Facebook

Biegają po zdrowie

25 września 2019 r. w lasach Radzynka i Okonina odbyły się sztafetowe biegi przełajowe dla młodzieży szkolnej.  W ramach XXII Maratonu Trzeźwości uczniowie z Borzymina, Klonowa, Ostrowitego, Radzynka, Trąbina, Ugoszcza, Wąpielska i Zbójna uczestniczyli w zawodach pn. Bieg po Zdrowie. W wyniku rywalizacji dziewczęta ze szkoły podstawowej w Radzynku (klasy 4-6) zajęły trzecie miejsce, a chłopcy z tej szkoły (klasy 4-6) wywalczyli drugą pozycję. Spośród starszych uczniów, chłopcy ze szkoły w Ostrowitem okazali się najlepsi w swojej kategorii (klasy 7-8). Organizatorem Maratonu było Stowarzyszenie Rozwoju Gminy Brzuze we współpracy z Gminnym Ośrodkiem Pomocy Społecznej, Gminną Komisją Rozwiązywania Problemów Alkoholowych, wójtem gminy, klubem sportowym „Pojezierze Brzuze” oraz jednostkami OSP z Dobrego i Trąbina.
Zadanie dofinansowane zostało ze środków Województwa Kujawsko-Pomorskiego i zrealizowane przy wsparciu rzeczowym i organizacyjnym Urzędu Gminy Brzuze.