Facebook

XI Piknik Seniora

3 sierpnia odbędzie się organizowany przez Wójta Gminy Brzuze we współpracy z Gminnym Ośrodkiem Pomocy Społecznej w Brzuzem, XI Piknik Seniora. Ta coroczna impreza plenerowa rozpocznie się mszą świętą, która odprawiona zostanie w kaplicy w Studziance o godz. 11.00. Następnie w gospodarstwie agroturystycznym państwa Marianny i Wincentego Przybylskich w Kleszczynie czeka na gości mnóstwo atrakcji, m.in. występy artystyczne oraz konkursy.

Termin składania wniosków "Rodzina 500+"

Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Brzuzem uprzejmie informuje, że wnioski o ustalenie prawa do świadczenia wychowawczego "Rodzina 500+" na kolejny okres świadczeniowy 2017/2018 przyjmowane będą od 1 sierpnia 2017 r. Złożenie wniosku w miesiącu sierpniu zagwarantuje ciągłość wypłaty świadczenia. Wnioski złożone w miesiącu wrześniu, październiku mogą spowodować opóźnienie w wypłacie świadczenia z zachowaniem prawa do wyrównania, natomiast wnioski złożone w miesiącach późniejszych spowodują przyznanie świadczenia począwszy od miesiąca, w którym wpłynął wniosek bez prawa do wyrównania świadczenia. Aktualne wzory wniosków na bieżący okres świadczeniowy tj. 2016/2017 oraz na nowy okres świadczeniowy 2017/2018 dostępne są na stronie Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej.

Gmina Brzuze – dzieciom na wakacje

1 sierpnia rozpoczynają się w naszej gminie „Zielone wakacje w gminie Brzuze”. Stowarzyszenie Rozwoju Gminy Brzuze oraz samorząd gminy organizują dla dzieci i młodzieży szkolnej, pragnącej ciekawie i aktywnie spędzić drugi miesiąc wakacji, letnie zajęcia. W świetlicach w Brzuzem, Ostrowitem, Ugoszczu i Żałem uczestnicy będą mieli zapewnioną fachową opiekę, posiłek oraz wiele atrakcji.  Zorganizowany wypoczynek potrwa do 25 sierpnia 2017 r.

Przerwy w dostawie energii elektrycznej

Informacja ENERGA-OPERATOR SA dotycząca wyłączenia prądu na terenie gminy Brzuze:

w dniu 25.07.201
- w godz. 08.00-13.30 stacja: Giżynek 6

w dniu 26.07.2017
- w godz. 12.30-13.30 stacja: Trąbin Rumunki 5

Informacja KRUS

Informacja Oddziału Regionalnego Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego w Bydgoszczy dotycząca niższego wieku emerytalnego od 1 października 2017 r.

Komunikat do hodowców

Za pośrednictwem Urzędu Gminy Brzuze, Wojewódzki Lekarz Weterynarii przesyła do hodowców informację dotyczącą zaistniałej sytuacji epizootycznej w zakresie afrykańskiego pomoru świń (ASF) na terenie kraju oraz działań podejmowanych w celu ograniczenia  rozprzestrzeniania się ASF na terenie województwa kujawsko-pomorskiego.

Puchar Wójta dla Pojezierza Brzuze

Gminny Klub Sportowy Pojezierze Brzuze zorganizował w piątek, 14 lipca 2017 r. Turniej Piłki Nożnej o Puchar Wójta Gminy Brzuze. Do walki o wygraną stanęło na orliku w Ostrowitem osiem drużyn: Błękitni Rypin, Pojezierze Brzuze „Coco Jamboo”, Czarni Długie, FC po Nalewce, FC po Nalewce II, Mechanik Długie, Pojezierze Brzuze i Radzynek. Po zaciętej grze złoty puchar trafił do zespołu Pojezierze Brzuze „Coco Jamboo”, kolejne miejsca wywalczyli zawodnicy FC po Nalewce II i drugiego zespołu Pojezierza Brzuze. Gratulujemy!

image

Letnie zajęcia w Stowarzyszeniu Dobrzyniacy

Stowarzyszenie Dobrzyniacy realizuje projekt pt. „Dobrzyńskie lato pachnące i malowane woskiem”. Zadanie mające na celu integrację osób starszych z młodszym pokoleniem poprzez aktywny letni wypoczynek prowadzi pani Anna Górecka z Sierpca. Batik to unikatowa technika zdobienia tkanin barwionych woskiem. W ich trakcie uczestnicy zdobędą wiedzę nie tylko o barwieniu tkanin czy łączeniu kolorów ale także rozwiną własną kreatywność oraz zdobędą możliwość własnoręcznego stworzenia oryginalnego dzieła. Projekt, w którym bierze udział 30 uczestników został dofinansowany grantem Urzędu Marszałkowskiego Województwa Kujawsko-Pomorskiego w Toruniu.

image
Więcej artykułów…
Start > Strona główna
Reforma oświaty
1%
sołectwa
Inwestycje
Odpady
Obrona cywilna
Mapa gminy
MAK+

Osoby online

Naszą witrynę przegląda teraz 14 gości