Facebook

Startowa

Trwają zielone wakacje w gminie

Zielone wakacje w gminie Brzuze 2019 rozpoczęły się 5 sierpnia i potrwają do 30 sierpnia. Dzieci odpoczywają w czterech punktach mieszczących się w miejscowościach: Brzuze, Ostrowite, Ugoszcz i Żałe. Organizatorem jest Stowarzyszenie Rozwoju Gminy Brzuze oraz wójt gminy Brzuze. Na realizację wypoczynku stowarzyszenie pozyskało dotację z Województwa Kujawsko-Pomorskiego. Program realizowany jest w oparciu o tematykę z zakresu ekologii i ochrony środowiska. Przewidziana jest między innymi wycieczka do gospodarstwa ekologicznego w Chełmży. Dwunastego i trzynastego sierpnia uczestnicy spotkali się ze strażakami z KPP Straży Pożarnej w Rypinie, którzy przedstawili między innymi zasady zachowania bezpieczeństwa nad wodą.

image

Turniej piłki siatkowej

Gminny Klub Sportowy Pojezierze Brzuze zaprasza na Turniej Piłki Siatkowej Plażowej w niedzielę 18 sierpnia 2019 r. Start – godz. 13:00.

Dzieci rolników na koloniach

Osiemnastoosobowa grupa dzieci rolników z terenu gminy Brzuze wyjechała nad morze do Jarosławca, na 10-dniowe kolonie letnie. Wypoczynek zorganizowało Towarzystwo „Nasze Szwederowo” z Bydgoszczy. W przygotowaniu wyjazdu pośredniczył Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Brzuzem. Kolonie potrwają do 12 sierpnia br.

image

Informacja LGD

Urząd Gminy Brzuze przekazuje informację Stowarzyszenia Lokalna Grupa Działania Gmin Dobrzyńskich Region Północ o konkursie fotograficznym.

Apel w sprawie ASF

Apel Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi oraz Głównego Lekarza Weterynarii do hodowców trzody chlewnej w sprawie afrykańskiego pomoru świń.

Więcej artykułów…
Start
Reforma oświaty
Reforma oświaty
Rewitalizacja
1%
sołectwa
Inwestycje
Odpady
Obrona cywilna
Mapa gminy
MAK+

Osoby online

Naszą witrynę przegląda teraz 8 gości