Facebook

Droga Brzuze-Nadróż zamknięta na dwa dni

Wójt Jan Koprowski informuje mieszkańców gminy Brzuze, że w terminie od 30 września do 1 października 2020 r., będzie zamknięty dla ruchu pojazdów odcinek drogi powiatowej Brzuze-Nadróż. Ma to związek z prowadzoną przebudową przepustu drogowego oraz innymi robotami drogowymi.

Zagospodarowanie skweru w Ostrowitem

Rozpoczęty został pierwszy etap  zagospodarowania działki gminnej w Ostrowitem nad jeziorem. Projekt przewiduje m.in. budowę alejek, oświetlenia, miejsca na amfiteatr, fontannę. Duża część terenu pozostanie naturalnie zielona z nowymi nasadzeniami drzew i krzewów. Zgodnie z założeniami, teren będzie wykorzystywany do codziennego wypoczynku mieszkańców oraz do organizacji gminnych i sołeckich imprez kulturalnych. Nowa inwestycja będzie funkcjonalnie połączona z istniejącym pomostem oraz planowaną nadjeziorną promenadą. Zadanie jest realizowane z udziałem Europejskiego Funduszu Rolnego na rzecz Rozwoju obszarów Wiejskich w ramach Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020.

image

Prace na drodze do Łączonka

Dobiegają końca prace budowlane na drodze Ostrowite-Łączonek. Do wykonania pozostało m.in. ustawienie oznakowania pionowego. Jest to ostatni etap realizacji gminnego połączenia drogowego z Łączonka i Gulbin do Ostrowitego, które stanowi duży skrót w porównaniu z dotychczasową siecią dróg. Odcinek na terenie Ostrowitego wykonany został w pierwszym etapie w 2017 r. Obydwa odcinki drogi mogły być wykonane dzięki umowie na dofinansowanie z Kujawsko-Pomorskim Urzędem Marszałkowskim w ramach z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020.

image

Protokoły gradowe do odbioru

Komisja ds. szacowania szkód w gospodarstwach rolnych informuje, że wszyscy, którzy złożyli wnioski, mogą odbierać w Urzędzie Gminy Brzuze (pok. nr 1)  protokoły z oszacowania zakresu i wielkości szkód poniesionych na skutek wystąpienia w lipcu br. niekorzystnych zjawisk atmosferycznych w postaci gradu. Zatwierdzone przez Wojewodę Kujawsko-Pomorskiego protokoły wróciły już do urzędu, prosimy w związku z tym o ich jak najszybszy, osobisty odbiór.

Warsztaty „Wiek Seniora – Wigor Juniora”

25 seniorów uczestniczy od początku września w zaplanowanych przez Stowarzyszenie Rozwoju Gminy Brzuze zajęciach integracyjnych, edukacyjnych i aktywizacyjnych. W połowie września seniorzy wzięli udział w wyjeździe integracyjnym do gospodarstwa edukacyjnego „BabaLuda” w Parowie Falęckiej. Wśród atrakcji było m.in. zwiedzanie dawnych zagród wiejskich oraz warsztaty serowarskie, podczas których uczestnicy przygotowywali sery podpuszczkowe. Aktywnie spędzili również czas na zajęciach nordic walking – pokonali malowniczą trasę z Ostrowitego do Gulbin, prowadzącą przy trąbińskiej buczynie i jeziorze Łączonek. W ramach projektu seniorzy uczestniczyli również w spotkaniach z dietetykiem
„Wiek Seniora – Wigor Juniora 2020” to projekt realizowany przez Stowarzyszenie przy współpracy Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej i Urzędu Gminy Brzuze. Zadanie uzyskało wsparcie finansowe urzędu marszałkowskiego w Toruniu w ramach otwartego konkursu ofert na rok 2020 pn. „Wspieranie aktywizacji i integracji społecznej seniorów”.

image

Jak prawidłowo segregować odpady?

Urząd Gminy przekazuje informację Centrum Doradztwa Rolniczego w Brwinowie Oddział w Krakowie  o szkoleniu e-learningowym dla mieszkańców obszarów wiejskich pt. „Jak prawidłowo segregować odpady w gospodarstwie domowym?” Szkolenie odbędzie się w terminie od 21 września do 12 października 2020 roku na platformie edukacyjnej www.cdrkursy.edu.pl.
Celem szkolenia jest dostarczenie informacji o zasadach prawidłowej segregacji odpadów oraz poznanie dobrych praktyk mających za zadanie ograniczenie wytwarzania odpadów komunalnych.
Udział w szkoleniu jest bezpłatny.
Zainteresowanych zasadami segregacji odpadów prosimy o wypełnienie i odesłanie scanu lub zdjęcia Karty zgłoszenia uczestnika na adres e-mail: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. lub faxem na nr: 12/ 424 05 05

- harmonogram
- karta zgłoszenia

Złoty medal Julii Zdunek

Julia Zdunek oraz Oliwia Kępczyńska zwyciężyły w Międzywojewódzkich Mistrzostwach Młodzików w jeździe dwójkami w kolarstwie szosowym w Robakowie. 19 września br. młode zawodniczki ustanowiły rekord trasy – 8-kilometrowy dystans pokonały w czasie 10 minut 50 sekund (ponad 50-sekundowa przewaga nad pozostałymi zawodniczkami).
Kolejną  wysoką pozycję nasza mieszkanka zdobyła w Ogólnopolskim wyścigu kolarskim ze startu wspólnego, który odbył się 20 września br. w Małym Rudniku. Na dystansie 17 km Julia uzyskała 4 lokatę w kategorii młodziczek.
Julia Zdunek pochodzi z Ostrowitego i swoją przygodę z kolarstwem zaczynała w szkółce kolarskiej gminy Brzuze. Obecnie trenuje w ALKS STAL GRUDZIĄDZ LUKS "Grodno" Nowogród.

image

Krystian Karpiński Mistrzem Polski

W Mistrzostwach Polski MMA 2020, które odbyły się 19 września br. w Sochaczewie Krystian Karpiński zwyciężył w kategorii juniorów do 77 kg.
Mistrz Polski mieszka w Ostrowitem, uczy się w technikum w Rypinie i od czterech  lat amatorsko trenuje mieszane sztuki walki (MMA). W ubiegłym roku zdobył wicemistrzostwo Polski oraz srebrny medal w Mistrzostwach Europy Amatorskiego MMA. Jest zawodnikiem Fight Team MMA Brodnica.

image

Więcej artykułów…
Start > Strona główna
Gmina Brzuze - Aktywnie
Koronawirus
Reforma oświaty
Reforma oświaty
Rewitalizacja
1%
sołectwa
Inwestycje
Odpady
Obrona cywilna
Mapa gminy
MAK+
PRODUKT POLSKI

Osoby online

Naszą witrynę przegląda teraz 15 gości