Facebook

Nowe nieruchomości gminne

Samorząd gminy Brzuze pozyskał niszczejącą nieruchomość w Ostrowitem o powierzchni 0,18 ha, położoną przy drodze wojewódzkiej w sąsiedztwie stacji benzynowej. Akt notarialny przenoszący własność podpisali starosta rypiński Jarosław Sochacki i wójt gminy Jan Koprowski. Działka była wcześniej własnością Kółka Rolniczego, jednak w wyniku zmian prawa przeszła na własność Skarbu Państwa. Na wniosek Gminy Brzuze, po uzyskaniu pozytywnej opinii wojewody kujawsko-pomorskiego, starosta rypiński, działający w imieniu Skarbu Państwa, zdecydował o nieodpłatnym przekazaniu wymagającego remontu obiektu gminie. Garaże i budynek administracyjny znajdujące się na działce będą wykorzystane na potrzeby gminy m.in. jako baza transportowa i magazynowa. Rozpoczęte już zostały prace porządkowe, konieczne są też prace adaptacyjne i remontowe, które rozpoczną się po przeprowadzeniu inwentaryzacji budynków i budowli.

image

Opłata za odpady – nowy numer konta

Urząd Gminy Brzuze informuje, że uległ zmianie numer konta bankowego, na który należy uiszczać opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi. Wpłat prosimy dokonywać do 25 dnia każdego miesiąca na podany poniżej numer rachunku:

Bank Spółdzielczy Skępe O/Ostrowite
84 9546 0004 2003 0010 2990 0024

Nowe połączenia autobusowe na terenie powiatu

Urząd Gminy Brzuze przekazuje informację Starostwa Powiatowego o uruchomieniu nowych połączeń autobusowych wraz z rozkładem jazdy.

Zaproszenie na zebrania wiejskie

Wójt gminy, sołtysi i rady sołeckie serdecznie zapraszają mieszkańców gminy Brzuze na wrześniowe zebrania dotyczące realizacji zadań oraz podziału środków w ramach Funduszu Sołeckiego w 2020 roku. Zachęcamy do aktywnego uczestnictwa oraz przedstawiamy harmonogram najbliższych spotkań:

Okonin – 13 września 2019 r., godz. 11.00 - świetlica wiejska
Żałe – 13 września 2019 r., godz. 14.00 - świetlica wiejska
Brzuze – 17 września 2019 r., godz. 15.00 - świetlica wiejska
Radzynek – 19 września 2019 r. godz. 15.00 - świetlica wiejska
Trąbin Rumunki – 20 września 2019 r., godz. 19.00 - świetlica wiejska

Wojewódzki wyścig kolarski w Radzynku

Zapraszamy na wojewódzki wyścig kolarski z cyklu Szlakiem Ligi UKS, który odbędzie się 15 września 2019 r. w Radzynku. Młodzi zawodnicy będą walczyć o puchar wójta gminy Brzuze. Organizatorami zawodów są Gminny Klub Sportowy Pojezierze Brzuze, Urząd Gminy Brzuze i Szkoła Podstawowa w Radzynku przy współpracy TKK Pacific Toruń, Kujawsko-Pomorskiego Związku Kolarskiego i Kujawsko-Pomorskiego Zrzeszenia LZS. Rozpoczęcie imprezy o godz. 9:00.

Spotkanie o funduszach europejskich

Urząd Gminy Brzuze przekazuje ogłoszenie o spotkaniu informacyjno-promocyjnym dla przedstawicieli KGW oraz NGO, które odbędzie się 11 września br. o godz. 10.00 w Rypińskim Domu Kultury.

GAP Pojezierze Brzuze zaprasza na trening

Wójt Gminy Brzuze oraz GKS Pojezierze Brzuze informują o rozpoczęciu zajęć piłkarskich dla dzieci w Gminnej Akademii Piłkarskiej Pojezierze Brzuze. Pierwsze treningi, na których zostanie również przedstawiony szczegółowy harmonogram zajęć odbędą się: SKRZAT (roczniki 2015, 2014, 2013) – 9.09.2019 r. (poniedziałek), godz. 16.00, ŻAK (roczniki 2012, 2011) – 9.09.2019 r. (poniedziałek,) godz. 17.30, ORLIK (rocznik 2010, 2009) – 10.09.2019 r. (wtorek), godz. 16.00, MŁODZIK TRAMPKARZ (rocznik 2008, 2007, 2006, 2005) – 10.09.2019 r. (wtorek), godz. 17.30. Dodatkowe informacje uzyskać można pod nr. tel. 664 718 501 w godzinach pracy Urzędu Gminy Brzuze.

XXI Dożynki Gminne w Żałem

Podziękowanie za zakończenie tegorocznych żniw w naszej gminie odbyło się 31 sierpnia br. podczas obchodów Święta Plonów w Żałem. To wielkie rolnicze święto rozpoczął barwny korowód dożynkowy prowadzony od remizy OSP do kościoła pw. św. Anny przez kapelę ludową oraz strażaków z pocztami sztandarowymi. W barwnym pochodzie starostowie dożynek: Justyna Lewicka i Paweł Witkowski nieśli chleb wypieczony z tegorocznego ziarna, a rolnicy okazałe wieńce uwite misternie z kłosów zbóż. Towarzyszyli im mieszkańcy gminy, goście oraz przedstawiciele władz samorządowych i instytucji, m.in. członkini zarządu województwa kujawsko-pomorskiego Aneta Jędrzejewska, starosta Jarosław Sochacki, zastępca komendanta PSP Andrzej Górecki i wójt Jan Koprowski. Dziękczynną mszę świętą w intencji rolników wzbogaconą występem chóru Belcanto sprawowali proboszcz żalskiej parafii ks. Tomasz Wójtowicz. ks. Andrzej Bytner, ks. Zbigniew Morawski, i ks. Henryk Zagórowicz, który wygłosił homilię. Obecny był również, pochodzący z Żałego, ks. Paweł Baliński. Po poświęceniu dożynkowych wieńców i chleba uczestnicy udali się na plac przy remizie gdzie, odśpiewano hymn, a następnie rozpoczęła się dożynkowa zabawa.
Podczas imprezy rozstrzygnięto konkurs na najpiękniejszy wieniec dożynkowy, który od wielu lat cieszy się wśród mieszkańców niegasnącą popularnością. Spośród szesnastu wieńców, komisja konkursowa przyznała pierwsze miejsce dla sołectwa Giżynek, drugie dla KGW Dobre, a trzecie miejsce zdobył wieniec wykonany przez KGW Brzuze. Jury wyróżniło także cztery wieńce przygotowane przez KGW z Piskorczyna, Trabina Rumunek, Ugoszcza oraz KGW i sołectwa Żałe. Koła gospodyń wiejskich z Żałego, Trąbina Rumunek, Przyrowy i Piskorczyna oraz członkinie Klubu Seniora Przystań przygotowały dla wszystkich uczestników własne wystawki, na których można było skosztować tradycyjnych potraw i poczęstować się słodkimi przysmakami. Obchody uświetniły występy artystyczne dzieci i młodzieży ze szkół z Ostrowitego, Radzynka, Trąbina i Ugoszcza, gminnego zespołu folklorystycznego Familianki, Klubu Seniora Przystań, kapeli Chłopaki do wzięcia, Osieckiej Kapeli Ludowej im. Kamińskich i Andrzeja Orciucha. Wśród wystawców, prócz gminnego stoiska, zaprezentowali się: Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna, Powiatowy Zespół Doradztwa Rolniczego, Gminny Klub Sportowy Pojezierze Brzuze, Stowarzyszenie Dobrzyniacy i Stowarzyszenie Rozwoju Gminy Brzuze. Tradycyjnie nie zabrakło zabaw dla dzieci, a dmuchane zjeżdżalnie i kino sferyczne sprawiły najmłodszym dużo frajdy. Wizyta mobilnego punku informacyjno-konsultacyjnego LGD, dzięki atrakcjom Stowarzyszenia Wędka cieszyła się wśród uczestników ogromnym zainteresowaniem. Dla dorosłych również nie zabrakło konkursów, m.in.: rzut piłką do celu, rzut snopkiem, choć największą uwagę, jak zwykle, wywołał konkurs na najsilniejszą drużynę w przeciąganiu liny, który rozstrzygnęło na swoją korzyść sołectwo Brzuze. W dodatkowym boju, już poza konkurencją, niepokonana okazała się drużyna samorządowców, która zwyciężyła w zaciętej walce z mieszkańcami sołectwa Brzuze. XXI Dożynki Gminne zakończył efektowny pokaz laserowy oraz potańcówka pod gołym niebem.
Współpraca i zaangażowanie sołtysa Pawła Witkowskiego i rady sołeckiej, radnego Piotra Przybylskiego, strażaków, gospodyń, seniorów, szkół podstawowych, parafii oraz pracowników samorządowych sprawiły, że dożynki gminne stały się okazją do świętowania dla wszystkich mieszkańców gminy Brzuze.

image
Więcej artykułów…
Start > Strona główna
Reforma oświaty
Reforma oświaty
Rewitalizacja
1%
sołectwa
Inwestycje
Odpady
Obrona cywilna
Mapa gminy
MAK+

Osoby online

Naszą witrynę przegląda teraz 27 gości