Facebook

Profilaktyka zakażeń koronawirusem

W związku z koniecznością ograniczenia rozprzestrzeniania się choroby zakaźnej COVID-19 prosimy Mieszkańców gminy Brzuze o unikanie dużych skupisk ludzkich oraz o ograniczenie osobistych wizyt w urzędach, bankach, przychodniach, placówkach pocztowych, sklepach wielkopowierzchniowych oraz innych miejscach publicznych.
Prosimy Mieszkańców o korzystanie ze sprawdzonych źródeł wiedzy oraz czerpanie informacji zamieszczonych na oficjalnych stronach internetowych: www.gis.gov.pl, www.gov.pl, www.psserypin.pl oraz pod numerem bezpłatnej infolinii NFZ: 800 190 590.
Przypominamy jednocześnie, że w profilaktyce zakażeń wirusem SARS-CoV-2 istotne jest przestrzeganie podstawowych zasad higieny oraz stosowanie poniższych zaleceń.

 

  1. Mycie rąk wodą z mydłem lub dezynfekowanie ich płynami i żelami na bazie alkoholu (min. 60%)
  2. Unikanie dotykania oczu, nosa i ust (ryzyko przeniesienia się wirusa)
  3. Dbanie o czystość powierzchni dotykowych w domu i pracy poprzez przecieranie wodą z detergentem lub płynem dezynfekującym (m.in. biurka, stoły, klamki, poręcze)
  4. Regularne dezynfekowanie swojego telefonu i niekorzystanie z niego podczas spożywania posiłków
  5. Zachowanie bezpiecznej odległości od rozmówcy (przynajmniej 1-1,5 m z osobą, która wykazuje symptomy choroby)
  6. Stosowanie zasad ochrony podczas kichania i kaszlu (zakrycie ust i nosa zgiętym łokciem lub chusteczką – chusteczkę należy wyrzucić do zamkniętego kosza i umyć ręce używając mydła i wody lub zdezynfekować je środkami na bazie alkoholu - min. 60%)
  7. Regularne nawadnianie organizmu (ok. 2 l płynów – najlepiej wody) oraz zdrowe odżywianie (urozmaicona w owoce i warzywa dieta)


Pamiętajmy, by nie wychodzić z domu jeśli źle się czujemy lub mamy objawy przeziębienia lub grypy.
Szczególnie powinny o siebie dbać osoby po 60. roku życia, o obniżonej odporności oraz osoby z grupy ryzyka cierpiące na inne schorzenia takie jak cukrzyca czy niewydolność sercowo-naczyniowa.

Start > Strona główna > Profilaktyka zakażeń koronawirusem
Gmina Brzuze - Aktywnie
Koronawirus
Reforma oświaty
Reforma oświaty
Rewitalizacja
1%
sołectwa
Inwestycje
Odpady
Obrona cywilna
Mapa gminy
MAK+
PRODUKT POLSKI

Osoby online

Naszą witrynę przegląda teraz 6 gości