Facebook

Sezon kolarski rozpoczęty

Po zakończeniu okresu przygotowawczego, w którym Wiktoria Łukaszewska i Weronika Krzeszewska wzięły udział w zgrupowaniach zimowych, w marcu odbyły się pierwsze starty naszych zawodniczek. 24 marca Natalia Głowacka wygrała wyścig MTB w Świeciu nad Osą i zdobyła złoty medal. W zawodach rozgrywających się w kwietniu w Rypinie naszą szkółkę reprezentowała Wiktoria Łukaszewska, a w pierwszym kwietniowym turnieju szosowym w Nowogrodzie uczestniczyły: Natalia Głowacka – 9 miejsce w kat. młodziczka, Julia Zdunek – miejsce 5 w kat. żakini i Wiktoria Łukaszewska – 29 lokata w kat. młodziczka.
Prowadzone treningi pogłębiają i rozwijają zainteresowania wykraczające poza programy szkolne z zakresu kultury fizycznej i sportu. Opiekun grupy Michał Czachorski organizuje dla zawodników ze szkółki kolarskiej działającej przy Szkole Podstawowej w Ostrowitem zajęcia kolarskie i ogólnorozwojowe oraz dodatkowo przygotowuje młodzież uzdolnioną sportowo do udziału w wyścigach. Działająca od 2015 r. szkółka funkcjonuje w ramach Narodowego Programu Rozwoju Kolarstwa przy wsparciu Urzędu Marszałkowskiego i Gminy Brzuze oraz współpracuje m.in. z TKK Pacific Toruń i Alks Stal Grudziądz.

Zwracamy się z prośbą do kierowców z terenu naszej gminy o zachowanie szczególnej ostrożności, ponieważ rozpoczęły się treningi młodych kolarzy na szosie. Zajęcia odbywają się w poniedziałki i środy w godzinach popołudniowych.

image
Start > Strona główna > Sezon kolarski rozpoczęty
Reforma oświaty
Reforma oświaty
Rewitalizacja
1%
sołectwa
Inwestycje
Odpady
Obrona cywilna
Mapa gminy
MAK+

Osoby online

Naszą witrynę przegląda teraz 39 gości