Facebook

Wigilijne spotkania w naszej gminie

Święta Bożego Narodzenia to czas, który kojarzy się przede wszystkim z wigilijną kolacją, śniegiem, kolorową choinką i wymarzonymi prezentami. W polskiej tradycji najważniejszym symbolem świąt jest wigilijny opłatek łamany podczas uroczystej wieczerzy. Darujemy sobie wówczas doznane krzywdy oraz zapominamy o wzajemnych waśniach i sporach. Wspólne łamanie się opłatkiem to piękna tradycja symbolizująca pojednanie, dzięki której wzmacnia się więź między bliskimi sobie ludźmi. W tym świątecznym czasie wszyscy dokładają starań, by przeżyć go w miłej i rodzinnej atmosferze. Mieszkańcy ozdabiają swoje posesje, szkoły przygotowują bożonarodzeniowe jasełka, a koła gospodyń wiejskich i sołectwa organizują we współpracy z samorządem gminy spotkania wigilijno-opłatkowe. Takie spotkania odbyły się w tym roku w KGW Giżynek, KGW Ostrowite Kolonia, KGW Ostrowite Wieś, Sołectwie Łączonek, KGW Żałe oraz w Klubie Seniora Przystań.

image
Start > Strona główna > Wigilijne spotkania w naszej gminie
Reforma oświaty
Reforma oświaty
Rewitalizacja
1%
sołectwa
Inwestycje
Odpady
Obrona cywilna
Mapa gminy
MAK+

Osoby online

Naszą witrynę przegląda teraz 8 gości