Aktualności

XXIII Maraton Trzeźwości

XXIII Maraton Trzeźwości

We wrześniu br. odbył się „XXIII Maraton Trzeźwości Ostrowite 2020”, którego tematem przewodnim była profilaktyka uzależnień oraz promocja zdrowego stylu życia.
W ramach projektu uczniowie z klas IV-VIII szkół podstawowych z gminy Brzuze wzięli udział w  biegach sztafetowych, konkursie wiedzy, plastycznym pt. „Przyjaźń zamiast przemocy” oraz literackim pt. „Dorastajmy mądrze”. Uczniowie z najstarszych klas uczestniczyli również w warsztatach z psychologiem, a rodzice wzięli udział w spotkaniu z pełnomocnikiem wójta ds. rozwiazywania problemów alkoholowych, na którym omawiano negatywny wpływ alkoholu na prawidłowy rozwój człowieka.
Z uwagi na panującą w kraju sytuację epidemiologiczną związaną z rosnącym ryzykiem rozprzestrzeniania się koronawirusa SARS-CoV-2 zmianie uległa dotychczasowa formuła maratonu. Mając na uwadze bezpieczeństwo uczniów, rodziców i innych uczestników projektu zajęcia odbywały się w poszczególnych szkołach z zachowaniem zasad reżimu sanitarnego.
XXIII Maraton został zorganizowany przez Stowarzyszenie Rozwoju Gminy Brzuze przy współpracy z Gminnym Ośrodkiem Pomocy Społecznej, Gminną Komisją Rozwiązywania Problemów Alkoholowych oraz wójtem gminy. Zadanie dofinansowane zostało ze środków Województwa Kujawsko-Pomorskiego i zrealizowane przy wsparciu rzeczowym i organizacyjnym Urzędu Gminy Brzuze.

Wyświetlono: 82

Pobierz PDF

Zobacz również