rozegrali mecze z sześcioma spośród dwunastu występujących drużyn. W swoim pierwszym ważnym turnieju, w pojedynku o trzecie miejsce ulegli jednak kolegom z Gola Brodnica Zieloni II (0:2). Zespół w składzie, Paweł Forembski (kapitan), Bartosz Gołębiewski, Mikołaj Zatorski, Szymon Marcinkowski, Kamil Barski, Mateusz Szulc (1 bramka), Kajtek Mytlewski (2 bramki), Bartek Wiśniewski, Olek Gabryszewski (1 bramka) i Oliwier Krebel (3 bramki), rozegrał następujące mecze:
Pojezierze Brzuze- Gol Brodnica Zieloni I 3:0
Pojezierze Brzuze- Sparta Brodnica Żółci 0:1
Pojezierze Brzuze- Tartak Klamry 2:0
Pojezierze Brzuze- Działdowo 1:0
Pojezierze Brzuze- Football Academy Grudziądz 1:0
Gminna Akademia Piłkarska Pojezierze Brzuze powstała pod patronatem wójta gminy Jana Koprowskiego w ramach programu Wakacje z Piłką – Gmina Brzuze 2019. Obecnie funkcjonuje jako sekcja Gminnego Klubu Sportowego Pojezierze Brzuze i regularnie trenuje w niej, w pięciu grupach, ponad siedemdziesięcioro dzieci.
Gratulujemy młodym sportowcom oraz trenerowi Michałowi Warachowskiemu i życzymy kolejnych sukcesów!

image

Jubileusz Złotych Godów

23 października br. w świetlicy wiejskiej w Brzuzem odbyła się uroczystość Złotych Godów, świętowanych przez małżeństwa z gminy Brzuze. Osiem par zostało udekorowanych przez wójta Jana Koprowskiego medalami „Za długoletnie pożycie małżeńskie”, nadanymi przez Prezydenta RP. Są nimi Państwo: Barbara i Kazimierz Gołębiewscy z Łączonka, Hanna i Janusz Gorczyńscy z Brzuzego, Marianna i Roman Góreccy z Trąbina, Sabina i Stanisław Motylewscy z Radzynka, Janina i Wiesław Nadolny z Okonina, Barbara i Kazimierz Nowatkowscy z Dobrego, Marianna i Zdzisław Siudowscy z Okonina oraz Maryleta i Stefan Słowik z Ugoszcza. W uroczystości uczestniczyli również członkowie rodzin Jubilatów, ich sąsiedzi i znajomi. Spotkanie, które poprowadziła Michalina Forembska – zastępca kierownika USC uświetnił występ dzieci ze Szkoły Podstawowej z Radzynka oraz recytacja Danuty Wiśniewskiej. Samorząd gminy reprezentowali radni: Krzysztof Budziński, Leszek Borkowski, Paweł Kusiński, Tomasz Maklakiewicz, Jarosław Puciński oraz sołtysi wsi: Jadwiga Piotrowska, Teresa Sieklicka, Janusz Pawlak i Jerzy Tekliński.
Pięćdziesięciolecie pożycia małżeńskiego obchodzili w tym roku również: Sabina i Józef Bojanowscy z Łączonka, Barbara i Roman Cytloch z Ostrowitego, Danuta i Stefan Wójcik z Ostrowitego, Maria i Wojciech Zalewscy z Trąbina, Teresa i Eugeniusz Ziętarscy z Żałego, Teresa i Bogusław Żuchowscy z Giżynka.
Życzymy Szanownym Jubilatom wielu lat w zdrowiu i pomyślności!

image

Przetarg na drogę w Trąbinie

Gmina Brzuze ogłosiła w czwartek 24 października br. przetarg na przebudowę drogi gminnej Trąbin – Radomin. Realizacja inwestycji, która uzyskała dofinansowanie ze środków województwa kujawsko-pomorskiego w ramach programu Funduszu Dróg Samorządowych rozpocznie się wiosną 2020 roku. Prace przygotowawcze i ziemne, nawierzchnia jezdni, zjazdy oraz oznakowanie wykonane będą na odcinku o długości 2363 metrów.

image

Piknik rodzinny w Trąbinie

W słoneczną jesienną sobotę 19 października 2019 r. w Trąbinie odbył się piknik rodzinny, którego organizatorami byli: sołtys, rada sołecka i Ochotnicza Straż Pożarna w Trąbinie. Mieczysław Gęsicki oraz Krzysztof Malinowski zadbali o bogaty program, szczególnie dla najmłodszych mieszkańców miejscowości, więc nie zabrakło słodkiego poczęstunku, ogniska, pieczonego ziemniaka, a także atrakcji i konkursów z nagrodami. Na zaproszenie organizatorów również wójt gminy Jan Koprowski uczestniczył w tej integracyjnej imprezie.

image

Akt powierzenia dla dyrektora

Anna Sarnowska otrzymała z rąk wójta Jana Koprowskiego akt powierzenia stanowiska dyrektora Szkoły Podstawowej im. Tadeusza Kościuszki w Ostrowitem na okres pięciu lat. Oficjalne przekazanie dokumentu odbyło się 18 października br. podczas sesji rady gminy.

image
Więcej artykułów…
Start > Strona główna
Reforma oświaty
Reforma oświaty
Rewitalizacja
1%
sołectwa
Inwestycje
Odpady
Obrona cywilna
Mapa gminy
MAK+

Osoby online

Naszą witrynę przegląda teraz 8 gości