Facebook

Najpiękniejsze palmy w gminie Brzuze

W świetlicy wiejskiej w Brzuzem odbyło się we wtorek 14 maja br. podsumowanie X Gminnego Konkursu Palm Wielkanocnych. Przepiękne własnoręcznie wykonane palmy zdobiły uroczystą procesję Niedzieli Palmowej w kościele Św. Stanisława Kostki w Ostrowitem. Celem projektu było pogłębianie wiedzy o tradycji i kulturze związanej ze Świętami Wielkanocnymi, rozwój umiejętności oraz rozbudzanie poczucia piękna i estetyki we wszystkich grupach wiekowych. Komisja konkursowa dokonała oceny w czterech kategoriach: dzieci przedszkolnych, uczniów szkół podstawowych, osób dorosłych i wykonawców indywidualnych uwzględniając m.in. dobór i wykorzystanie zróżnicowanych materiałów, estetykę wykonania, a także inwencję twórczą.
W trakcie spotkania wójt Jan Koprowski, ksiądz proboszcz Zbigniew Morawski oraz członkowie komisji konkursowej: Irena Grunwald-Lewandowska, Stanisław Motylewski i Adam Łapkiewicz wręczyli uczestnikom dyplomy i nagrody.
W kategorii przedszkoli I miejsce za najpiękniejszą palmę otrzymały maluchy z przedszkola z Ostrowitego. Drugie miejsce komisja przyznała dla oddziału przedszkolnego (3-4 latki) Szkoły Podstawowej w Radzynku, trzecie miejsce ex aequo zajęli: Oddział „0” Szkoły Podstawowej w Trąbinie, Oddział Przedszkolny z Ugoszcza, Oddział Przedszkolny „0” Szkoły Podstawowej w Radzynku.
W kategorii szkół podstawowych rozstrzygnięcie przedstawia się jak następuje: pierwsze miejsce ex aequo otrzymali: klasa V Szkoły Podstawowej w Ugoszczu oraz klasa VII z wychowawczynią ze Szkoły Podstawowej w Ugoszczu. Drugie miejsca ex aequo zajęli uczniowie: klasy I–III Szkoły Podstawowej w Radzynku, klasy I Szkoły Podstawowej w Ostrowitem i klasy III Szkoły Podstawowej w Trąbinie. Trzecie miejsce ex aequo otrzymali: klasa II Szkoły Podstawowej w Trąbinie, klasa VII Szkoły Podstawowej w Radzynku, klasa I z rodzicami ze Szkoły Podstawowej w Trąbinie oraz klasa V Szkoły Podstawowej w Radzynku. Wyróżnienia w tej kategorii otrzymali: klasa IV Szkoły Podstawowej w Radzynku i klasa V Szkoły Podstawowej w Trąbinie.
W kategorii indywidualnych wykonawców komisja przyznała pierwsze miejsce ex aequo dla: Anny Romanowskiej z Trąbina Rumunek, Krzysia Kalinowskiego z mamą Anitą ze Szkoły Podstawowej w Ostrowitem oraz Agnieszki i Hanny Lipińskich ze Szkoły Podstawowej w Trąbinie. Drugie miejsce ex aequo przyznano dla: Jagody Malisiewicz (kl. I) z Ostrowitego, Kacpra Witkowskiego – kl. I Szkoły Podstawowej w Radzynku, Roksany Malanowskiej i Oli Grajkowskiej z kl. IV Szkoły Podstawowej w Ostrowitem. Wyróżnienie otrzymały: Michalina Waniewska – kl. IV Szkoła Podstawowa w Ostrowite i Anastazja Wiśniewska – kl. VII ze Szkoły Podstawowej w Ugoszczu.
W kategorii osób dorosłych pierwsze miejsce ex aequo otrzymali: Sołectwo Brzuze oraz Koło Gospodyń Wiejskich Ugoszcz. Drugie miejsce ex aequo otrzymują: Akcja Katolicka Parafii Św. Stanisława Kostki w Ostrowitem, Koło Gospodyń Wiejskich Kleszczynki, Koło Gospodyń Wiejskich Giżynek, Gospodarstwo Opiekuńcze Gulbiny i Koło Gospodyń Wiejskich Gulbiny. Trzecie miejsce ex aequo przyznano dla: Koła Gospodyń Wiejskich Radzynek, Koła Gospodyń Wiejskich Ostrowite Kolonia, Koła Gospodyń Wiejskich Łączonek. Wyróżnienia w tej kategorii otrzymali: Koło Gospodyń Wiejskich Przyrowa-Mościska, Koło Gospodyń Wiejskich Piskorczyn, Koło Gospodyń Wiejskich Trąbin, Koło Gospodyń Wiejskich Żałe i Koło Gospodyń Wiejskich Trąbin Rumunki.
Komisja przyznała również Nagrody Specjalne za wysokość palm dla  Sołectwa Marianowo i Sołectwa Trąbin.
Tradycyjnie już w organizację konkursu aktywnie włączyła się Parafia św. Stanisława Kostki, sołectwa, organizacje pozarządowe oraz jednostki organizacyjne gminy. Dziękujemy wszystkim uczestnikom za zaangażowanie i udział w tym najstarszym w powiecie rypińskim i regionie konkursie palm.

image
Start > Strona główna > Najpiękniejsze palmy w gminie Brzuze
Koronawirus
Reforma oświaty
Reforma oświaty
Rewitalizacja
1%
sołectwa
Inwestycje
Odpady
Obrona cywilna
Mapa gminy
MAK+

Osoby online

Naszą witrynę przegląda teraz 19 gości