Facebook

W uznaniu dla pracy sołtysów

We wtorek 25 lutego w wiejskiej świetlicy w Brzuzem odbyło się spotkanie gospodarzy wsi z przedstawicielami gminy Brzuze, związane z podsumowaniem działalności samorządów sołeckich w 2019 roku. Zbliżający się Dzień Sołtysa był okazją do podziękowań za pracę i zaangażowanie na rzecz mieszkańców gminy, które złożył zebranym wójt Jan Koprowski i przewodniczący rady Krzysztof Budziński. W spotkaniu uczestniczyli również: wiceprzewodniczący rady Tomasz Maklakiewicz oraz pracownicy samorządowi i kierownicy jednostek organizacyjnych gminy.

- Sołtysi pełnią ważną rolę w społeczności wiejskiej, reprezentują sołectwa na forum samorządu gminy, ale przede wszystkim są animatorami działań w swoich miejscowościach. Dzięki pracy sołtysów i znajomości potrzeb sołectwa, samorząd gminy podejmuje bardziej trafne decyzje zgodne z potrzebami mieszkańców i specyfiką wsi. Dziękuję wszystkim za podjęcie tych niełatwych obowiązków, gratuluję osiąganych sukcesów i życzę pomyślności w kolejnych latach – mówił wójt Jan Koprowski.

Nasza gmina podzielona jest na 17 sołectw, w których sołtysi aktywnie wykonują swoje obowiązki, zaś najdłużej tę odpowiedzialną funkcję pełnią: Ryszard Rumianowski – sołtys Somsior (od 1992 r.) i Piotr Górski – gospodarz Marianowa (od 1993 r.).

image
Start > Strona główna > W uznaniu dla pracy sołtysów
Gmina Brzuze - Aktywnie
Koronawirus
Reforma oświaty
Reforma oświaty
Rewitalizacja
1%
sołectwa
Inwestycje
Odpady
Obrona cywilna
Mapa gminy
MAK+
PRODUKT POLSKI

Osoby online

Naszą witrynę przegląda teraz 13 gości