Facebook

Startowa

Zakończenie kadencji i wybory sołtysów

W piątek 8 lutego 2019 r. podczas sesji Rady Gminy Brzuze wójt Jan Koprowski, przewodniczący Krzysztof Budziński i wiceprzewodniczący Tomasz Maklakiewicz podziękowali sołtysom za zaangażowanie i wkład pracy w rozwój sołectwa i gminy oraz działalność na rzecz mieszkańców. Okazją do podziękowań była kończąca się pracowita kadencja 2015-2019, w czasie której sołtysi podejmowali wiele inicjatyw społecznych oraz aktywnie realizowali zaplanowane przedsięwzięcia. Dziękując za dotychczasowe zaangażowanie przedstawiciele samorządu gminy wręczyli pamiątkowe statuetki oraz życzyli powodzenia w wypełnianiu planów i zamierzeń. Przez ostatnie cztery lata funkcję sołtysów w gminie Brzuze sprawowali: Jarosław Forembski - Brzuze, Jan Głowiński – Dobre, Adam Puciński – Giżynek, Janusz Ignatowski – Gulbiny, Sławomir Pawlak – Kleszczyn, Jadwiga Piotrowska – Łączonek, Piotr Górski – Marianowo, Zdzisław Siudowski – Okonin, Mirosław Kruszewski – Ostrowite, Zenon Cieszyński – Piskorczyn, Jarosław Fandzloch – Przyrowa-Mosciska, Jan Tekliński – Radzynek, Ryszard Rumianowski – Somsiory, Mieczysław Gęsicki – Trąbin, Teresa Sieklicka – Trąbin Rumunki, Zbigniew Boniecki – Ugoszcz i Paweł Witkowski – Żałe.
W najbliższym czasie rozpocznie się cykl zebrań sołeckich, podczas których mieszkańcy wybiorą sołtysów i rady sołeckie na następną, pięcioletnią kadencję. Zachęcamy mieszkańców do udziału w wyborach.

Harmonogram zebrań sołeckich

image

Aktywnie w bibliotece

Uczniowie Szkoły Podstawowej w Ostrowitem uczestniczyli w ogólnopolskim programie MĄDRZY CYFROWO, którego głównym celem jest edukacja mająca na celu podnoszenie kompetencji cyfrowych i rozwijanie postaw odpowiedzialności społecznej. Podczas zajęć warsztatowych grupa 15 uczniów poznawała świat wartości takich jak: szacunek, uczciwość, mądrość i odwaga cywilna. Jednocześnie w trakcie zajęć uczestnicy rozwinęli umiejętności cyfrowe, zaznajomili z technikami tworzenia oraz obrabiania grafik i zdjęć, a także podstawami montażu trójwymiarowego video. Uczniowie poznali narzędzia do pracy w chmurze oraz zasady bezpiecznego i odpowiedzialnego korzystania z internetu. Dzięki udziałowi w projekcie młodzież szkolna mogła w kreatywny i wartościowy sposób spędzić kilka wolnych dni ferii. Zajęcia realizowane wspólni z Biblioteką publiczną w Brzuzem i kierownik Marią Kalinowską prowadziła Anna Rafińska.

http://www.madrzycyfrowi.pl/#start
Projekt realizowany jest przez Fundację “ABCXXI – Cała Polska czyta dzieciom” przy wsparciu Google.org

image

Informacja KRUS

Urząd Gminy Brzuze przekazuje informację Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego dotyczącą deklaracji podatkowych PIT za 2018 rok.

Zaproszenie na spotkanie

Urząd Gminy Brzuze przekazuje zaproszenie Wojewody Kujawsko-Pomorskiego na powiatowe spotkanie dla rolników i mieszkańców wsi.

Azbest 2019 – nabór wniosków

Wójt Gminy Brzuze informuje, że rozpoczyna się kolejny nabór wniosków o przyznanie dofinansowania na realizację przedsięwzięcia związanego z usuwaniem (demontaż, transport i unieszkodliwianie) wyrobów zawierających azbest z pokryć dachowych lub elewacji z terenu gminy Brzuze w ramach programu utylizacji azbestu ogłoszonego przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Toruniu. Właściciele posesji znajdujących się na terenie Gminy Brzuze, zainteresowani uzyskaniem wsparcia mogą składać wnioski o dofinansowanie do 18 kwietnia 2019 r. Druki wniosków dostępne są w Urzędzie Gminy Brzuze w pokoju nr 1 oraz do pobrania tutaj.

- Informacja o wyrobach zawierających azbest

Więcej artykułów…
Start
Reforma oświaty
Reforma oświaty
Rewitalizacja
1%
sołectwa
Inwestycje
Odpady
Obrona cywilna
Mapa gminy
MAK+

Osoby online

Naszą witrynę przegląda teraz 33 gości